Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Yaşadıklarımı duruşmada anlatabilir miyim? mahkeme süresi? Yaşadıklarımı nasıl ispatlarım?

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 10-04-2011, 11:38   #1
Konuk

Varsayılan Yaşadıklarımı duruşmada anlatabilir miyim? mahkeme süresi? Yaşadıklarımı nasıl ispatlarım?

İyi günler.benim 1 ay sonra boşanma davam var.ilk duruşma olucak.ben ilk defa bir mahkemye çıkacağım.çekişmeli boşanma olucak.ben 2 senelik evliyim.ve 2 senedir sürekli psikolojik şiddet görüyorum.çünkü eşim ailesinin dolduruşlarına geliyor ve evin içinde huzursuzluk çıkarıyor.onlar %100 kusurlular.ve bana yaşattıkları herşeyi anlatmak istiyorum.ama mahkemede anlatmaya kalkışssam 2 saatten fazla sürer.sadece ben anlattım diye hakimin beni terslemesinden korkuyorum.şunu sormak istiyorum.
- çekişmeli boşanma olacağı için,ilk mahkeme kaç saat yada kaç dk sürer.
- yaşadığım herşeyi anlatabilirmiyim.anlatacağım şeyler uzun süre olacağı için hakim kısa kes diye azarlar mı?
- anne ve babada şahit olabilir mi?
cevaplarınız için tşk.
Old 10-04-2011, 17:54   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın katılımcı,

Boşanma davaları "yazılı" usulle görülür. Taraflara dakikalarca kouşmaları için süre verilmez. Tüm iddialarınızı yazılı olarak vermelisiniz.

Yapmanız gereken vakit kaybetmeden bir avukatla görüşmektir.

Boşanmaya neden olan olaylarda, sizin değil eşinizin kusurlu olduğunu anlatarak değil "delil" göstererek kanıtlamak zorundasınız.

Anne babanız dahil en yakın akrabalarınızın, komşularınızın, arkadaşlarınızın tanıklığından, doktor raporu, telefon kayıtları, sms varsa mektup gibi her tür delilden yararlanmanız mümkümdür.

Hak kayıbına uğramamak ve çaresiz kalmamak için hukuki desteği DOĞRUDAN alınız.

Maddi durumunuzun avukatlık ücreti ödemeye elverişli olmadığını istenen belgelerle kanıtlamanız halinde tarafınıza "ücretsiz" avukatlık hizmeti verilebilecekir.

Saygılarımla,
Old 11-04-2011, 10:12   #3
sosyologyusuf

sayın katılımcı
Yapılan yargılamalarda sizin tahmin ettiğiniz gibi saatlerce sürmez çok kısa sürer ve bu nedenle duruşma günü hayal kırıklığı yaşamayınız ve haklarınızdan mağdur olmamanız açısından mutlaka bir avukattan yardım alınız
Old 11-04-2011, 14:42   #4
Konuk

Varsayılan yaşadıklarımın hepsini hakim e nasıl anlatabilirm.

eşimle boşanma davamız var yaşadıklarımı hakim e anlatmak istiyorum bi arkadşa yazılı olarak verin hakim e dediniz bnm bi avukatım var barodan istedim avukatıma ama ilgilenmio.bn yaşadıklarımı yazsam duruşmada kendim hakim e verebilirmiyim.yoksa avukatımın mı vermesi lazm.yazdıklarımın hepsini hakim tek tek o kur mu çnkü yaşadıklarımı anlatmam lazm avukatım ilgilenmio ve bni de savunacagına inanmıom yaşadıklarımı ayrıntılı yazsam belki hakim daha ayrıntılı anlayıp durumu ona gre degerlendirecektir.avukatıma hç sölemesem de yaşadıklarımı duruşmada yazılı olarak hakim e sunsam olur mu?hakim e verdigim zaman kızmaz demi..bi sıkıntı olmaz yani
Old 11-04-2011, 14:46   #5
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
eşimle boşanma davamız var yaşadıklarımı hakim e anlatmak istiyorum bi arkadşa yazılı olarak verin hakim e dediniz bnm bi avukatım var barodan istedim avukatıma ama ilgilenmio.bn yaşadıklarımı yazsam duruşmada kendim hakim e verebilirmiyim.yoksa avukatımın mı vermesi lazm.yazdıklarımın hepsini hakim tek tek o kur mu çnkü yaşadıklarımı anlatmam lazm avukatım ilgilenmio ve bni de savunacagına inanmıom yaşadıklarımı ayrıntılı yazsam belki hakim daha ayrıntılı anlayıp durumu ona gre degerlendirecektir.avukatıma hç sölemesem de yaşadıklarımı duruşmada yazılı olarak hakim e sunsam olur mu?hakim e verdigim zaman kızmaz demi..bi sıkıntı olmaz yani

Sayın Katılımcı,

Hakime yaşadıklarınızı "yazmanız" sizin haklılığınızı ortaya çıkarmayacaktır.

Yaşadıklarınızı "kanıtlamanız", haklılığınızı ortaya çıkarır. Bu sebeple ilk yanıtımı bir kez daha okumanızı ve bir avukat vasıtası ile davanızı takip etmenizin yararını tekrarla rica ederim.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkür ederiz.

Saygılarımla,
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi