Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Kendı Vatanımda Calısmak..!

Yanıt
Old 01-09-2005, 14:43   #1
TURKIYEM

Dikkat Kendı Vatanımda Calısmak..!

Merhaba,

Ben bu sitede daha yeniyim ve bu benim ilk mesajim. Bu siteye uye olmaktan simdiden buyuk bir keyif aldim. Sizlere bir kac sorum olacakti, umarim bana yardimci olmak istersiniz. Cevaplarinizi bekliyorum...

Ben Hollanda'da yasiyorum. Ikinci sinif Hukuk ogrencisiyim. Bolum olarak Ozel Hukuk sectim.

Hep aklimda su var... Mezun olup kendi vatanimda gorev yapmak. Yani Turkiye'de sizlerin meslektasi olmak Turkiyedeki arkadaslari bu istegimi dile getirdigim zaman cok tepkiler aliyorum. Benim Turkiye'de is bulabilmemin zor olabilecegini soyluyorlar. Ben bu dusunceye katilmiyorum. Bilmiyorum sizler ne dusunuyorsunuz? Tamam belki yasalar, prosedurler, v.s. farkli olabilir. Ben bunlarin bir engel oldugunu sanmiyorum, sonucta ogreniriz. Suda var ki zaten Turkiye'nin yasalari Avrupa'ya artik uyum saglamakta, AB icin. Eger Turkiye'de calismak istersem bazi Hukuk derslerinide girmem gerektigini biliyorum. Ama hangi dersler ve ne kadar sureyle oldugunu bilmiyorum. Belki burda bu konu hakkinda beni aydinlatacak kisiler vardir.

Forum alanlarinda bazi mesajlarinizi okudum... Bazi arkadaslar Turkiye'nin Hukuk sistemini sitem ediyorlar. Emin olun ki her devlette ayri sorunlar var. Bizler burada Turkler olarak bir seyler yapmak icin caba gosteriyoruz. Haklarimizi her zaman savunmaliyiz ve savunuyoruz. Birde yabanci bir devlette yasiyorsaniz kendinizi kesinlikle ezdirmeyeceksiniz. Turkiye disindan bu siteye katilan cok kisi oldugunu gordum, ki bu kisiler beni daha iyi anlayacaktir. Burada bizim belkide her gunumuz her konuda hakkimizi aramakla geciyor Bazi vatandaslarimiz bilgisizlikten dolayi belki kendilerini hangi yollardan savunacaklarini bilmiyorlar, bizler bu kisiler icin variz!!! Sunu demek istiyorum ki bizler Turkler olarak cok buyuk zorluklardan geciyoruz basarili olabilmek icin. Bazende yoruluyoruz 'savasmaktan'. Yinede cok sukur bu gunumuze kadar geldik. Zafer icin azimle calisiyoruz, ve sonuna kadarda bu boyle devam edecektir. Turk oldugum icin her zaman gururluyum ve mutluyum! Kendi gelecegimi Turkiye'de goruyorum, cunku Turkiye icin bir seyler yapmak istiyorum. 2005-2006 Yaz aylarinda zaten Turkiye'de staj yapmak istiyorum, bunun icin staj yeri arayisi icerisindeyim. Umuyorum ki mezun olduktan sonrada Turkiye'de is bulabilirim. Bulmak icinde elimden geleni yapacagim. Belki bana tavsiyeleriniz yardimlariniz olabilir.

Simdiden sizlere cevaplariniz icin cok tesekkur ederim.

Saygilarimla,

O. Keskin
Old 09-05-2006, 17:04   #2
Av.Mücahit

Merhaba, O. Keskin
Bu yazıyı şimdi yazıyorum çünkü bende yeni üyeyim fakat yurtdışında 3 yıl kalmış biri olarak senin derdini anlıyorum. Ben de senin vatanının senin için en iyi çalışma yeri olacağına inananlardanım. Çünkü kendi insanınıza hizmet etmek daha keyif vericidir ve hiçbir zaman aşağılanma gibi bir pozisyonla karşı karşıya kalmayacaksınızdır. Benim sana tavsiyem, İngilizce, Almanca yada Fransızca dillerinden birisine hakim olman ve orada yüksek lisansını tamamlayarak Türkiyeye gelmendir. Ancak denklikle ilgili konuları ilgili okullardan ya da ÖSYM den öğrenmen gerekmekte. Şimdiden başarılar dilerim.
Old 09-05-2006, 22:50   #3
TURKIYEM

Sayin Av. Mucahit,

Ilk once yanit eklediginiz ve tavsiyelerde bulundugunuz icin cok tesekkur ederim. O mesaji ben 01-09-2005 tarihinde yazmistim. Artik bir yanit icin umidimi kesmistim acikcasi...

Tavsiyelerde bulundugunuz icinde ayrica tesekkur ederim. Yurtdisinda yasamis oldugunuz icin beni anliyorsunuz. Yabanci dil gercekten cok onemli. Universiteden aldigim bilgilere gore universiteyi bitirdikten sonra (master diplomasini aldiktan sonra) en azindan bir yil Turkiyede okumak gerekiyormus. Bunun Turkiyede avukat olarak calisabilmek icin gerekli oldugu soylenildi.

Peki siz benim universiteyi bitirmeden Turkiyeye staj icin gelmemi oneriyormusunuz? Demek istedigim avukatlik staji degil. Daha cok mesela Turk hukugunu sistemini ogrenmek amacli. Yoksa mantikli olani okulu bitirdikten sonra mi bu staji yapmak?

Alabildigim her bilgi benim icin bir altin degerindedir. Tekrar tesekkurler.

Ö. Keskin
Old 10-05-2006, 11:02   #4
Av.Mücahit

Sayın Ö.Keskin

Türkiyede çalışmak için tabiki ülkemizin hukukuna da vakıf olmanız önem arzetmekte. Bunu ister Türkiyeye gelerek yapın,ister ilgili kitapları okuyarak yapın, artık bu size kalmış. Tabi ki yerinde görmek ve uygulamanın içine girmek daha farklı olacaktır.

Başarılar dilerim.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,04323196 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.