Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

lutfen bana yardim edin

Konuyu Kilitleyin
Old 09-12-2008, 19:44   #1
cikmazdayim

Kitap lutfen bana yardim edin

merhaba ben 38 yasinda ikinci evliligimi yapmis bir bayanim ve ilk evliligimden iki cocugum var simdi ki evliligimden 6 yasinda oglum var esimin de ikinci evliligi onunda 24 yasinda bir oglu var ve biz yurt disinda yasiyoruz esim eski hanimina ve ogluna surekli para gondermekten esimle surekli tartismaya basladik sonra oglunu bizim yanimiza getirip bizimle yasamaya basladigindan beri ikiside beni asalamaya hakaret etmeye ve evden kovulmaya basladilar esim daha onceden eski esine para gonderdigi icin kavga ettigimiz sirada bilegime sandalyeyle vurmasindan ve ev ici olayindan polis tarafindan evden uzaklastirilip daha sonrada evde bana hic bir sekilde bana ve 6 yasindaki oglumuza zarar hakaret etmeden 2 yil cezayla eve gonderdi ama kendisi hic bunlara uymadi ve arti oglu 24 yasindaki kisi de ustune katildi ve ben bunlra katlandim sonra esim bana hakaret edip ufuk bahaneyle olay cikartip polis cagirtip beni evden attirdi simdi tasinyorum ve esimin turkiyede cok mali var ve bize hic bir sekilde yardimci olmuyor maddi ve manevi hep 24 yasindaki ogluna veryo ve eski karisina benim haklarimi ve ne yapmam gerektigini bana yazarsaniz cok sevinirim bosanmalimiyim yoksa bosanmadan hak edecegim seyler varmi lutfen beni ydinlatin bu konuda samdiden cok tesekur ederim
Old 10-12-2008, 11:58   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Boşanma gibi çok kişisel ve önemli bir kararı ancak siz verebilirsiniz.

Avukat sizin yerinize geçerek karar veremez.

Doğru kararı ,doğru bilgi edindiğinizde vermeniz yararınızadır.

1-Dilerseniz boşanma davası olmaksızın eşinizden(koşulları varsa) nafaka talep edebilirsiniz.

2-Boşanma olmaksızın ayrılık davası açabilirsiniz.

3-Boşanmaya karar verdiğinizde nafaka,maddi manevi tazminat,velayet talep edebilirsiniz.

Boşanma kararının kesinleşmesi ile (veya boşanma davası sırasında ) mal rejimi tasfiye davası açabilirsiniz.

Eşinizin Türkiye'de sahip olduğu mallar konusunda ayrıntılı bir inceleme ve değerlendirme gerekecektir.Bu mallar evlenmeden önce edinilmiş ise kişisel malıdır .
Fakat malvarlığı koşulları varsa nafaka ve tazminatın değerlendirilmesinde dikkate alınacaktır.

Eşinizin Türkiye vatandaşı olup olmadığı,uygulanacak hukuk,yapılacak tebligat usulü ve tarafların kusur durumu ve diğer konularda bir avukattan hukuki yardım almanızı,mali durumunuz uygun değil ise baro adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi