Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

Serbest avukatlık ve zaman tanzimi

Yanıt
Old 20-06-2012, 20:31   #1
av.sahin67

Varsayılan Serbest avukatlık ve zaman tanzimi

Serbest avukat olarak kendi ofisim var ve tek çalışıyorum. Haftanın hemen her günü çeşitli dernek ve STK larda toplantılarım oluyor. Mesleğimd daha bir yılımı doldurmadım. Hedeflerim doğrultusunda ilerliyorum. Fakat ofise geldiğimde zaman tanzimi yapmakta zorlanıyorum. Düzenli olarak okuyacaklarım, araştıracaklarım, dilekçelerim, ziyaretlerim vs karmakarışk bir vaziyet alıyor ortalık. Saat tanzimi yapıyorum; fakat o da sekteye uğruyor. Aylık yıllık haftalık planlarım var evet ama bu ofis içinde ve adliye işlerinde düzen sahibi olmak için nelere dikkat etmek gerekiyor. Değerli görüşlerinize ihtiyacım var. Saygılarımla
Old 21-06-2012, 08:43   #2
Av. Hakan VARAN

üstad iyi hoş söylemişsinde başkası senin zaman planını nasıl yapabilir? bunun çüzümünü kendinde aramalısın bence...
ben örneğin duruşma defterimi yanımdan ayırmamaya özen göstriyorum çünkü tüm planlarım onun içersinde
Old 21-06-2012, 10:29   #3
av.medine

Zaman tanzimi ve yapılacak işler konusunda masamda en gözde yeri işgal eden takvimim olmasaydı ne yapardım bilmiyorum. Benim planlayıcı eşyam odur. Günlük olarak tüm yapacaklarım orada yazılıdır. Sabah büroya geldiğimde ilk önce ona bakar ve günlük planımı yaparım. Tabi ki duruşma defterim de devamlı masamın bir kösesinde bana zaman tanzimi hususunda yardımcıdır. Ama nedense ben her yapılacak işi ( mesleki , STK,okul, annelik vs. ) oraya kaydeder ve ona göre plan yaparım. Bu arada sabah sekreterime gün içindeki programımı da söylerim ki çok unutkan olan beni devamlı uyarsın. Tüm bunlara karşın çok önemli toplantılarımda da cep telefonumun alarmını da ayarlamayı ihmal etmiyorum. Mesleki anlamda kesin kurallarım ise bana zaman tanziminde yardımcı oluyor ki ; BUGÜNÜN İŞİNİ YARINA BIRAKMAMAYA AZAMİ GAYRET GÖSTERİRİM. BİR İŞ YAPILACAK İSE AYNI GÜN O İŞ BİTECEKTİR. BENİM KURALIM BUDUR.Aksi takdirde bu mesleğin altından kalkamayız.
Old 21-06-2012, 15:01   #4
av.sahin67

Aslında bunları ben de yapıyorum ve tabi ki zaman tanzimini kendimiz yapacağız ama bu konuda her meslektaşın fikri hepimize birşeyler katacaktır. İStanbulda olduğumuzdan vakit sıkıntısını çok yaşıyoruz ve günümüz yollarda tükeniyor. Bu konuda daha fazla katkı bekliyorum ve ufkumuzu açacak ve bir satırını esirgemeyen meslektaşlarıma teşekkür ediyorum
Old 21-06-2012, 15:25   #5
Av.Buğcan Çankaya

Gelen tebligatla ilgili işlemi anında yapmakta fayda var. Açılacak davaları ise müvekkil görüşmelerinden sonra taslak olarak hazırlamak, araştırmak ve notlarını bir yerde tutmakta yarar var.

Öncelikle vaktin işe, arta kalanlarında ise toplantı, seminer, stklardaki görevler şeklinde olması gerekiyor. Kısaca o an yapılacak iş var ise ve bu takviminizde yazıyorsa önce iş, sonra toplumsal çalışmalar ve hobiler şeklinde bir sıralama gerekiyor.
Old 21-06-2012, 17:48   #6
Av.İlker DOLGUN

Alıntı:
Yazan Av.Buğcan Çankaya

Öncelikle vaktin işe, arta kalanlarında ise toplantı, seminer, stklardaki görevler şeklinde olması gerekiyor. Kısaca o an yapılacak iş var ise ve bu takviminizde yazıyorsa önce iş, sonra toplumsal çalışmalar ve hobiler şeklinde bir sıralama gerekiyor.

Tekrar olmaması açısından aynı düşünceleri paylaştığımı belirtmek isterim.
Old 21-06-2012, 21:10   #7
Avukat Hakan Eren

14 yıllık bir avukat, 19 sene boyunca her gün Anadolu yakasından Avrupa yakasına gecmis biri olarak söylüyorum: EVLE ISINIZ YÜRÜME MESAFESİNDE OLSUN!

Gerisi geliyor )))
Old 22-06-2012, 00:29   #8
carlito

Varsayılan Cumartesi Avukatları :)

Cumartesileri Çalışın ve Mecburen Evde Ufak Bir Ofisiniz Olsun
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi