Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Yurtdışından nafaka ve tazminat tahsili/ tekrar evlenirsem nafaka ve tazminat silinir mi?

Konuyu Kilitleyin
Old 17-12-2011, 00:16   #1
konuk000

Varsayılan Yurtdışından nafaka ve tazminat tahsili/ tekrar evlenirsem nafaka ve tazminat silinir mi?

mrb.ben 2009 yılında boşanma davası açtım.dava bu yıl sonuçlandı.eşim yurt dışında yaşıyor ve ora doğumlu.duruşmalara hiç katılmadığı için ve yurt dışına gidip gelen evraklar yüzünden bukadar uzun sürdü.8 binlira tazminat ve 250 lira nafaka verildi bana.bildiğim kadarıyla nafaka dava açıldığı günden itibaren yazılmaya başlıyor.bu güne kadar eski eşim hiç nafaka ve tazminat ödemedi.yurt dışında olduğu ve burada hiç malı olmadığı için birşey yapamıyoruz.ancak türkiyeye giriş yaparsa tutuklanacakmış.ama türkiyede bi işi yok gelmeyebilir isterse ömür boyu.bunun başka bi yolu yokmudur.nafakam ve tazminatım ne olacak.birde ben tekrar evlenmeyi düşünüyorum birkaç ay sonra.evlendiğimde birikmiş nafakamı ve tazminatımı alabilirmiyim yoksa evlendiğim için alacaklarım silinirmi.bunu merak ediyorum.çok tşk ederim.bilgilendirirseniz çok sevinirim..
Old 17-12-2011, 08:36   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan konuk000
mrb.ben 2009 yılında boşanma davası açtım.dava bu yıl sonuçlandı.eşim yurt dışında yaşıyor ve ora doğumlu.duruşmalara hiç katılmadığı için ve yurt dışına gidip gelen evraklar yüzünden bukadar uzun sürdü.8 binlira tazminat ve 250 lira nafaka verildi bana.bildiğim kadarıyla nafaka dava açıldığı günden itibaren yazılmaya başlıyor.bu güne kadar eski eşim hiç nafaka ve tazminat ödemedi.yurt dışında olduğu ve burada hiç malı olmadığı için birşey yapamıyoruz.ancak türkiyeye giriş yaparsa tutuklanacakmış.ama türkiyede bi işi yok gelmeyebilir isterse ömür boyu.bunun başka bi yolu yokmudur.nafakam ve tazminatım ne olacak.birde ben tekrar evlenmeyi düşünüyorum birkaç ay sonra.evlendiğimde birikmiş nafakamı ve tazminatımı alabilirmiyim yoksa evlendiğim için alacaklarım silinirmi.bunu merak ediyorum.çok tşk ederim.bilgilendirirseniz çok sevinirim..

Sayın konuk,
Nafakanın ne zamandan itibaren başlayacağını mahkemenin kararında görebilirsiniz. Genellikle, talep edilmişse, dava tarihinden itibaren isleme başlayacak şekilde karar verilir.
Yeniden evlenmeniz halinde tazminat alacağınız ve birikmiş nafaka alacağınız sona ermez, sonraki aylarda işleyecek nafakalar kesilir.
Yurtdışından nafaka tahsili konusunda bazı hukuki yollar bulunmaktadır. Bu, eski eşinizin yaşadığı ülkeye göre değişir. Bazı ülkelerdeki kişilerdense tahsilat yapmak neredeyse olanaksızdır. Bunun için bir avukattan doğrudan hukuki yardım almanızı öneririm.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi