Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

eşimden şiddet gördüm kamu davası açılmış

Konuyu Kilitleyin
Old 31-03-2014, 14:11   #1
Konuk zeynep

Önemli eşimden şiddet gördüm kamu davası açılmış

merabalar oncelıkle böyle bi site açtığınız için teşekkür ederim. henüz 9 aylık evlıyım Eşim sınırlenınce hem bana şıddet uyguluyo hemde evdekı eşyalardan o an neye yakınsa onları kırıp döküyor ben şiddet göruyor ama sonra özür dilediği için kımseye sölemıyordum en son şiddet olayında olayın dozunu abarttı benı öldürcek diye korktum bagırdım komşular polıs cagırmiş sonra eşim sakınlestı derken polıs geldı kapıyı acınca agzımdan dokuldu evet eşim siddet uyguluyor dıye polıs o zaman karakola gıdelım dedı eşim sana bunu ödetecem dedı ben o an vazgectım korktum sıkeyetcı degılım gıtmıycem dıye yalvardım ama polıs zorla karakola goturdu ordan doktora ben iş buyumesın dıye doktora sölemedım gostermedım ama eşim ben kendımı savundugm yerlerı falan gosterıp benden daha cok sıddet gormus gıbı rapor almış o an doktordan sonra bıde ben meyve yemıstık o an bıcak vardı bu kendını kaybetmıs bı sekılde bana sıddet uygularken bıcagı elıme almıstım ama bı yerıne bısı yapmadım elımden onu sonra zorla almıstı zaten ama polıs raporuna bana bıcak ta cektı yazdırmıs eve gelıp polısler bıcagıda goturduler ben sıkayetcı degılım dedım polıslere buyumesın dye hemde korkudan hemde yenı evvlenmıstım ayrılmak ıstemıyordum ama o sıkayetcıyım dedı polıslerde bana sende ol bak o sıkayetcı daha cok madur olursun bıde onun doktor raporu daha cok sey sen mı ona sıddet uyguladın tarzı konustular bu sefer bende sıkayetcı oldum ama sonra barıstık dava acılmadan hemen gıdıp dılekce yazdık vazgectık ama devlet kamuu davası acmıs 6. ayda mahkeme varmıs sımdı doktor raporlarında o daha cok sıddete ugramıs gorundugu ıcın, bıde ben ona bıcak cekmıs gorunuyorum ben onun bana yaptıklarını sölemedııgım ıcın madur oluyorm ama sımdı bana mı ceza kesılcek ona mı kesılcek ceza cıkıyor mu kamu davaları nası oluyor acaba bıde eşimle aslında sıkıntılarımız hala devam edıyor ama ben onu sevıyorum malesef o yuzden bosanmak ıstemıyorum o bu davadann ceza alırsa cok sınırlı oldugu ıcın ona ters tepecek ondanda cok korkuyorum bıde bende o da devlet memuru ceza olursa memurlugumuza bişi olur mu bıde hapıs cezası falan gıbı bışı olursa memurluktan atılma söz konusu olur mu ? yardımcı olursanız cok memmnun olurum cok tesekkur edıyorum tek ıstegım sevdıgım adamla mutlu bı evlılıktı ama neler umdum neeler buldum cok üzgünüm... teşekkur ederim..
Old 02-04-2014, 13:49   #2
Av. Can DOĞANEL

Mahkemede olayları olduğu şekilde anlatmanız durumunda aleyhinize bir sonuç çıkacağını düşünmüyorum. Ceza Mahkemelerinde sanık veya mağdur hangi konumda olursanız olun talep etmeniz halinde mahkeme barodan bir avukatı sizin için görevlendirecektir. Bunu duruşma öncesinde dilekçe ile yaparsanız atanan avukatı öğrenmeniz ve duruşma öncesi görüşmeniz mümkün olabilir.
Anlattığınız olayların ciddi cezai sonuçları yoktur. Gördüğünüz şiddet komşular tarafından da duyulacak derecede olduğundan onların da tanıklığı ile durum açığa çıkacaktır. Ancak en aksi durumda bile sabıkanız olmaması durumunda muhtemelen hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verilecektir. Böyle bir durumun memuriyetinize bir etkisi olmayacaktır.
Old 02-04-2014, 14:53   #3
Konuk zeynep

Önemli kamu davası hkk.

Mrb cevabınız ve ılgınız ıcın cok tesekkur ederım mahkeme 04.06.2014 tarıhındeymiş avukatla gorusmek ıcın ne zaman dılekce vermem gerekıyor sımdı versem olur mu erken mı olur ?
Old 02-04-2014, 15:22   #4
Av. Can DOĞANEL

Bu uygulama mahkemeden mahkemeye değişmektedir. Bir ihtimal Hakim dilekçenizi ancak duruşma günü görüp duruşmada karar verebilir. Ancak ilk duruşmada ifadelerin alınması dahil en önemli işlemler gerçekleşebilir. Avukatsız ifade vermek zorunda değilsiniz. Dilekçenizi hemen verip, kalemden takip etmeye çalışın ve durumunuzu oradakilere anlatın. Hakim talepte bulunulması talimatı verirse bulunurlar, onların söylediği tarihlerde tekrar gidip kimin atandığını öğrenebilirsiniz.
Old 08-04-2014, 14:48   #5
Konuk zeynep

Önemli kamu davası hkk.

mrb verdgınız bılgıler ıcın cok tesekkur ederım avukat bey allah razı olsun ıyı gunler....
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi