Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Meslektaşların Soruları Hukukçu meslektaşların hukuki nitelikte sorularını birbirlerine yöneltecekleri mesleki yardımlaşma forumu. SADECE hukuk fakültesi mezunları ile hukuk profesyonellerinin (bilirkişi, icra müdürü vb.) yazışmasına açıktır. [Yeni Soru Sorun]

marmara üniv.de yüksek lisans

Yanıt
Old 28-06-2009, 22:51   #1
gül88

Varsayılan marmara üniv.de yüksek lisans

merhabalar..
ben bu sene mezun oldum ve marmara üniversitesinde özel hukuk alanında yüksek lisans yapmak istiyorum. diploma notum 80 alesden de 77 aldım ama sanırım mülakat çok önemliymiş. ancak mülakatın içeriğiyle ilgili çelişkili bilgiler aldım. acaba nasıl sorular soruyorlar yani orda neyle karşılaşıcam? bir de jürideki hocaların kimler olduğunu nasıl öğrenebilirim?
teşekkürler.....
Old 29-06-2009, 12:51   #2
Av. Engin EKİCİ

Sayın gül88;
Marmara Üniversitesi Kooperatifçilik Bölümü'ne yüksek lisans başvurusunda bulunmuş ve mülakatına girmiştim 5 yıl kadar önce. Bahçelievler Kampüsünde 15 kişiyle birlikte mülakata girdim. Mülakatta başvurulan bölümle ilgili kısa kısa sorular yöneltilmişti. Mülakata girenlerden sadece biri bayandı. Mülakattan çıktık, o bayanla karşılaştık. Bana sorulan soruların birçoğuna doğru ve eksiksiz cevaplar vermiştim. O bayansa hiçbir soruya doğru cevap verememişti. Referans olarak da Prof. Hüsyin Hatemi'den referans mektubu sunmuştum. Hanımefendi; "kesinlikle sizi alacaklar, beni almayacaklar" dedi. İçime mi doğdu nedir, "hayır, sizi alacaklar beni kabul etmeyecekler " dedim. Dediğim gibi de oldu. Mülakatta hangi kıstasların geçerli olduğu konusunda yorumda bulunmama sanırım gerek yok. Saygılarımla..
Old 01-07-2009, 10:04   #3
Av.Erkan Şenses

Ben de Marmara Kamu Hukuku'nda yüksek lisans yapıyorum,ALES 84 Diploma 71 ile girdim, ama mülakat belirleyici, zira 0 verirlerse mülakattan ilk 30'a giremezsiniz. ALES yüzde 50 diploma 25 mülakat 25 puanlaması yapılır ve ilk 30 alınır diye biliyorum, mülakatta başarılar
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi