Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kısa süreli evlilik , cinsel sorunlar ve evden yolladılar

Konuyu Kilitleyin
Old 03-02-2013, 17:13   #1
Konuk

Varsayılan kısa süreli evlilik , cinsel sorunlar ve evden yolladılar

ben eylül ayında evlendim eşim iki defa denemesine rağmen cinsel birliktelik olmadı. benimle konuşmamaya ve bana bakmamaya başladı beni itip kakmaya başladı ben bunu kendi ve onun ailesinden bir ay sakladım kendisiyle bu durumu konuşmak istediğimde ise seni sevmiyorum seninle evlenmek istemiyordum dedi halbuki biz yedi ay nişanlı kaldık ve bu süreçte ayrılmak için hiçbir girişimde bulunmadı ve dile getirmedi ailelerimiz öğrendi ve eşim ayrılmak istediğini söyledi ben ise ayrılmak istemiyorum doktora gidip tedavi önerdik fakat kabul etmiyor psikolojik olduğunu söylüyor. beni ailemle beraber yolladılar iki aydır ailemle yaşıyorum toplamda 5 aydır evliyiz
.ayrılırsak benim haklarım nelerdir ve davayı hangi taraf açarsa benim için daha iyi olur
Old 04-02-2013, 11:39   #2
Av. Feyza Altun

Alıntı:
Yazan Konuk
ben eylül ayında evlendim eşim iki defa denemesine rağmen cinsel birliktelik olmadı. benimle konuşmamaya ve bana bakmamaya başladı beni itip kakmaya başladı ben bunu kendi ve onun ailesinden bir ay sakladım kendisiyle bu durumu konuşmak istediğimde ise seni sevmiyorum seninle evlenmek istemiyordum dedi halbuki biz yedi ay nişanlı kaldık ve bu süreçte ayrılmak için hiçbir girişimde bulunmadı ve dile getirmedi ailelerimiz öğrendi ve eşim ayrılmak istediğini söyledi ben ise ayrılmak istemiyorum doktora gidip tedavi önerdik fakat kabul etmiyor psikolojik olduğunu söylüyor. beni ailemle beraber yolladılar iki aydır ailemle yaşıyorum toplamda 5 aydır evliyiz
.ayrılırsak benim haklarım nelerdir ve davayı hangi taraf açarsa benim için daha iyi olur

Değerli Konuk,

Davayı kimin açtığının bir önemi yoktur. Siz önce, boşanmak isteyip istemediğinizi iyi tahlil etmelisiniz. size bir avukattan başka kendiniz ve gerekirse bir psikolog yardım edebilir.

Manevi tazminat talep edebilirsiniz, maddi tazminat talep edebilirsiniz. Tazminatlara hükmedilebilmesi için; boşanmaya neden olan olaylarda karşı tarafın kusurlu olduğunu ispat etmeniz gerekir.

İlaveten, derdinize burada tam olarak çare bulamayabilirsiniz. Bir avukata doğrudan danışmanız yararınızadır. Bulunduğunuz il barosuna başvurarak adli yardım talebinde bulunursanız baro size bir avukat atayacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi