Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

es durumu ile geldigim yerde kocam bosanma davasi acti ne yapmaliyim

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-01-2015, 22:58   #1
mertvan

Varsayılan es durumu ile geldigim yerde kocam bosanma davasi acti ne yapmaliyim

Es durumu ile geldigim yerde bOsanma davasi acan esim askeri personel. Eşim 1 ay önce evi ayırdı. Ben ogretmenim ve 3 yaşında bir cocugum var maddi manevi sikinti yasiyorum. Bununla birlikte dogunun ucra bir ilcesindeyim. Calisan ve dul bir kadinin burada bulunmasi çok zor ailemin yanina gitme durumu biz ogretmenlerde cok zor milli egitimde bosanmalarda yer degistirme 2005 te kaldirilmis.burada senelerce kalicam esim 2 sene sonra tayin olup gidecek ben burada cocukla kalacagim lutfen ben nasil bir yol izlicem bir cevap verin cok caresisizim erkek ckip gidiyor butun sikinti bana kaldı. Cocuk gecen hafta hastalandi ozel hastanede cocuk doktoru yok. Devlet hastanesini soylemek istemiyorum. durumum cok zor nereye kime gidecegimi bilmiyorum ne yapmam lazim?
Old 11-01-2015, 22:12   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Eşinizin açtığı boşanma davasına itiraz hakkınız bulunmaktadır.Boşanmayı gerektirir sebeplerin olmadığını veya eşinizin daha fazla kusurlu olduğunu beyan edebilir ve davanın reddini isteyebilirsiniz.Davanın kabulü halinde çocuk için nafaka kendiniz için koşulları varsa maddi manevi tazminat talep edebilirsiniz.

Size dava dilekçesinin tebliğinden itibaren iki hafta içinde vereceğiniz cevapta ayrıca tedbiren konutun size tahsisini ,kendiniz ve çocuğunuz için tedbir nafakası isteyebilirsiniz.

Bir avuakttan doğrudan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Old 12-01-2015, 20:59   #3
Konuk

Soruma cevap verdiginiz icin tesekkur ederim.ama cevabimi tam alamadi es durumu ile geldim. Tayin hakkimiz milli egitimde bosanmalar kaldirilmis. Sadece esinizin size uyguladigi tehdit vb. Seyler olur ve bunu savcilikla ispat ederseniz oluyor. Benim buradan ailemin yanina nasil tayin olmamam mumkun mu bir bilginiz varsalutfen cevap verin cok zor bir durumdayim kadin basima burada herseyin üstünden gelemiyorum.
Old 13-01-2015, 12:13   #4
Av. Oktay Durmaz

Sayın katılımcı,

Medeni Kanunda yer alan aile hukuku çerçevesinde, tayin edilmek için bir dayanak bulunmadığı kanaatindeyim.

Bir avukattan doğrudan hukuki yardım almanız yararınıza olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi