Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

yardım lütfen kızımın velayeti 2 duruşmaya girilmiş ama elime tebligat gecmemişti

Konuyu Kilitleyin
Old 11-01-2012, 21:58   #1
Konuk

Varsayılan yardım lütfen kızımın velayeti 2 duruşmaya girilmiş ama elime tebligat gecmemişti

Merhaba
3 sene önce eski eşimle anlaşmalı olarak boşandık ve 2003 dogumlu kızımın şuan 9 yaşında velayeti bana verildi babasına ise aynı şehirde oldugu sürece cumartesi sabah 8 pazar günü akşam 17 ye kadar ayrı şehirde olduğumuz sürece bayramların 4 ve temmuz ayının 1 den 31 ine kadar görme hakkı verildi.. 5 ay önce bir evlilik yaptım ve kızımada danışarak fikrini alarak yaptığım bir evlilik ve eşimle kızımda çok iyi anlaşılıyor evliliğimden dolayı eşimin bulundugu yere ikamet ettik yani ayrı bir şehre kızımın babası velayet davası açmış ve dava dilekcesinde benim velayet hakkımı kötüye kullandıgımı ve cocugumla hiç bir şekilde ilgilenmediğimi hatta benim ilgisizligimden ve yetersizliğimden dolayı derslerinin aksadıgını söylemişki kızımın 3. sınıf öğrencisi ve buzamana kadar karnesinde 4 dahi olmadı 2 duruşmaya girilmiş ve benim elime tebligat gecmediğinden ve muhtarlıga bırakılıp bize haber verilmediğinden bilgimiz olmadı ve kızımın okulu dolayısı ile mahkemeye burdan katılmak istiyorum bununda 2 duruşma gerçekleştiğinden dolayı alamayacagım söylendi birde çoçuga nafaka bağlanmamış bir baba resmi hiç bir destegi yok bunları idda ediyor nasıl bir gelişme sergiler mahkeme lütfen yardımcı olun teşekkürler
Old 12-01-2012, 09:15   #2
kezzy

Sayın katılımcı;
Eski eşinizin açmış olduğu davada, sizin çocuğun bakımında, gelişiminde bir hataya düştüğünüz, sorumluluklarınızı ihmal ettiğiniz ve bu vesile ile çocuğun gerçek bir zarara uğradıği ya da zarara uğrama ihtimalinin çok kuvvetli olduğunu ispatlaması gerekir.Çocuğun bedensel,zihinsel ,sosyal gelişimine zarar vermeğiniz sürece velayetin değiştirilmesi pek düşünülemez.

Ayrıca velayet tartışılırken çocuğun görüşleri alınacaktır.Çocuğunuz ile görüşecek olan pedegog çocuğunuza çeştli bilimsel testler uygulabilir ve sonuçları yorumlar. Eğer çocuğunuz sizin yanınızda kalmaktan memnun ve mutlu ise bu da dosyaya uzman görüşleri ile yansıyacaktır ve çocuğun alışmış oludğu ortam değiştirilmek istenmeyecektir.

Ancak önemle hatırlatmak gerekir ki velayette asıl olan tarafların istekleri olmayıp çocuğun görüşü ve yüksek yararıdır, mahkemenin hangi yolu izleyeceği kendi taktirindedir.

Bu nedenle şu aşamadan sonra hak kaybına uğramamak için yapmanız gereken, aleyhinize açılan böyle bir davada çocuğunuzun ve sizin haklarınızı bir avukat aracılığı ile takip etmenizdir.

Eğer maddi durumunuz iyi değil ise, bulunduğunz yer il barosundan tarafınıza ücretsiz avukat tayin edilmesini talep edebilirsiniz.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılarımızla,
Old 12-01-2012, 14:15   #3
Konuk

sizin gösterdiginiz ilgiden dolayı bizler teşekkür ederiz
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi