Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

Dilekçe Yazmayı Öğrenmek İçin Neler Yapılmalı??

Yanıt
Old 19-10-2017, 10:58   #1
avukatbey44

Varsayılan Dilekçe Yazmayı Öğrenmek İçin Neler Yapılmalı??

Değerli üstatlar dilekçe yazmayı öğrenmek bakımından nasıl pratikler yapmamı tavsiye edersiniz? Bu konuya ilişkin olarak dilekçe nasıl yazılır tarzında kitaplar mevcut onlardan hangilerinin faydalı olduğunu düşünüyorsunuz? Yardımcı olursanız çok sevinirim. Staj dönemindeyim kendimi elimden geldiğince geliştirmek istiyorum. Saygılarımla.
Old 22-11-2017, 12:49   #2
Av.Halil İslam Bulut

Hocam ben de staj görmekteyim şu an ve bu süreçte eğer herhangi bi büroda çalışıyor isen rutin olarak verilen işlerin yeterli olacağı kanısındayım. Tabii kafana takılan ya da zorlandığın bir hususta yardımcı kaynaklara başvurman iyi olabilir elbette.
Old 30-11-2017, 19:36   #3
Av. Rumeysa Korkmaz

Çok fazla dava dosyası incelenmelidir ( mümkünse farklı kalemler olmalıdır). Bir Öneri avevrak isimli bir site var oradaki dilekçe örnekleri incelenebilir.
Old 20-12-2017, 15:11   #4
Av.AyşeNur

Sürekli pratik yapmak gerekiyor, çünkü ne kadar dilekçe okursan oku yazmaya gelince kendine güvenemiyorsun.
Old 10-01-2018, 11:27   #5
Hukukçu1234

İş dışında bir stajyer arkadaşınla dilekçe yazma yarışması düzenleyebilirsiniz. Bir olayı araştırıp ikiniz de dilekçe yazıp dilekçelerinizi karşılaştırabilirsiniz, bu bakış açısını genişletebilir diye düşünüyorum ben de stajyer avukatım, arkadaşımla böyle yapmayı düşünüyoruz.
Old 26-04-2018, 11:15   #6
ismailarslan

Sayın Meslektaşımız Av. M. Ufuk Tekin'in A'DAN Z'YE DİLEKÇE NASIL HAZIRLANIR? - BİR DİLEKÇENİN ANATOMİSİ eserini tavsiye ederim

https://yetkin.com.tr/a-dan-z-ye-dil...natomisi-hr034
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi