Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Serbest Avukatlık Mı? Kurum Avukatlığı Mı? Hangi Kurumlar?

Yanıt
Old 22-03-2010, 16:43   #121
av.g.yıldırım

Sn. asyadan;
bildiğim kadarıyla Mayıs ayında atamalar yapılacak. ÖSYM 'nin sitesinde ayrıntılı bilgiyi bulabilirsiniz.İyi şanslar.
Old 22-03-2010, 16:46   #122
AV. AHMET ERTAŞ

Alıntı:
Yazan Av-esra
Merhabalar
Öncelikle sorularınıza cevap vermeye çalışayım.Hazine Orman vs Kurum av. olabilmek için KPSS B grubuna girmeniz gerekiyor.KPSS3 puan türünden iyi bir puanla atanıyorsunuz.Genel Kültür ve Genel Yetenek sorularına verdiğiniz cevapların ortalamasıyla bu puan türü hesaplanıyor. Bu arada başka arkadaşlar da sormuş satjınızın bitmiş ve ruhsatınızı da almış olmalısınız. Açıkçası ben kurum av çok istediğim için sıkıntılı yönlerini görmemeye çalışıyorum. İş yükü çok, fazla sayıda dosyaya bakıyorsunuz, taleplerle bağlısınız bu nedenle sürekli yazışmalar yapmak zorundasınız... gibi.Maaşı da keşif, vekalet gibi yan gelirlerle tercih edilebilir düzeye ulaşıyor.Umarım faydalı olmuştur. Başarılar şimdiden.
Sn Esra Hanım, daha önceki sayfalarda okuduğuma göre referans 1. sart olarak yazılmıs ve kurum avukatlığına alınacak kişilerin bu referanslar sayesinde kaç tane alınacağı kimlerin alınacağı kadro acılmadan önce belli oluyomuş. bu anlatılanlar dğoru mu? siz kpss 3 ten kaç puan almıstınız, referansınız var mıydı? ayrıca stajı bitirdiğimizde ruhsatı almak uzun sürüyo mu?
Old 24-03-2010, 13:58   #123
hakkaniyet_

Sayın asyadan,
KPSS 'den yerleşebilmek için son yerleştirmelerden de yaptığım istatistikler,yerleşenlerin en az 85 ve üzeri puanlarla yerleşebildiklerini gösteriyor.Sizin puanınız yerleşemezsiniz tercih ytapmayın anlamına da gelmez.Belki yapacağınız tercihlerde siz o kadro için en yüksek puanlı aday olursunuz da yerleşirsiniz.Bu hiç belli olmaz.Mesela 2008 yerleştirmeleinden birinde Niğde üniversitesine 79 puanla yerleşen olmuştu.Ama belli başlı kadrolar için yüksek puanlar lazım bu da bir gerçek.Mayıs alımları var önümüzde bakalım 2008 puanlarıyla yapılabilecek olan son tercihler ne gösterecek.
Saygılarımla
Old 29-03-2010, 21:30   #124
Av.Contemporary

Varsayılan kurum avukatı alımları

mayıs ayında 100 tane hazine avukatı alımı olacak muhtemelen, puanların 80in altına düşeceğini sanmıyorum..
Old 31-03-2010, 15:36   #125
asyadan

Varsayılan hazine avukatlığı alımlarından nerden haberdar olabilirim,

hazine avukatlığı alımlarından nerden haberdar olabirim peki,2008KPSS den 76 almıştım.memurlar net te yayınlanıyormu,bana pek yayınlanmıyor gibi geldi,oranın dışında nerden haberdar olabilirim?
Old 08-05-2010, 10:09   #126
av.aydın

http://www.memurlar.net/haber/166363/ adresinde yer alıyor ilan, ayrıca 17 mayısta da Ösym'nin sitesinde kitapçık yayınlanacakmış. çalışmayı istediğimz yerleri kendimiz mi seçeceğiz yoksa girmeye hak kazandıktan sonra kur'a ile mi yerimiz belirlenecek??
Old 09-05-2010, 21:25   #127
KOÇ

Sayın meslektaşalrım bende bir konuda fikrinizi ve yardımalrınızı almak istiyorum.Tam olarak burada mı sormam gerekir bu soruyu bilmiyorum ama.Belediye avuaktlığı hakkında bilgisi olanlar varsa iş koşulları nedir?nasıldır,nelere dikkat etmek gerekir?Tecrübelerini paylaşacak arkadaşlar varsa çok sevinirim.
Old 17-05-2010, 10:34   #128
av.aydın

ösym'nin sitesinde klavuz yayınlanmıştır. bilgilerinize
Old 30-08-2010, 13:27   #129
Dilek Bostan

Varsayılan ...

sormadan edemeyeceğim kurum avukatlıgında aylık ortalama ne kadar bir gelir elde edilir çünkü bazı yorumlarda kurum avukatlarının koşuşturmasına karşılık ücretlerinin komik oldugunu okudum..bir şey daha sormak istiyorum kurum avukatlıgı yapan serbest avukatlık da yapamaz mı
Old 27-09-2011, 21:53   #130
tiryakim

Sözleşmeli Banka Avukatlığında Sözleşme şartları en iyi olan banka hangisi ?
Old 04-10-2012, 18:32   #131
Furkan YAVUZ

Varsayılan kurum avukatlığı ve hukuk müşavirliği

Hepinize iyi günler dilerim. Hukuk fakültesi son sınıf öğrencisiyim. Sizlerden ricam kurum avukatlığı ve hukuk müşavirliği ile ilgili (özellikle başbakanlık hukuk müşavirliği) bana ayrıntılı bilgi verebilir misiniz?ilginiz için teşekkür ederim
Old 06-10-2012, 12:50   #132
fidel kadastro

kurum avukatlığı kavramı içine bankaların hukuk müşavirlikleri de giriyor mu? eğer giriyorsa iş bankası baş hukuk müşaviri de kurum avukatı oluyor

kurum avukatlığının avukatlık mesleğinin ruhuna aykırı olduğunu düşünüyorum. tabi elde olmayan sebeplerle herkes bir dönem birileri için çalışıyor.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi