Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ilgisiz, sorumsuz eş / boşanma / velayet/ maddi imkansızlık

Konuyu Kilitleyin
Old 20-12-2009, 11:51   #1
Konuk

Varsayılan ilgisiz, sorumsuz eş / boşanma / velayet/ maddi imkansızlık

merhabalar 2005 yılında kasım ayında balıkesirde evlendim.eşim o zamanlar işsizdi ben çalışıyodum..eşimin evle pek alakası yoktu.daha çok ailesi ve ben gecimi sağlıyodum.o sıra hamile kaldım 7 ay boyunca çalıştım..oğlum olduktan 35 gün sonra annemle babamın evine dönmek zorunda kaldım..oğlumun olması sebebiyle ve maddiyattan dolayı boşanamadım..oğlum 2 yaşında bi ara barıştım ama yine aynı tas aynı hamam adamda ne bana ne oğluna karşı ilgi yok.babamın evindeyken oğlum da kalp sorunu çıktı istanbulda prof. gözetimi altında anjiyo ve balon oldu.eşimden hiç bi destek görmüyorum..maddiyattan dolayı bi türlü ayrılamıyorum oğlum şuan 4 yaşında ne yapmam gerekiyo yardımcı olsanız sevinirim....
Old 20-12-2009, 18:07   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
merhabalar 2005 yılında kasım ayında balıkesirde evlendim.eşim o zamanlar işsizdi ben çalışıyodum..eşimin evle pek alakası yoktu.daha çok ailesi ve ben gecimi sağlıyodum.o sıra hamile kaldım 7 ay boyunca çalıştım..oğlum olduktan 35 gün sonra annemle babamın evine dönmek zorunda kaldım..oğlumun olması sebebiyle ve maddiyattan dolayı boşanamadım..oğlum 2 yaşında bi ara barıştım ama yine aynı tas aynı hamam adamda ne bana ne oğluna karşı ilgi yok.babamın evindeyken oğlum da kalp sorunu çıktı istanbulda prof. gözetimi altında anjiyo ve balon oldu.eşimden hiç bi destek görmüyorum..maddiyattan dolayı bi türlü ayrılamıyorum oğlum şuan 4 yaşında ne yapmam gerekiyo yardımcı olsanız sevinirim....

Sorunuzdan anlaşıldığı kadarıyla boşanmak istiyorsunuz ama avukatlık ücreti ödeyecek durumunuz bulunmamaktadır. Bulunduğunuz ilin barosuna müracaat etmelisiniz. Muhtarlıktan alacağınız fakirlik ve ikametgah ilmuhaberiyle, giderseniz size avukat atanacaktır. Eğer çalışıyor ve bu belgeyi alamıyorsanız, oğlunuzun hastalığı ile ilgili fatura, belge vs. ilgili dökümanlarlayine baroya müracaat ederseniz, avukat atanacağını sanıyorum.

Eğer sorudan net anlaşılmamakla birlikte çocuğun velayetinin akibetini de soruyorsanız, çocuk anne-bakım ve şefkatine muhtaç bir yaştadır. Üstelik babanın hem maddi hem de manevi desteğini esirgediğini yazmışsınız. Bu hususu da kanıtlarsanız, velayet bakımından bir endişeniz kalmasın.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi