Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

rahim filmimi çekemeyen ve Dikiş atan doktoruma karşı nasıl bir yol izlemeliyim ?

Yanıt
Old 26-08-2015, 22:57   #1
Konuk

Varsayılan rahim filmimi çekemeyen ve Dikiş atan doktoruma karşı nasıl bir yol izlemeliyim ?

Özel bir hastanede kısırlık tedavisi için başvurdum , başvurduğum doktor belirli tetkikler istedi. Sıra ile yaptırdım en son tetkik olan hsg yani rahim filmini doktor anestezili çektiğini söyledi . Bende Ağrılı bir işlem OLDUĞUNU duyduğumdan kabul ettim. İşlem ameliyathane de genel anestezi altında çekildi. 350 tl işlem ücreti ödedim. Doktor filmler ile Bulunduğum odaya geldi tüplerinin kapalı OLDUĞUNU söyleyip çıktı. Doktor çıktıktan sonra eşim reçete için odasına gitti. Kapalı OLDUĞUNU söyleyip başka bir doktora adı yazıp gönderdi . 7 gün sonra kanamam başladı Gittiğim özelin acili olmadığından Devlet hastanesine gittiğimde burada Dikiş OLDUĞUNU dikişimin Attığını söylediler. Şok oldum doktor bana ne dikişten bahsetmiş ne de dikkat etmem gerektiği konusunda uyarıda bulunmuştu. Bir gece o devlet hastanesinde yattım. Taburcu olduktan sonra özel hastaneye eşim gitti neden dikişin söylenmediğini sorduğunda doktorunuz söylemiştir siz anlamamışsınızdır denildi. ( doktor hastanede yokmuş) eşim başhekimle görüşme istediğini Başhekim hastasını savunur diyerek eşimi reddetmişler . eşim numarasını bırakıp doktorun aramasını söyleyip hastaneden ayrıldı . Tedâvime devlet hastanesinde devam etmeye karar verdim gittiğim iki profesör bu filmin çekilmediğini tekrarının gerekitiğini söyledi . Çok üzüldüm hem filmim çekilmemesi hem dikiş ayrıca paramla rezil olmak . Özel Hastaneye tekrar gidip ya başka bir doktor Tarafından hsg nin çekilmesi ya da paramın iadesini talep ettim kabul etmiyorlar . Yokuşa sürüyorlar . Asla çirkeflik yapmadım , doktorda insandır dedim. En azından bu kadarına şükrettim. Bir özür dilemediler nasıl yardımcı olabiliriz diye sormadılar. Doktorun dikişi söylemediğini Başhekim sekreteri kabul ettiğini ifade etti , sonra şikayet edeceğimi söylediğimde ispat edemezsin dediler . Biraz daha konuştum hastaneden ayrıldım. sağlık Bakanlığı'nda şikayette bulundum , idari işlem başlatıldığını söylediler dönüş yaparak . Akşam üzeri Başhekim sekreteri eşimi arayıp şikayeti geri almamızı yoksa doktorunda dava açacağını söylemiş. Ne diyeceğimi bilemiyorum kısırlık tedavisi görüyorum zaten psikolojim bozuk bu yaşadıklarım beni altüst etti. Doktorun dava açması ne demek benim doktor ile bir husumetim yok tanımam etmem .. Ortada çekilemeyen bir film, hala duran Ağrı veren Dikişlerim , cebimden çıkan para ve en kötüsü psikolojisi bozulan eşim ve ben . Lütfen , nasıl indir yol izlemeliyim bana yardım ediniz .
Şimdiden teşekkür ederim , hayırlı geceler ...
Old 02-09-2015, 00:10   #2
Nur Deniz

Sayın Konuk; Sorunuza tam olarak yanıt verebilmem için birkaç soruma yanıt vermeniz gerekmektedir.

1-Size HSG öncesi onam ve anestezi onam formu imzalattırdılar mı?
2-HSG işlemi sonrası hastaneden çıkışta taburcu formu verdiler mi ve sizden imza aldılar mı?
3-HSG sonucunu size verdiler mi?

Bu yanıtlardan sonra hasta hakları ihlaline yönelik yanıt verebiliriz.

Geçmiş olsun dileklerimle.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi