Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eltilerin görüşmesi boşanma sebebi midir?

Konuyu Kilitleyin
Old 25-01-2010, 23:59   #1
Konuk

Soru eltilerin görüşmesi boşanma sebebi midir?

ben 2009 yazında evlendim,eşim ve ailesi sürekli eltimle ilgili kötü şeyler söylüyordu ve bana görüşmemem konusunda baskı yapıyorlardı.fakat eltim bir gün beni aradı ve ailesiyle,eşimle ilgili çok ilginç iddialarda bulundu.ve daha sonra da kaynanam ve kayınım onunla neden görüştün diye benim üstüme geldiler.o beni aradı desemde fayda etmedi ve eşim sürekli tartışma yarattı.Her gün tartışıyordu benimle ve sürekli bana güvenmiyorsan defol,kapı orda gibi sözler söyledi..Artık yaptıkları ve söylediği hakaretler canıma tak etti ve ben boşanacağım dedim.Ailem geldi ve sorunu halletmeye çalıştılar.Konuşurken eşim babamı hiç saymadı ve hiçbir sorusuna cevap vermedi,kafasında beni bitirmiş gibiydi, babam da eltim ile olan konuyu kastederek 'ben böyle işi ....' dedi.Eşime gün doğdu ve baban bana küfretti ben bu aileyle yapamam dedi evi eşyaları benden izinsiz toplayıp gitti.Eltime de bana da dava açtılar ve ailece yokoldular,ikametleri belli değil.Kaynanam eltimin ve benim eşyalarımızla yeni bir evde oturuyormuş.Herşeyimi aldılar elimden.Ben de tazminat davası açtım,Kadın olarak eşime bir saygısızlığım olmadı,eksikliğim de olmadı.dört dörtlük bir eş olmaya çalıştım.henüz 2 aylık evliydik,hiçbir şey anlamadan dava açtı bana.Eski sevgilisini aklından atamadığını yakaladım yazışmalarında,yani ben eşya almak veya birilerine kendilerini kanıtlamak adına kullanıldım sanırım ya da eski sevgilisi ile evlenmesine izin vermeyen annesinden intikam almak için kullanıldım..Size sorum şu ; Bu ortaya edilen küfür ve eltimin attığı iftiralar boşanma sebebi midir?Eşim bunları sunacaktır mahkemeye. Ama benim elimde de eşimin bana ettiği küfrü doğruladığı ses kaydı ,yaptığım harcamaların , altınlarımın faturaları var ve eski sevgilisine yazdığı mesajlar var.Sizce hakim bana kusur bulabilir mi?
Old 26-01-2010, 17:40   #2
av.araf

Bir boşanmanın gerçekleşebilmesi için evlilik birliğinin tekrar sağlanmasının mümkün olmaması ve taraflar ve toplum açısından artık birliğin devamında bir fayda olmaması gerekir.
Eşiniz boşanma davası açarken iddia ettiği şeyleri ispatlamakla yükümlüdür.Ancak yalnızca eltinizle görüşmeniz ve babanızın eşinize küfür etmesi yeterli sayılmayabilir.
Siz de boşanmak istiyorsanız iddialarınızı açık bir şekilde ifade etmeli ve delillerle desteklemelisiniz.Bu deliller telefon kayıtları olabileceği gibi olaylara tanıklık eden kişilerin bilgileri de olabilir.
Ancak kişilerin ses kayıtları ve mesajlarının rızaları olmaksızın alınması suç teşkil edeceğinden davanızda bu kayıtları kullanmamalısınız.
Telefon kayıtlarının mahkemece araştırılmasını talep etme hakkınız bulunmaktadır ancak bu durumda da eşinizin hangi saatlerde kimlerle görüşme yaptığı bilgilerine ulaşabilirsiniz.Eşinizin eski sevgilisi olarak bahsettiğiniz kişi ile görüşmeleri tespit edilirse bunu lehinize delil olarak kullanmanız mümkündür.

Boşanma davalarının kabulü için kusursuz yada diğerine göre daha az kusurlu eş tarafından açılmış olması gerekir.İddialarınızı ispatlayabilmeniz halinde eşinize göre daha az kusurlu olacağınıdan eşinizin açtığı boşanma davasının reddi mümkün olacaktır.

Bir avukattan hukuki destek almanızı, ekonomik durumuzun uygun olmaması halinde bulunduğunuz yer barosuna başvurarak kendinize ücretsiz bir avukat atanmasını talep etmenizi öneririm.
Old 27-01-2010, 19:12   #3
Konuk

teşekkürler..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi