Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

Eds Kayitlari Nereden İstenebİlİr

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 12-07-2010, 08:17   #1
emldnz

Varsayılan Eds Kayitlari Nereden İstenebİlİr

Trafik kazasının aydınlatılabilmesi için olay bölgesindeki EDS kayıtlarının incelenmesini isteyeceğim.

Bunu nereden talep etmeliyim bilgisi olan meslektaşlarımın cevaplarını bekliyorum..

Teşekkürler
Old 12-07-2010, 08:56   #2
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan emldnz
olay bölgesindeki EDS kayıtlarını ... nereden talep etmeliyim?
Olay bölgesindeki Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü size yardımcı olacaktır.

Saygılarımla
Old 12-07-2010, 09:18   #3
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan emldnz
Trafik kazasının aydınlatılabilmesi için olay bölgesindeki EDS kayıtlarının incelenmesini isteyeceğim.

Bunu nereden talep etmeliyim bilgisi olan meslektaşlarımın cevaplarını bekliyorum..

Teşekkürler

http://tkm.ibb.gov.tr/its/itseds.aspx adresinden alıntı:

Alıntı:
Elektronik Denetleme Sistemi; trafik akışı kontrolünün sağlanması ve şehir yaşantısının kurallara uygun, medeni bir yapıya kavuşturulması amacı ile kent trafiğinde kural ihlali yapan araçların tespiti için İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü tarafından faaliyete geçirilen bir uygulamadır.
Old 12-07-2010, 09:48   #4
Armağan Konyalı

Sayın Av.Cengiz Aladağ'ın gönderdiği ilişime tıkladığımda aşağıdaki alıntıyı gördüm:

Kırmızı ışık ve Emniyet Şeridi İhlal Tespit Sistemi’nden elde edilen görüntüler, ceza makbuzları ile birlikte sürücülerin adreslerine gönderilmektedir. Ayrıca araç bilgilerinin tescil kayıtlarıyla tutarlı olup olmadığı da bu sistem aracılığıyla kontrol edilebilmektedir. EDS sonucu uygulanan cezai işlemler Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü sorumluluğundadır.

Kaza cezayı gerektirdiğinden kayıtların Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde olduğunu düşündüm. Yanlış düşünmüş olabilirim. Sayın Av.Cengiz Aladağ'ın düşünceleri her konuda benimkilerden daha sert ve kesindir.
Old 12-07-2010, 10:12   #5
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan Av.Armağan Konyalı
Sayın Av.Cengiz Aladağ'ın gönderdiği ilişime tıkladığımda aşağıdaki alıntıyı gördüm:

Kırmızı ışık ve Emniyet Şeridi İhlal Tespit Sistemi’nden elde edilen görüntüler, ceza makbuzları ile birlikte sürücülerin adreslerine gönderilmektedir. Ayrıca araç bilgilerinin tescil kayıtlarıyla tutarlı olup olmadığı da bu sistem aracılığıyla kontrol edilebilmektedir. EDS sonucu uygulanan cezai işlemler Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü sorumluluğundadır.

Kaza cezayı gerektirdiğinden kayıtların Trafik Denetleme Şube Müdürlüğünde olduğunu düşündüm. Yanlış düşünmüş olabilirim. Sayın Av.Cengiz Aladağ'ın düşünceleri her konuda benimkilerden daha sert ve kesindir.

Görüşünüzün yanlış olduğu iddiasıyla değil, meslektaşımızın kayıtları İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü'nden de araştırmasının mümkün olduğunu eklemek için yazmıştım.
Old 12-07-2010, 10:21   #6
Armağan Konyalı

Alıntı:
Yazan Av.Cengiz Aladağ
meslektaşımızın kayıtları İstanbul Büyükşehir Belediyesi Trafik Müdürlüğü'nden de araştırmasının mümkün olduğunu eklemek için yazmıştım.
İşte, düşüncelerinizin sert ve kesin olduğunu söylerken demek istediğim buydu: Ben İstanbul Büyükşehir Belediyesini düşünememiştim.

Hiç bir bilgi kartal bakışınızdan kurtulmuyor.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi