Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

karar gelene kadar evli miyim? Ceza davasına gitmek zorunda mıyım?

Konuyu Kilitleyin
Old 05-03-2012, 14:48   #1
seher dmr

Mutsuz karar gelene kadar evli miyim? Ceza davasına gitmek zorunda mıyım?

Ben 2 ay evli kaldım ve sonrasında şiddet, hakaret nedeniyle boşanma davası açtım. Boşanma davası kısa bir sürede sonuçlandı açtığım maddi manevi tazminatıda kazandım fakat karşı taraf tazminatı temyize gönderdi. o karar gelene kadar ben evli mi görüneceğim boşanma sonuçlandı tazminat temyize gitti, boşanma ilamı o karar gelmeden olmaz mı? Bir de şikayetçi olduğum için basit yarala ve hakaret davası açılmış. bir hafta sonra ilk mahkeme var. Ne kadar sürer bu dava? Ben bununla uğraşmak istemiyorum eski eşimle yüz yüze gelmek istemiyorum. İlk mahkemede biter mi yoksa ertelenirmi? Beni aydınlatırsanız çok mutlu olacağım.. Lütfen.
Old 05-03-2012, 16:13   #2
kezzy

Sayın katılımcı;
Boşanma davanızda Hükmün sadece tazminata ilişkin bölümü temyiz edilmiş ise boşanma kararı kesinleşir.

Ceza davanıza gelince esas olan hak kaybına uğramamak için davayı sonuna kadar takip etmektir.

Her aşamada bir avukattan doğrudan hukuki destek almanızı öneriyoruz. Maddi durumunuz iyi değil ise bulunduğunuz il barosu adli yardım servisine başvurabilirsiniz.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılarımızla
Old 05-03-2012, 16:25   #3
seher dmr

boşanma kararı kesinleşti de temyiz kararı gelene kadar boşanma ilamı gelmez evli görünürsün dedi avukatım. bana mantıklı gelmiyor sadece tazminat temyize gitti boşanma kararı değil ki neden karar gelene kadar evli görüneceğim .. bir de ceza davası uzun mu sürer bir bilginiz mi var mı?
Old 05-03-2012, 17:36   #4
kezzy

Alıntı:
Yazan seher dmr
boşanma kararı kesinleşti de temyiz kararı gelene kadar boşanma ilamı gelmez evli görünürsün dedi avukatım. bana mantıklı gelmiyor sadece tazminat temyize gitti boşanma kararı değil ki neden karar gelene kadar evli görüneceğim .. bir de ceza davası uzun mu sürer bir bilginiz mi var mı?

Sayın katılımcı;
Avukatınız, sadece burada yazdıklarınızdan öte bilgisi olmayan bizlerden daha doğru ve sağlıklar cevap verecektir.
Karar sadece tazminat yönünden değil muhtemelen boşanma yönünden de temyiz edilmiştir.
En sağlıklı cevapları avukatınızdan alabilirsiniz.

KAHDEM'e gösterdiğiniz ilgiden dolayı teşekkür ederiz.
Saygılarımızla
Old 05-03-2012, 17:58   #5
seher dmr

Peki teşekkürler..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi