Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk ve Bilgisayar Yazılımları Avukatlık Bürosu Programları, İçtihat ve Mevzuat Programları, UYAP (Ulusal Yargı Ağı Projesi). Hukukla ve hukukçularla ilgili her türlü bilgisayar yazılımlarına dair sorular, program incelemeleri ve sohbetler

Uyap Avukat Portal v.4.00 ve getirdiği sorunlar

Yanıt
Old 19-12-2015, 19:43   #1
Av.Burak Güneş

Mutsuz Uyap Avukat Portal v.4.00 ve getirdiği sorunlar

Herkese merhabalar,

Bugün itibari ile UYAP AVUKAT BİLGİ SİSTEMİ (v 4.00) uygulamaya geçmiş bulunmaktadır.

"- İcra dosyalarında EGM bilgileri sorgulama ekranlarında getirilen kayıtların düzenli gelmesi sağlandı.
- Tüm icra takibi açılış işlemlerinde B.K. 100 Maddesi nin seçili olarak getirilmesi sağlandı."

gibi bazı yenilikler gelmesine rağmen benim görüşüme göre bazı sıkıntılar da oluşmuş durumda.

Örneğin; Duruşma zaptı veya diğer evrakların görüntülenmesi, ayrı bir tarayıcı sayfasından değil, "evrak görüntüle" başlığı altında sisteme entegre edilmiş hale getirilmiş.

Buna bağlı olarak da bu sayfaları yazdırmak istediğimizde sorun oluşuyor, evrak değil tüm sayfa yazdırılması meydana geliyor. (Bir yolunu bulan/bilen varsa burdan yazarsa sevinirim.)

Bir diğer örnek: Portala gönderilen evrakların içeriğindeki tablo ların çizgileri gözükmemekte. Bazı dilekçelerimde hesaplamaları yahut önemli şeyleri tablo içine alarak yazardım. Eskiden portala gönderdiğim o evraklara şimdi baktığımda dahi çizgileri çıkmadığından evrakların yapısı bozulmuş gözükmekte. Ya da mahkemelerin düzenleyip portala yüklediği "Temyiz formu" tablo şeklinde iken, hali hazırda ise bu tablolar gözükmemekte (sadece yazılar duruyor)

Sizlerde yeni gelen güncelleme ile doğan sorunları, çözümleri ve avantajları yazarsanız sevinirim.

İyi günler.
Old 21-12-2015, 14:51   #2
Av. Ahmet GELEGEN

Mahçup Avukat uyap portalı giremiyorum ? yardım !!!

Merhabalar, sırasıyla chorme, int. explorer en son olarak Yandex tarayıcılarını kullandım. Son olarak kullandığım yandex ile de artık giremiyorum sisteme, girsem de çok kısa süre sonra hata veriyor göremiyorum dosyalarımı.. Bu sorunu yaşayan tek ben miyim? Yardımlarınızı bekliyorum
Old 21-12-2015, 18:02   #3
Av.Nevzat

Alıntı:
Yazan Av.Burak Güneş

Örneğin; Duruşma zaptı veya diğer evrakların görüntülenmesi, ayrı bir tarayıcı sayfasından değil, "evrak görüntüle" başlığı altında sisteme entegre edilmiş hale getirilmiş.[/b]
Buna bağlı olarak da bu sayfaları yazdırmak istediğimizde sorun oluşuyor, evrak değil tüm sayfa yazdırılması meydana geliyor. (Bir yolunu bulan/bilen varsa burdan yazarsa sevinirim.)

İyi günler.

Aynı sorunu ben de yaşadım.
Ancak UDF olarak kaydedip ondan sonra düzgün bir şekilde yazdırabilirsiniz.
Eskiden daha pratik idi. Görüntülenen ekrandan direk yazdırılabiliyordu Belki düzeltirler.
Düzelmezse öneri olarak yazalım.

Bu tür konularda ne kadar talepkar olursak o kadar sonuç alırız.
Birlikte hareket etmek şart
Old 24-12-2015, 16:18   #4
av.serdargoren

Alıntı:
Yazan Av.Burak Güneş
Herkese merhabalar,

Bugün itibari ile UYAP AVUKAT BİLGİ SİSTEMİ (v 4.00) uygulamaya geçmiş bulunmaktadır.

"- İcra dosyalarında EGM bilgileri sorgulama ekranlarında getirilen kayıtların düzenli gelmesi sağlandı.
- Tüm icra takibi açılış işlemlerinde B.K. 100 Maddesi nin seçili olarak getirilmesi sağlandı."

gibi bazı yenilikler gelmesine rağmen benim görüşüme göre bazı sıkıntılar da oluşmuş durumda.

Örneğin; Duruşma zaptı veya diğer evrakların görüntülenmesi, ayrı bir tarayıcı sayfasından değil, "evrak görüntüle" başlığı altında sisteme entegre edilmiş hale getirilmiş.

Bir diğer örnek: Portala gönderilen evrakların içeriğindeki tablo ların çizgileri gözükmemekte. Bazı dilekçelerimde hesaplamaları yahut önemli şeyleri tablo içine alarak yazardım. Eskiden portala gönderdiğim o evraklara şimdi baktığımda dahi çizgileri çıkmadığından evrakların yapısı bozulmuş gözükmekte. Ya da mahkemelerin düzenleyip portala yüklediği "Temyiz formu" tablo şeklinde iken, hali hazırda ise bu tablolar gözükmemekte (sadece yazılar duruyor)

Sizlerde yeni gelen güncelleme ile doğan sorunları, çözümleri ve avantajları yazarsanız sevinirim.

İyi günler.

Evrak görüntüleme alanında olmasını istemiyorsanız. Evrak görüntüle seçeneğine tıklamayıp sağ tıklayıp kaydet tuşundan hareket etmeniz gerekiyor.
Old 25-12-2015, 11:57   #5
txyz

Alıntı:
Yazan av.serdargoren
Evrak görüntüleme alanında olmasını istemiyorsanız. Evrak görüntüle seçeneğine tıklamayıp sağ tıklayıp kaydet tuşundan hareket etmeniz gerekiyor.

O şekilde kaydet dersek udf olarak kaydediyor, udf dosyasını tekrar açıp farklı formatlara çevirmek gerekiyor. Tiff olarak kaydedersek Uyap döküman editörü yanlış uzantı ayarladığından tıff şeklinde kaydediyor ve uzantı değiştirilip tiff yapılmadıkça fotoğraf görüntüleyici açmıyor ayrıca çözünürlük de düşük oluyor.Pdf olarak kaydetmek istersek sistemde openoffice yüklü olmalı ayrıca döküman editörünün de en son versiyonu yüklü olmamalı. Ben bunu aşmak içn dopdf kullanıyorum. Sanki ekstra bir yazıcı varmış gibi dopdf eklenerek program üzerinden pdf olarak kaydetmek mümkün. Eski sistem daha kullanışlıydı.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi