Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Sohbetleri Hukuki yorumlar, görüşler ve tartışmalar.. Soru niteliği taşımayan her türlü hukuki sohbet için.

Anket Sonucu: Bakire/bakir olmadığını eşten gizlemek veya bekaret zarı diktirmek:
Hukuk düzeni tarafından korunamaz. 22 50,00%
Hukuk düzeni tarafından korunmalıdır. 6 13,64%
Bazı durumlarda hukuk düzeni tarafından korunabilir. 16 36,36%
Oy Verenler: 44. Bu ankette oy kullanamazsınız. (Anket no : 281)

bekaret zarı diktirmek ve bunu eşten saklayarak yapılan evlilikler

Yanıt
Old 04-01-2010, 22:19   #151
üye25928

Alıntı:
Yazan didem kunal
Sayın DEMİREL in de ifade ettiği gibi erkek, evleneceği kadında bekareti aramışmı evlenirken aramamış mı? kadına sormuş mu bakiremisin diye sormamılmıdır? Kadın, kendisine sorulmayan bir soruyu sorulmuş olarak mı algılamalı da gerdek gecesi bakire olmadığı anlaşıldığında kocaısnı aldatmış olsun? Aldatmanın tanımı TÜRK DİL KURUMU SÖZLÜĞÜNe göre;aldatmak
(-i) 1. Beklenmedik bir davranışla yanıltmak: “Ama bu münferit hayranlıklar aldatmamalı bizi.” -C. Meriç. 2. Karşısındakinin dikkatsizliğinden, ilgisizliğinden yararlanarak onun üzerinden kazanç sağlamak: “Üç defadır bu yezit beni aldatıyor.” -B. Felek. 3. Birine verilen sözü tutmamak: Arkadaş bizi aldattı, toplantıya gelmedi. 4. Yalan söylemek. 5. Bir şeyin görünürdeki durumu, o şeyin niteliği bakımından yanlış bir kanı vermek: “Dekor, tarihî esvap gözleri aldatıyor.” -Y. K. Beyatlı. 6. Ayartmak, kötü yola sürüklemek, baştan çıkarmak, iğfal etmek: “Genç kızı aldatmak için dil dökmeye başlamıştır.” -P. Safa. 7. Karı ve kocadan biri eşine sadakatsizlik etmek, ihanet etmek. 8. Oyalamak, avutmak

Sizce bu tanıma göre kadının kızlık zarını diktirmesi aldatmak oluyor mu?

5. maddeye pekala oluyor.
Old 04-01-2010, 22:21   #152
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Ali ve Belin şeklinde örnek kullanma sebebim ise, bazı hukukçu büyüklerimizin çok açık olan kanun hükümlerinde bile duygusal bir yaklaşım sergileyerek hukukçu kimliklerinden uzak kalmalarını engellemek içindi.

Şimdi Ali ile Belin, hukukçu büyüklerini duygusallıktan arındırıp, hukukçu kimliklerine kavuşturdu mu dersin?
Old 04-01-2010, 22:26   #153
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Sayın Aladağ,

Israrla bu cümleyi neredeyse tüm mesajlarıma yazıyorum ama, sanıyorum bu kısmını okumak istemiyor, yetmiyor, beni konudan ayrılmakla suçluyorsunuz (Daha önce de aynı vurgulamayı yaptınız, zamanla hukukun dilinde anlaşırız inancıyla yanıtlamadım)...Konumuz bu, bununla başladı, buraya bağlanıyor ve burada da bitiyor.

Defalarca sarfettiğimiz "YOK'ta noksan aranılmaz" sözü, yoksa size yalnızca bir latife gibi mi görünüyor?

Saygılarımla.

Şehper Hanım; 150/1 var olan bir madde. Bu maddedeki eksiklikleri arasak?
Sizce yasakoyucu hangi durumları öngörmüş olabilir?
Old 04-01-2010, 22:30   #154
üye25928

Alıntı:
Yazan Av.Mehmet Saim Dikici
Şimdi Ali ile Belin, hukukçu büyüklerini duygusallıktan arındırıp, hukukçu kimliklerine kavuşturdu mu dersin?

Bazılarını kısmen, hiç yoktan tartışmanın kısır kuramlar üzerine devam etmesini engelledi diyebilirim
Old 04-01-2010, 22:35   #155
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Sorunuza cevaben ben, şayet bakire değilim deyip de bakire olan bir bayanın olması halinde, 149-150. maddelerin işlev görebileceği kanaatindeyim. Aynı durum.

Bence o maddeleri yeniden okumalısın Raşit.
Old 04-01-2010, 22:36   #156
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan didem kunal
Sayın DEMİREL in de ifade ettiği gibi erkek, evleneceği kadında bekareti aramışmı evlenirken aramamış mı? kadına sormuş mu bakiremisin diye sormamılmıdır?

Sayın Kunal,

Varacağımız noktada aynı fikirde isek de, ben böyle ifade etmiyorum. Erkek bunu soramaz ve sorgulatamaz, diyorum. Bunu da eskisinden yenisine geçişi bol sancılı olan (Daha da olacağa benzeyen), yeni yasal düzenlemeleri dayanak alarak söylüyorum.

Kadın, sadece kadındır. Erkek, sadece erkektir. Erkek için yüzyıllar öncesinde tarihe karışmış ve aranılması akla dahi gelmeyen bekaret kavramı, kadın için de -Şimdilik yasa nezdinde- tarihe terkedilmiştir. İnsanları beyinleri ve fikirleriyle ne yaptıklarıyla değil, bedenleri ile yargılayan ortaçağ zihniyetini yeni yetme aşma sancıları yaşayan Türk toplumunda daha ziyadesiyle karmaşa yaşanacaktır. Yasalar fikirlere ve kökleşmiş zihniyetlere bol geldiği ölçüde, yasaları uygulayanların dahi zihinleri daha çok karışacaktır. İnsanı insan tahtında değerlendirme yeteneği gelişmedikçe, dahası sindirilmedikçe, tüm yasaların karşı olamayacağı AY.m.10 laf-ı güzaf kalacaktır.

Burada savunduğum ve dayandığım, mevcut yasal düzenleme olduğu kadar, kadının miligramlık bir oluşum tahtında kutsanmasına ya da aşağılanmasına, taçlandırılmasına yahut dışlanmasına karşı durmaktır. Ayşe evlenmeden önce de Ayşe'dir, boşandıktan sonra da. Ayşe evlenmeksizin sevdiğiyle birlikte olmadan önce de Ayşe'dir, sonra da. Hiç kabahatsiz tecavüze uğrayan Ayşe yine aynı Ayşe'dir, suçun öncesinde de, sonrasında da. Tüm bunlar, ancak o miligramlık oluşuma izafe edilen etiket kadar yaşamını değiştirecektir. O miligramın pahada ağır sarkacında lincine de, itilmesine de, hor görülmesine de, taçlandırılması yahut kutsanmasına da neden olacaktır.

Şimdi size sormak isterim, kız çocuklarımızın geleceklerini ne belirlesin? Akibeti insanı insan potasında eritmekten aciz zihinlerin elinde birer oyuncak mı olsunlar, yoksa beyinleri ve eyledikleriyle anılan, kutsanıp taçlandırılmaları suskunlukları ve edilgenlikleriyle değil, eyledikleriyle ölçülen bireyler mi olsunlar?

Saygılarımla.
Old 04-01-2010, 22:53   #157
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Sayın Aladağ,

Alıntı:

-Kızlık zarının diktirilmesini, eşin aldatılması , dolayısıyla evliliğin iptali sayabilmek için, öncelikle bekaretin kadında aranması gereken bir vasıf olup, olmadığının tespiti gerekir.

-Bekaret aranabilecek bir vasıf değil ise, diktirilmesi-diktirilmemesi-vardır-yoktur denmesi, sonuca etkili değildir. Çünkü artık yasa, BEKARET adlı bir kavramı TANIMAMAKTADIR

Israrla bu cümleyi neredeyse tüm mesajlarıma yazıyorum ama, sanıyorum bu kısmını okumak istemiyor, yetmiyor, beni konudan ayrılmakla suçluyorsunuz (Daha önce de aynı vurgulamayı yaptınız, zamanla hukukun dilinde anlaşırız inancıyla yanıtlamadım)...Konumuz bu, bununla başladı, buraya bağlanıyor ve burada da bitiyor.

Defalarca sarfettiğimiz "YOK'ta noksan aranılmaz" sözü, yoksa size yalnızca bir latife gibi mi görünüyor?

Saygılarımla.

Sayın Demirel,

- Yasa aldatmayı ya da yanılmayı evliliğin iptali nedeni saymış; bekaretle doğrudan ilgisi yok bunun. Eşlerden biri, diğer eşe namus ve onur sorunu sayılabilecek herhangi bir konuda yalan söylemişse bu madde uygulanabilir. Namus ve onur sorunu olabilecek durumlar, eşlere göre belirlenir; hakimin ya da bizlerin görüşlerine göre değil.

- Bekaret vasıf değilse, kadın ne diye zahmet ediyor ve para harcıyor da o zarı diktirmeye uğraşıyor? Bu operasyonun yapılmış olması bile tek başına kadının bunu "aranacak bir vasıf" olarak gördüğünün kanıtı değil mi? Kadın bekarete bu operasyonu yaptıracak derecede önem verince normal de, herhangi bir erkek önem verince mi anormal? Bekaretin önemini önce kadınların bilincinden silmek gerek. Kaldı ki, "ben canım istediğim için o zarı diktirdim" diyen kadın bunu eşine (eş adayına) söyleyebilecek kadar cesur olmalı, bekaret konusunda kendisi ile aynı görüşü paylaşmayan kişi ile evlenmemelidir. Kadın, eşine (eş adayına) hele ki bekarete önem verildiği onun tarafından belirtilerek sorulduğu halde gerçeği söylememişse MK'nun bu maddeleri karşısında tartışacak daha ne kalıyor?
Old 04-01-2010, 23:02   #158
üye25928

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Bence o maddeleri yeniden okumalısın Raşit.

Bence o da bir aldatma türüdür, erkek beyanı ile isteğini belli etmişse ve deneyimsiz birisiyle evlenmek istemiyorsa?
Old 04-01-2010, 23:20   #159
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Bence o da bir aldatma türüdür, erkek beyanı ile isteğini belli etmişse ve deneyimsiz birisiyle evlenmek istemiyorsa?

Evet aldatmadır ama evliliğin iptaline neden olur mu? Bence hala maddeyi yeniden okumamışsın.
Old 04-01-2010, 23:52   #160
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Namus ve onur sorunu olabilecek durumlar, eşlere göre belirlenir; hakimin ya da bizlerin görüşlerine göre değil.

Hangi ülkede?
Old 04-01-2010, 23:52   #161
üye25928

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
Evet aldatmadır ama evliliğin iptaline neden olur mu? Bence hala maddeyi yeniden okumamışsın.
149|2den bahsetmiyor muyuz
Old 04-01-2010, 23:54   #162
üye25928

Alıntı:
Hangi ülkede?
Örf adet hukukunun medeni kanunlara kaynak olduğu ülkelerde.
Old 05-01-2010, 00:28   #163
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Bazılarını kısmen, hiç yoktan tartışmanın kısır kuramlar üzerine devam etmesini engelledi diyebilirim

Cengiz Beyin dediği gibi o maddeleri yeniden okumalısın Raşit.
Old 05-01-2010, 00:37   #164
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus

Sayın Raşit Tavus,

Sayın Özge Yücel bu konuda sizi yanıtlamıştı, o nedenle ben yeniden yanıtlamayacağım.

Ancak hatırlatmak isterim ki, yasalar ve uygulamaları kişilere göre yapılmaz. (Bkz: Yargılamanın tekliği ilkesi.)

Yasalar kişilere değil; kişiler yasalara uymak zorundadır. Aksini savunuyorsak hukuk okumamıza gerek kalmaz. Kadılık yapar; kadılık makamlarında yargılar yahut yargılanırız.

Saygılarımla.
Old 05-01-2010, 00:57   #165
emrahcevik

eşler arasında neyin sorun sayılıp neyin sayılamayacağına ne zamandan beri yasalar veya hakim karar verir oldu?

burada yapılan tıbbi operasyonun eşten saklanmasının boşanma sebebi olup olamayacağını değil evliliğin iptali sebebi olup olamayacağını tartışıyoruz.

bekaretin sizin için önemli olmaması başkası için de önemli olmayacağı anlamına gelmez, gelemez.

bekaretin eşler arasında ve dolayısıyla yasa karşısında problem olmaması gerektiğine ilişkin fikirler son derece çağdışıdır.

çağdaş olan yaklaşım tarafların iradesine üstünlük tanıyan yaklaşımdır. dolayısıyla ortada bir hile varsa evliliğin iptali talep edilebilmelidir.

aksi görüşler, yani kadının cinsel ilişkiden bağımsız olarak her zaman kadın, yine erkeğin de her zaman erkek olduğuna dair görüşler son derece ilkeldir ve medeni kanunun ruhuna aykırıdır.
Old 05-01-2010, 01:12   #166
üye25928

Alıntı:
Sayın Raşit Tavus,

Sayın Özge Yücel bu konuda sizi yanıtlamıştı, o nedenle ben yeniden yanıtlamayacağım.

Ancak hatırlatmak isterim ki, yasalar ve uygulamaları kişilere göre yapılmaz. (Bkz: Yargılamanın tekliği ilkesi.)

Yasalar kişilere değil; kişiler yasalara uymak zorundadır. Aksini savunuyorsak hukuk okumamıza gerek kalmaz. Kadılık yapar; kadılık makamlarında yargılar yahut yargılanırız.

Saygılarımla.

Ben de geri Sayın Özge Yücel'i yanıtlamıştım ve ortak bir noktada buluşamadan tartışma sona ermişti.

Saim Bey, defalarca maddeleri yeniden okudum. Yarın kütüphaneye gideceğim.
Old 05-01-2010, 01:18   #167
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan emrahcevik
eşler arasında neyin sorun sayılıp neyin sayılamayacağına ne zamandan beri yasalar veya hakim karar verir oldu?

??? Neredeyse bir asır oldu. Tam olarak 1926'dan bu yana diyelim.

***Söylenecek tüm sözleri söylediğim inancıyla forumdan ayrılıyorum. Yanıt ekleyecek olanların, hukukçu olduklarını unutmamaları ve forumun, hukukçulara yakışır düzeyde devam etmesi gereğini hatırlatmak gelinen aşamada zorunluluk oldu. Son olarak, yanıt ekleyecek üyelerin, yorumlarını eklerken mevcut düzenlemeleri eski bilgilerini rafa kaldırıp yeniden incelemeleri ve kendileri bugün yargıç olsa idi, kararlarını nasıl gerekçelendireceklerini, gözetmeleri dileğimle.

Saygılarımla.
Old 05-01-2010, 01:56   #168
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Hangi ülkede?

Sayın Demirel, MK 149/2 ve 150/1'i tartıştığımıza göre bu sorunuz sorma amaçlı değil gibi geldi bana. Nelerin namus ve onur sorunu olduğu yasada bir liste halinde verilmediğine göre, bu neye göre belirlenecek? Biz kabul etmesek de toplumun namus ve onur sorunu yaptığı, forum konusuna göre de kadının bile operasyona gerek duyacak derecede önem verdiği bekaret olgusunu hakim görmezden mi gelecek?
Sayın üyeler,
Kimse can alıcı sorulara yanıt vermek istemiyor. Oysa;
- Kadın böyle bir operasyon yaptırdı ise,
- Erkek bekarete önem verdiğini, onun için bir onur ve namus sorunu olduğunu belirtti ve kadına bu konuyu sordu ise,
- Kadın, operasyon öncesi ya da sonrası erkeğe bu konuda gerçek dışı beyanda bulunup onu kandırdı ise
MK 149/2 ya da 150/1 maddelerinin uygulanabilme olanağı vardır. Elbette somut olaydaki ayrıntılar ve ispat sorunları da dikkate alınacaktır.
Bu durum bu kadar açıkken, elde Yargıtay'dan geçmiş örnek olmaması, bekarete ilişkin her çağdaş ve eğitimli insan tarafından kabul edilebilecek doğru düşüncelerin konuyla doğrudan ilgili olmamasına rağmen ileri sürülmesi, hatta bazı üyelerimizin yasa maddeleri ve konu ile ilgisiz karşı çıkışları ile bu tartışma sonuçsuz kalacaktır.
Dilerim önce kadınlar böyle bir operasyona gerek duymayacak derecede bekaretin önemsizliğine inanırlar, evlenmeyi düşündükleri erkeği de buna göre seçer ve gerçeği olduğu gibi anlatabilecek kadar cesur, özgüvenli olabilirler.
Ve gökten üç elma düşmüş; biri Ali'nin, biri Belin'in, biri de operatör doktor Veli'nin başına.
Old 05-01-2010, 11:19   #169
didem kunal

Her bulunan şey insanlığa yöneliktir.Kimine göre faydali kimine göre faydadiz gelebilir. Ama bulunan şey illaki bir kitleye hitap ediyordur. Mesela estetik dedğimiz şey sağlık amacı dışında kullanılması bana göre gereksiz ama size göre gekreli olabilir. Bu kendini raha hissetmekle alakılı birşeydir. Yağ çektirme operasyonu bana göre gereksiz kilolu kişiler için kendini iyi hissetmek için önemlidir.Kızlık zarının diktirilmesi operasyonu da kimisine göre gerekli kimisine göre değildir. Ama birilerine faydalı olabileceği inancıyla yapılan seçenek bir operasyondur.

Şimdi burdan sonra şuna bakacağız. bayanın ailesi dar görüşlüyse yetiştiği bölge ve çevre onun kişiliğinin oluşmasına, dünya bakış açısına hatta o bayanın doğuracağı çocuklarının kişiliklerine akdar %70 bile olsa etkisi olacaktır. geriye kalan yüzdelik dilim ise kendi seçtiği hayat ya da yaşamak istediği hayat olacaktır.

Bayanın durumu ülkemizde buyken erkeğin durumu çok daha geniş açıdan incelenebiliyor. Ataerkil bir toplumdan gelmiş olmamız dolayıyla bu zamanda bile eşitliğe inanmayan, bayanı ezen, hor gören bir kitle var. Şimdi Türkiye de gerici zihniyette bu erkekler olduğu sürece sizce bayan ne kadar özgürdür ne akdar eşittir?

Bayanların tüm çabalarına rağmen modern görünüşlü ancak geri zihniyette erkek sayısı da çok.

Erkekler her ne akdar benden önceki yaşantısı önemli değil deselerde mutlaka bayanın geçmişine dair birşeyler öğrendiklerinde rahatsız olur haliyle bayanının da bakire olmasını ister. Elbette bunun aksi görüşte olan erkeklerde var ki toplumumuzda onlara da nesebi geniş diyorlar.

Bayan bu baskıcı erkek proflini en balta belkide babasından görmeye başlayınca bir şekilde bekaretini kaybettiğinde toplumda kendini farklı sıftalarla anmasınlar farklı gözlerle bakmasınlar diye kendini rahat hissedebilmek belkide yaptığının yanlış olduğunu düşünerek gidip kızlık zarını diktiriyorlar. Bu operasyon başka hangi ülkede var Allah aşkınıza?

Şimdi evleneceği kişiye bunu söylemeyen bayan mı hatalı yoksa bekaret kavramı dile getirilmese bile toplumda bunun varlığını isteyen erkeklern mi? Ya da en başa dönelim baştan sona toplum mu hatalı?

Tüm suçu bayana yüklemeden önce herkes önce kendine dönecek ve bu konuda kendsinin ya da ailesindeki erkeklerin bu konudaki düşüncelerine bakacak. bayanı bu operasyona iten, utanç duymasını sağlayan kişiler önce kendileriyle hesaplaşak daha sonra bayanın niçin bunu yapmış olabileceğini düşünecek. Kimse kusurabakmasın lütfen.Önce aklımızı değiştireceğiz sonra toplumki yanlışları...
Old 05-01-2010, 18:28   #170
Gemici

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus

Var mı gerçekten böyle bir ülke?
Varsa, adını yazar mısınız?

Saygılarımla
Old 05-01-2010, 21:46   #171
üye25928

Alıntı:
Yazan Gemici
Var mı gerçekten böyle bir ülke?
Varsa, adını yazar mısınız?

Saygılarımla

Medeni kanun ilk maddesine açmanızı mevzuattan sonra hakimin yönelmesi gereken asli kaynağa bakmanızı istirham ederim.
Old 05-01-2010, 21:53   #172
üye8180

Alıntı:
Yazan Raşit tavus
Medeni kanun ilk maddesine açmanızı mevzuattan sonra hakimin yönelmesi gereken asli kaynağa bakmanızı istirham ederim

O, mevzuattan sonra geliyor. Adı üstünde SONRA...
Old 05-01-2010, 22:06   #173
üye25928

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan

Ben mevzuatla aralarında hangisi daha önemli diye bir kıyaslamaya gitmedim, sadece örf adet hukukunun medeni kanunumuzda asli kaynak olarak yer aldığından bahsettim.
Old 05-01-2010, 22:08   #174
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan

Mevzuata bakıyorsunuz, "namus" diyor, "onur" diyor. Ama mevzuatta ne namusun tanımı var, ne onurun. Bu kavramların içini nasıl dolduracaksınız?
Old 05-01-2010, 22:10   #175
üye8180

Alıntı:
Yazan Av. Cengiz Aladağ
Bu kavramların içini nasıl dolduracaksınız?

Bu kavramların içini, nedense erkek bakış açısı doldurmaya çok hevesli oluyor.
Old 05-01-2010, 22:19   #176
E.Polat

Örf ve adet dememiş kanun örf ve adet hukuku demiş. Örf adetin hukuk kuralı olabilmesi için, bu kuralın herkes tarafından benimsenmesi, buna uyulmadığı zaman yaptırım uygulanacağının herkes tarafından bilinmesi gerekmez mi?

Namus ve onur kavramları başlığı altında,bekaret zarının diktirilmesi ile ilgili bir örf adet hukuku kuralı olduğu söylenemez diye düşünüyorum..
Old 05-01-2010, 22:24   #177
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Ben mevzuatla aralarında hangisi daha önemli diye bir kıyaslamaya gitmedim, sadece örf adet hukukunun medeni kanunumuzda asli kaynak olarak yer aldığından bahsettim.

Örf ve Adet ile örf ve adet hukukunun farklı şeyler olduğunu daha önce yazmışlardı ve yanlış hatırlamıyorsam siz de bu farkı bildiğinizi ifade etmiştiniz.

Hakim, hukukun kaynakları arasında bulunan Örf ve Adet hukukunu ancak mevzuat yoksa uygulayabilir. (mevzuattan sonra değil!) Başka bir deyişle somut olayda maddi hukuk kuralı olarak MK.149 ve 150. maddeleri mevcuttur ve bu hükümler MK.1 de tanımlanan mevzuattır.

Somut olaydaki sorun, mevcut olan mevzuat hükmünün yorumlanmasında yatmaktadır.

Yorum kuralları ise, bellidir. Örf ve adet ile pek bir ilgisi yoktur.
Old 05-01-2010, 22:39   #178
Adli Tip

Alıntı:
Yazan Av. Neslihan
Bu kavramların içini, nedense erkek bakış açısı doldurmaya çok hevesli oluyor.

Bu kavramlarıın içini erkekler değil, bayanlar doldursun diye günlerdir bayanlara soruyoruz...

Beyaz yalan dediniz, dolmadı...
Penis boyu dediniz, dolmadı...
Old 05-01-2010, 22:40   #179
üye8180

Alıntı:
Yazan Av. Mehmet Saim Dikici
mevzuat hükmünün yorumlanmasında

Asıl sorun burada galiba. Aslında bu konuda ciddi bir araştırma yapmak, kitap karıştırmak gerekiyor.
Old 05-01-2010, 22:44   #180
üye8180

Alıntı:
Yazan Adli Tip
Beyaz yalan dediniz, dolmadı...
Penis boyu dediniz, dolmadı

Size göre dolmadı. Farkındaysanız yalnızca bir örnek ve aynı örnek üzerinden gidiyoruz. Erkeğin gizlenmiş kusurları pratiklerine daha başlayamadık.

Neyse ki Yargıtay, son durum itibarıyla,' ille de doğal kızlık zarı, yoksa vur tekmeyi' görüşünde değil.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi