Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Yazdıklarımız - Yazdıklarınız. Üyelerimizin yazdığı ve bizlerle paylaştığı şiir, öykü, deneme ve diğer yazınsal türler.

Annem Benİm

Yanıt
Old 14-05-2006, 09:10   #1
zekeriya.gunal

Varsayılan Annem Benİm

ANNEM BENİM;

Tüm ezilmiş çile çekmiş köylü kadınların tensilcisi. Her sabah, her sabah bıkıp usanmadan erkenden kalkan tırpanından orağına, suyundan ekmeğine, çocuk ihtiyaçlarından yetişkin ihtiyaçlarına kadar herşeyi hazırlayıp. yine herkesin önünde çilenin, sıkıntının, pamuk tarlasının mısır tarlalarının yolunu tutan canım annem..
Beni yetiştirmek için binbir zahmete katlanan, kah yanımda yürüyen kah kucağında kah sırtında taşıyan, ben ağlarken hıçkıran, gülerken tebessüm eden, ufacık tehlikelere dahi ömrünü feda edebilecek derecede kendini bana siper eden canım annem..
Bak,beni büyüttün yetiştirdin kocaman adam oldum. ..lütfen artık bana çocuk muamelesi yapma.Her sabah arayıp üzerine kalın birşeyler giy sakın üşütme deme bana.yemeğini yedinmi? üzerini iyi ört! yemene içmene dikkat et! deme..Benim yerime geçip kararlarımı kontrol etme annem.Benim yerime düşünme.Benim yerime hastalanıp, Benim yerime tasalanma.Benim yerime acı çekme Artık.Yeter.Sende bir insansın.Benim için koca ömrünü feda ettin.Şİmdi ben sana neyimi feda edeyim de bu borcumu ödeyeyim annem...
Tüm annelerin ellerinden öpüyor; annelerin bu gününü kutluyorum...
------------------
Old 02-10-2006, 01:12   #2
yağmurdamlası

Vallaha anneler evet çok şeyi hakediyorlar ama bazen onların kıymetini bilemiyoruz ve onları çok üzüyoruz.Bu yazınız belki anneler gününe ait ama bir günle sınırlamak çok yanlış.Sadece anneyle de değil tüm sevdiklerimzin kıymetini bilmeliyiz..Ama bir insanı en çok seven varlık anne oluyor onun değeri bir başka değil mi?Gurbet acısı olunca insanın yüreğinde o zaman anlıyormuş insan annesinin kıymetini tıpkı benim gibi yaramaz bir kızın anladığı gibi..
TÜM ANNELER BİR MELEKTİR VE EVLATLARINI KANATLARIYLA KORUMAK İSTERLER..
Old 03-10-2006, 17:45   #3
v.o.

Varsayılan yüreğine sağlık

Alıntı:
Yazan zekeriya.gunal
ANNEM BENİM;

Tüm ezilmiş çile çekmiş köylü kadınların tensilcisi. Her sabah, her sabah bıkıp usanmadan erkenden kalkan tırpanından orağına, suyundan ekmeğine, çocuk ihtiyaçlarından yetişkin ihtiyaçlarına kadar herşeyi hazırlayıp. yine herkesin önünde çilenin, sıkıntının, pamuk tarlasının mısır tarlalarının yolunu tutan canım annem..
Beni yetiştirmek için binbir zahmete katlanan, kah yanımda yürüyen kah kucağında kah sırtında taşıyan, ben ağlarken hıçkıran, gülerken tebessüm eden, ufacık tehlikelere dahi ömrünü feda edebilecek derecede kendini bana siper eden canım annem..
Bak,beni büyüttün yetiştirdin kocaman adam oldum. ..lütfen artık bana çocuk muamelesi yapma.Her sabah arayıp üzerine kalın birşeyler giy sakın üşütme deme bana.yemeğini yedinmi? üzerini iyi ört! yemene içmene dikkat et! deme..Benim yerime geçip kararlarımı kontrol etme annem.Benim yerime düşünme.Benim yerime hastalanıp, Benim yerime tasalanma.Benim yerime acı çekme Artık.Yeter.Sende bir insansın.Benim için koca ömrünü feda ettin.Şİmdi ben sana neyimi feda edeyim de bu borcumu ödeyeyim annem...
Tüm annelerin ellerinden öpüyor; annelerin bu gününü kutluyorum...

------------------
tüm anelerin süt kokulu tenlerine; ağlamaklı gözlerine...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi