Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Dokuz EylÜl Hukuk

Yanıt
Old 30-10-2009, 12:09   #121
Mustafa Sırakaya

Sayın arkadaşlar neden yazdıklarımı olduğu gibi kabul etmek yerine yorum yapmaya çalışıyorsunuz anlayabilmiş değilim.
Ben Pro Bono ve Pdö aynı şey diye bir iddia da bulunmadım, bunu nereden çıkardınız anlayabilmiş değilim.
Bir önceki yazımda belirttim burda yine altını çiziyorum Pro Bono Aktif eğitime benzer hatta daha iyi diyebilirim.
İki sistemde teorik olarak öğrenilenleri pratiğe dökmekte Pro Bono da bu tamamen uygulamanın içinde yapılmakta, Pdö de ise pratik çalışma şeklinde gruplar halinde yapılmakta aradaki tek benzerlik pratiğe katkıda bulunmalarıdır.
Tekrar sizlerden rica ediyorum, yazdıklarımı olduğu gibi kabul edin, yorumla genişletmeyin...
Old 31-10-2009, 22:59   #122
yalcin3

Alıntı:
Yazan dokuz eylül hukuk
merhaba bende dokuz eylül hukuku bu sene kazandım ve mutlu degilim
2. yılımdayım hala mutlu değilim.Mutlu olmadığınız yetmiyormuş gibi bu sebepten sizi yerden yere vuran kendini bilmezler de olacaktır.
Elinizden geldiğince öğrenciliğin tadını çıkarmaya çalışın.Muhammet Özekes'ten bir şeyler almaya çalışın çünkü size bir şey katacak yegane insan O'dur.Medeni hukukta ilk vizem 70di ikincisi 38,ancak finalde 64 alarak geçmeyi başardım.Beşir Hoca iyi sayılırdı.Size önerim ilk vizeleri elinizden geldiğince yüksek tutun inanın vize katkı puanları çok işinize yarayacak.Başarılar.
Old 01-11-2009, 15:37   #123
dokuz eylül hukuk

Meraba elsu,
Dediğin gibi çalişmaya çalışıyorum.Vizelerim iyi olsun diye.Umarım iyi olur.Muhammet Özekes derslerimize girmiyor(
Cevap yazdığın için teşekkür ederim.
Old 02-11-2009, 10:24   #124
Av.Denizcan Sarıkaya

Alıntı:
Yazan dokuz eylül hukuk
Meraba elsu,
Dediğin gibi çalişmaya çalışıyorum.Vizelerim iyi olsun diye.Umarım iyi olur.Muhammet Özekes derslerimize girmiyor(
Cevap yazdığın için teşekkür ederim.
Sayın üye.Böyle şeyleri sorun etmenize gerek yok.Her öğrenci hukuka başlarken bu evreden geçer diye düşünüyorum(ben de geçtim).Bilmediğiniz,bambaşka bir hayat ve dersler.Sınavlar başlayınca sizde yavaş yavaş maratona gireceksiniz.Hukuktan daha fazla zevk almaya başlayacaksınız.Hukukun ne demek olduğunu ve ileri de nasıl önemli bir alanda faaliyet gösterceğinizi anlayacaksınız

En önemlisi de bu yazdıklarınıza belli bir süre sonra siz de tebessüm edeceksiniz
Old 02-11-2009, 20:20   #125
hukuksevdalısı

valla bende hiç mutlu değilim özellikle medeni hukuk yüzünden
Old 03-11-2009, 11:58   #126
Mustafa Sırakaya

Alıntı:
Yazan hukuksevdalısı
valla bende hiç mutlu değilim özellikle medeni hukuk yüzünden

Arkadaşlar ilk senenizin kıymetini bilin, herşey ders değil! unutmayın fazla abartmamak kaydıyla bu sene İzmir'in tadını çıkarmaya bakın.
İlerleyen senelerde 1.sınıfı çok arayacaksınız (büyüklerimiz bize bunu söylerdi) 1.sınıf dersleri ortalama bir çalışmayla yapılacak düzeyde ve sıkıntıya girmenize gerek yok.
Şu an başka ortamlardan bilmediğiniz bir yere geldiniz çoğunuz ailenizden sevdiklerinizden uzaklaştınız, okulu zorla seveceksiniz demiyorum. Ancak siz buraya isteyerek geldiniz ve sizi buralara gönderenler sizlerden çok şey beklemekte. Sizin yerinizde olmak isteyen yüzlerce kişi var, düşünün öss zamanı bir hukuk fakültesini kazanmayı nasıl hayal ediyordunuz tabi isteyerek geldiyseniz hukuk fakültesine. İleriye doğru baktığınızda size çok sıkıcı ve uzun bir yol gözükebilir. Ancak zaman dediğiniz şey su misali, geriye baktığınızda o kadar şey yaşamışsınızdır ki lakin daha dün gibi hatırlarsınız maziyi
Kendinizi Sevin,
Kendinizi Ödüllendirin,
Arkadaşlarınızı Sevin,
Çevreye Daha Pozitif Bakın,
Olumsuzlukların içinde çok ufakta olsa olumlu birşeyler var bunları arayın.

Dokuz Eylül'deki arkadaşlar Muhammet Özekes hoca ve Öğrenci işlerindeki Ayşe Ergat ile sıkıntılarınızı çok rahat konuşabilirsiniz, size yardımcı olacaklardır.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi