Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

terke dayalı boşanma

Konuyu Kilitleyin
Old 08-07-2013, 02:44   #1
Konuk

Varsayılan terke dayalı boşanma

vereceğiniz bilgiler için şimdiden teşekkür ederim davamı avukat ile takip ediyorum sizden de fikir almak istiyorum 1 yıl önce eşimle beni aldattığı için ayrıldık ben nafaka davası açtım evin kilidi değiştirilmiş olduğu için evime giremediğimden dolayı ailemin yanına sığındım ailemin yanında 19 aylık oğlumla yaşıyorum davamı eşim ise bana eve dön çağrısı gönderdi dilekçede anahtarı bıraktığını yazdığı kişiye yanımda bir şahitle gittim o kişi kendinde anahtar falan olmadığını söyledi biz dosyaya cevap yazdık 3 gün sonra ikinci davet dilekçesi geldi anahtar başka birine bırakılmış başka bir şahitle o adrese de gittim o kişi de kendinde anahtarın olmadığını söyledi tekrardan dosyaya cevap yazdık 60 günlük süre sonunda eşim terke dayalı boşanma davası açtı bizde dava dosyasında gerekli şahitlerimizi gösterdik savunmamızı yaptık ön duruşmaya çıktık ve ön duruşmada hakim terke dayalı olarak boşanmanıza karar veriyorum dedi avukatım itiraz etti benim eve kilit değiştirilmiş olduğundan dolayı giremediğimi eve dön çağrılarının iyi niyetli olmadığını söyledi şahitlerimizin dinlenmesini istedi hakim şahitlerin dinlenmesine gerek görmüyorum dedi itirazımızı red etti ve anında boşanma kararı verdi davayı bitirdi avukatım hakimin gerekçeli kararı yazmasını istedi ve temyize başvuracağımızı söylüyor daha ön duruşmada şahitleri dinlenmeden boşanma kararını vermesinin yanlış olduğunu ve büyük ihtimalle kararın yargıtayda bozulacağını söylüyor sizce de şahitler dinlenmeden ve daha ön duruşmada ve biz boşanmayı istemezken boşanma kararı vermesi yanlış değilmi sizlerin de fikirlerinizi almak istiyorum teşekkür ediyorum
Old 09-07-2013, 08:02   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

1-Terke dayanan boşanma davası şekli bir davadır.Yani usulüne uygun olarak davet yapılıp yapılmadığı ve bu davete uyulup uyulmadığı incelenir.Geçimsizliğe ilişkin bir inceleme yapılmaz.

Usulüne uygun davet yapılmış fakat anahtarın bulunduğu yer konusunda iki kez uygun olmayan beyanda bulunulmuş ise ,eşiniz eve dönüş için gerekli hazırlığı yapmamış demektir.

Bu husus tanıkla ispatlanabilir iken aksine uygulama yapılmış ise bu temyizde bozma sebebi olabilir. .

2-Davanızı bir avukatla takip ettiğinizi açıklamışsınız.Avukatınız gerekli temyizi yapacaktır.
Dosya detayları ile ilgili bilgileri doğrudan avukatınızdan almanız uygun olacaktır.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi