Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

kişisel ilişki süresi sonunda çocuğun teslim edilmemesi, ne yapmalıyım?

Konuyu Kilitleyin
Old 19-07-2013, 11:45   #1
Konuk

Varsayılan kişisel ilişki süresi sonunda çocuğun teslim edilmemesi, ne yapmalıyım?

2008 yılında ayrıldım ve 2006 doğumlu bir kızım var resmi olarak ta 2011 yılında boşanma davası sonuçlandı kızımın velayeti bende aynı şehirde bulunduğumuzda 2 hafta bir hafta sonu eski eşimde kızım kalıyordu fakat daha sonra ben evlenip ankaraya yerleştim kızımda yanımda. ayrı şehirde oluncada temmuzun 1den 10na kadar alma kararı vardı bende geçtiğimiz sene kızımı 20 gün verdim ama bu süre içinde karşı taraf kızıma beni kötülemişler kızımı aldığımda piskolojik olarak baya bi çökmüş durumdaydı ve bu sene 10 gün dedim ve yazılı kağıt imzaladı her iki tarafta ama 10 gün dolmasına rağmen çocuğumu hala getirmedi ne yapmam lazım birde çocuğumu aşırı şekilde dolduruyorlar senin annen böle senin annen şöyle diye ne yapmam lazım bu durumda lütfen yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkürler
Old 21-07-2013, 09:18   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Kişisel ilişki süresi bittiği halde çocuğu teslim etmemek suçtur.Savcılığa suç duyurusunda bulunabilirsiniz.

Alıntı:
İlgili yasal düzenleme;
TCK Madde 234 - (1) Velayet yetkisi elinden alınmış olan ana veya babanın ya da üçüncü derece dâhil kan hısmının, onaltı yaşını bitirmemiş bir çocuğu veli, vasi veya bakım ve gözetimi altında bulunan kimsenin yanından cebir veya tehdit kullanmaksızın kaçırması veya alıkoyması hâlinde, üç aydan bir yıla kadar hapis cezasına hükmolunur.

2-Kişisel ilişki süresinde çocuğun ruh sağlığını etkileyecek biçimde duygusal istismarda bulunan kişilere karşı Aile Mahkemesinden tedbir kararı verilmesini isteyebilir veya kişisel ilişkinin çocuğa zarar verdiği gerekçesi ile ilişkinin kaldırılmasını/değiştirilmesini talep edebilirsiniz.

Bir avukattan hukuki destek almanız yararınızadır.
Old 25-07-2013, 09:59   #3
Konuk

çok teşekkür ediyorum bilgilendirdiğiniz için.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,03451800 saniyede 14 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.