Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

internet üzerinden taciz ve tehtid ediliyorum

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-01-2012, 17:16   #1
Konuk

Varsayılan internet üzerinden taciz ve tehtid ediliyorum

merhaba.
20 yaşında üniversite öğrencisiyim. lise dönemimde takip ediliyordum daha sonraları ailemle birlikte gidip gelmeye başlayınca sorun çözüldü sandım. üzerinden 4 seneden fazla geçtikten sonra facebook üzerinden sadece adını bildiğim muhtemelen sahte olan bir facebook adresinden hakaret ve tehtid dolu mesajlar aldım. kişi bana tecavüz edeceğini, ilk okuldan beri beni tanıdığını ve ne şekilde olursa olsun beni kendisiyle birlikte olmaya zorlayacağını içeren ağır küfürlü mesajlarlarla beni rahatsız etmeye başladı. Şu an nişanlıyım nişanlımın durumdan haberi var. fakat tehtidler benden çok aileme yönelik olmaya başladı. isimlerini nerede olduklarını biliyor. ve beni 13 yaşındaki kardeşime zarar vermekle tehtid ediyor. ailemi endişelendirmek istemiyorum. neler yapabilirim? eğer şikayetçi olursam sahte adresten kişinin kim olduğu bulunabilirmi? yardımcı olursanız sevinirim..
Old 09-01-2012, 18:47   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba.
20 yaşında üniversite öğrencisiyim. lise dönemimde takip ediliyordum daha sonraları ailemle birlikte gidip gelmeye başlayınca sorun çözüldü sandım. üzerinden 4 seneden fazla geçtikten sonra facebook üzerinden sadece adını bildiğim muhtemelen sahte olan bir facebook adresinden hakaret ve tehtid dolu mesajlar aldım. kişi bana tecavüz edeceğini, ilk okuldan beri beni tanıdığını ve ne şekilde olursa olsun beni kendisiyle birlikte olmaya zorlayacağını içeren ağır küfürlü mesajlarlarla beni rahatsız etmeye başladı. Şu an nişanlıyım nişanlımın durumdan haberi var. fakat tehtidler benden çok aileme yönelik olmaya başladı. isimlerini nerede olduklarını biliyor. ve beni 13 yaşındaki kardeşime zarar vermekle tehtid ediyor. ailemi endişelendirmek istemiyorum. neler yapabilirim? eğer şikayetçi olursam sahte adresten kişinin kim olduğu bulunabilirmi? yardımcı olursanız sevinirim..

Sayın konuk,
Öncelikle size yönelik bu mesajları silmeyiniz.
Cumhuriyet Savcılığı'na şikayette bulunmanız halinde, internet üzerinden işlenen suçların hangi internet bağlantısından ve dolayısı ile kimin tarafından gerçekleştirildiğinin bulunması olasılığı son derece yüksektir.
Bu şikayetinizle ilgili olarak bir avukattan doğrudan hukuki yardım alırsanız işiniz kolaylaşacaktır.
Old 09-01-2012, 19:16   #3
Konuk

teşekkür ederim. mesajları silmedim en kısa zamanda bir avukatla görüşeceğim.
Old 09-01-2012, 21:45   #4
by dinçer

Sayın konuk ;

IP adresi kişisel değilse yani herhangi bir internet kafeteryasından açılmış ve bu şekilde kullanılıyorsa olumlu bir sonuca ulaşmanız pek mümkün olmayabilir.Olumlu sonuç için kolluk kuvvetlerine müracaat ettiğinizden sizi tehdit edenin haberdar olmaması gerekmektedir.Ancak bu şekilde kolluk kuvvetleri size atılacak yeni tehdit mesajlarından anında haberdar olup, mesajların hangi IP numaralı bilgisayardan geldiğini tespit edebilir.

Avukat yardımından istifade etmeniz gerekmektedir.Geçmiş olsun.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi