Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

tahlil sonuçlarına rağman yanlış tehşis

Yanıt
Old 21-08-2014, 00:34   #1
Konuk

Varsayılan tahlil sonuçlarına rağman yanlış tehşis

Ben 15,08,2014 tarihinde saat 4:00 de devlet hastanesine karın ağrısı ile başvurdum doktorda muayene etmeden ağrı kesici yaparak eve gönderdi. ağrılarım geçmemesi nedeni ile saat 16:00 da özelbir hastane ye gittim.özel hastanede emar ultrason tomografi çekilde ve bunun sonucu olarak apandisit olarak yazılmasına rağmen beni mide ilaçları yazarak eve gönderdiler. tabi benim bu sonuçlardan haberim yok eve geldim. bu olaydan 18 saat sonra ağır olarak hastaneye kaldırıldım ve ameliyat oldum bu olay sonucu vücudumda normalden 15cm büyük bir ameliyat izide oldu. bu konuda ne yapabilirim
Old 12-09-2014, 10:05   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn Katılımcı,

Hastanın sorununun ne olduğunun anlaşılması için tıp biliminin gerekleri ölçüsünde muayene ve test yapılması ve tanının verilere göre konması ve uygun tedavinin sağlanması hekimin görevidir.

Muayene etmeden tedavi uygulamak, muayene ve test yapılmasına rağmen sonuçları dikkate almadan tedavide ihmal göstermek hatta hayati tehlikeye yol açmak,operasyon alanının genişlemesine yol açmak tıbbın kötü uygulanması niteliğindedir.

1-Öncelikle başvurduğunuz her kurumdaki tıbbi evraklarınızın bir örneğini sayfa sayısı da belirtilmek ve aslı gibidir şeklinde onaylanmak suretiyle tarafınıza verilmesi (Hasta Hakları Yönetmeliği 16.madde gereği)için Başhekimliğe bir dilekçe ile başvurmanızı,

2-Evrakların bir uzman tarafından incelenmesini öneriyoruz.

Kusur durumunun tespiti halinde,hasta hakları birimine,savcılığa,tabip odasına ve sağlık müdürlüğüne şikayet için başvurabilir koşulları varsa tazminat davası açabilirsiniz.

Bir avukattan destek almanız yararınızadır.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi