Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Arşivi THS Hukuk Soruları alanına 2000-2007 yılları arasında gönderilmiş eski soruların arşivlendiği forum alanımız. Bu alan yeni mesajlara ve yanıtlara kapalıdır ve sadece arşiv amaçlı olarak yayında tutulmaktadır.

ölüm oruçları hakkında kaynak

Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 03-12-2006, 23:55   #1
ayşebengül

Varsayılan ölüm oruçları hakkında kaynak

arkadaşlar;ben marmara üniversitesi hukuk fakültesi son sınıf öğrencisiyim ..genel kamu hukuku ödev konum ölüm oruçları ..ama kaynak konusunda sıkıntı çekiyorum..bu konuda verilmiş aihm kararlarına ve ayrıntılı bilgi bulabileceğim başka kaynaklara ihtiyacım var..lütfen beni aydınlatacak mesajlarınıza ihtiyacım var..yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim
Old 16-12-2006, 00:24   #2
ayşebengül

Varsayılan ölüm oruçları hakkında kaynak sıkıntım devam ediyor

arkadaşlar mesajımı yineliyorum kaynak sıkıntım devam ediyor lütfen az da olsa bir bilgisi olan varsa benimle paylaşsın...
Old 18-12-2006, 22:03   #3
ayşebengül

pardon bana mesaj atan leviathan adlı arkadasın mesajına siteden ulasamıyorum..bu konu benim genel kamu dersi odevimin konusu ocagın ilk haftasına kadar hazırlamam lazım ama elimde hala hicbir kaynak yok yardımcı olursanız gercekten cok sevinirim
Old 18-12-2006, 23:01   #4
anti-leviathan

Acil umarım faydalı olur..kolay gelsinn..

sevgili ayşe bengül,
mail adresine ulaşabilirsem sana bulduğum bir yazıyı yollayacağım..
bunun dışında kaynak olarak şunları önerebiliyorum:
1. 1975 Tarihli Tokyo Bildirgesi.

2. 1991 Tarihli Malta Bildirgesi,

3. Feyzioğlu Metin. “Açlık Grevi”, AÜHFD, 1993, c. 43
zaten sitede bu makale mevcut:
http://www.turkhukuksitesi.com/makale_408.htm

4. İnsan Hakları ve Biyotıp Sözleşmesi.

5. Sevimli Zekeriya. Ceza İnfaz Kurumlarında Güvenlik, Ankara, 2000.
6. Soyarslan Doğan. Türk Hukuk Düzeni ve Açlık Grevi Yapanlara Müdahale Sorunu ABD.

umarım faydalı olur.. dediğim gibi mail adresine ulaşabilirsem başka bir yazı da göndermek istiyorum..
görüşürüz.. kolay gelsin
Old 19-12-2006, 17:24   #5
seyitsonmez

Varsayılan merhaba

Alıntı:
Yazan ayşebengül
arkadaşlar;ben marmara üniversitesi hukuk fakültesi son sınıf öğrencisiyim ..genel kamu hukuku ödev konum ölüm oruçları ..ama kaynak konusunda sıkıntı çekiyorum..bu konuda verilmiş aihm kararlarına ve ayrıntılı bilgi bulabileceğim başka kaynaklara ihtiyacım var..lütfen beni aydınlatacak mesajlarınıza ihtiyacım var..yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkür ederim

sayın meslektaşım...

ödevinin konusu ölüm oruçlarının hukuki boyutumu yoksa daha mı geniş? bunu belirtirsen yardımcı olabilirim.
Old 22-12-2006, 01:47   #6
ayşebengül

Varsayılan insan hakları boyutu

Alıntı:
Yazan seyitsonmez
sayın meslektaşım...

ödevinin konusu ölüm oruçlarının hukuki boyutumu yoksa daha mı geniş? bunu belirtirsen yardımcı olabilirim.

öncelikle ilgilendiginiz için cok teşekkür ederim.ödevim genel kamu hukuku dersinden yani bu konunun insan hakları ihlalleri boyutuyla ilgili daha cok..dolayısıyla hukuki boyutu ..hangi hakların ihlaline dayandırılması gerektigi önemli..az zamanım kaldı eger yardımcı olabilirseniz gercekten cok sevinirim..simdiden cok teşekkürler..

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi