Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

çekişmeli boşanma

Konuyu Kilitleyin
Old 17-11-2010, 06:35   #1
çilekeş

Varsayılan çekişmeli boşanma

merhaba ben 01,02,2010 da evlendim ama malesef eşim tam bir pskopat ruhlu biri çıktı ilk haftadan beri şiddet gördüm en sonunda evliliğimizin 3, ayında yine bir tartışmanın ve darp olyının üzerine karakola gittim şikayette bulundum darp raporu aldım ve boşanma davası açtım ilk duruşmamız ocak 2011 de olacak avukat tuttum fakat çok fazla ilgilenmediğini düşünüyorum 3 aydır bir görüşme planlayamadık.ben en kısa zamanda bu olayın bitmesini istiyorum dava uzadıkça stres oluyorum yaşadıklarımı unutamıyorum en erken bir zamanda boşanmak için ne yapmalıyım ve dava nasıl seyredicek beni bilgilendirirseniz çok memnun olurum şimdiden teşekkür ederim.
Old 17-11-2010, 11:39   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın katılımcı,

Açtığınız boşanma davasında iddialarınızı ispat etmek zorundasınız.

Boşanmaya neden olan olaylarda eşinizin KUSURLU olduğuna kanaat oluşursa boşanmaya karar verilebilecektir.

Darp raporunuzun bulunması ispat kolaylığı sağlayacaktır. Ayrıca davada geçimsizliğe ilişkin tanık bildirmeniz de gerekecektir. Sizin ve eşinizin mali durum araştırmaları yapılacaktır. Maddi vemanevi tazminat istemlerinizin olması, nafaka talepleri için eşinizin gerçek mal varlığının ortaya konması sizin için önemli olacaktır.

Duruşmalar arasında en az 2 aylık periyot olduğunu düşündüğümüzde davanızın en az 1 yıl içinde sonuçlanacağını söyleyebiliriz. En kısa sürede bitmesini istemeniz yeterli değildir. Yargılamanın olması gereken evreleri, süreci vardır.

Avukatınıza dava açma kararı ve elinizdeki belgelerle gittiğinizde, davanın açılması ve izlenecek yol hakkında gerekli bilgiler edinilmiş olur.

Varsa yeni gelişmeler veya boşanma sürecinizle ilgili aklınıza takılanlar, avukatınızla tekrar görüşme talep edebilirsiniz.

Avukatlar dosyaları ile ilgili anacak bir gelişme olması halinde müvekkillerine bilgi verirler aksi halde, malumun tekrarına gerek yoktur.

Avukatınız dosyanızı en iyi bilen profesyoneldir. Yardım almaya devam ediniz.

Saygıyla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi