Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ikinci bayan

Konuyu Kilitleyin
Old 06-10-2011, 15:24   #1
Konuk

Varsayılan ikinci bayan

İyi günler . Eşimle aramızda üç yıldır bir bayan var. Bu bayanın kim olduğunu biliyorum. Fakat çok tedbirli davranıyorlar. Muhtemelen de kendi isimlerine ait hatlardan görüşmüyorlar. Çocuğumda küçük. Maddi durumum da yok . Kendilerini takip ettiremiyorum. Ama bu bayan devlet memuru. eşimle ilişkilerini görenler onları şikayet etmişler. Bayanı tayin dönemi olmamasına rağmen il dışına atamasını yaptılar. Eşim de ayrı bir ev tuttu. Eşimin adresini bilmiyorum. Bayanın ara sıra istanbula gelerek eşimle buluştuklarını duyuyorum. Bu bayan yüzünden devamlı evde tartışıyorduk. Aile büyüklerimde şahıt bu duruma. Ben bu bayan hakkında aile birliğimizi bozmak istediği yönünde tazminat davası açabilir miyim ? derdim para değil. ailemi bozmasını önlemek. bu bayanın bir müeyyide ile karşılaşması. aile birliğimi bu bayanın aradan çekilmesini sağlayarak tekrar biraraya getirmek.
Old 06-10-2011, 21:18   #2
kezzy

Sayın katılımcı;

Türk Medeni Kanununda da belirtildiği üzere eşler , bu birliğin mutluluğunu elbirliğiyle sağlamak ve çocukların bakımına, eğitim ve gözetimine beraberce özen göstermekle yükümlüdürler.
Eşler birlikte yaşamak, birbirine sadık kalmak ve yardımcı olmak zorundadırlar. Yargıtay son zamanlarda verdiği karalarla resmi nikahlı eşi olduğu halde başka bir kadınla evlilik dışı birliktelik yaşayan kişi ile birlikte yaşadığı kadının, resmi nikahlı eşe manevi tazminat ödemesine hükmetmektedir. Yani eşinizin sizi aldattığını İSPATLAMANIZ DURUMUNDA eşinizden ve birlikte yaşadığı kadından manevi tazminat talep etme hakkınız da bulunmaktadır.

Hak kaybına uğramamak adına bir avukattan DOĞRUDAN hukuki destek almanız gerektiğini unutmayınız.

Maddi durumunuz avukatlık ücreti ödemeye elverişli değil ise, bulunduğunuz yer İl Baro'su müracaatınız halinde tarafınıza ücretsiz avukatlık hizmeti sağlayabilecektir.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi