Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

çocuğu görme süresi kısaltılır mı? Temyiz mi edeyim?

Konuyu Kilitleyin
Old 04-11-2010, 15:22   #1
Konuk

Soru çocuğu görme süresi kısaltılır mı? Temyiz mi edeyim?

11 aylık evlilikten sonra şiddetten dolayı boşandık mahkeme yeni bitti eyrıldığımızda çocuğumuz 1 aylıktı arayıp sormadı ilgilenmedi mahkeme kararı ile 7 aylık olduktan sonra ayda 2 kez 4 saat görme hakkı tanındı icra görevlileri ile çocuğu aldı dava bitti boşandık çocuğum şu an 16 aylık ve ayda 2 kez yatılı alma hakkı verildi asıl srmak istediğim şu temmuz ayında 1 temmuz 31 temmuz arası 1 ay onda kalacakmış oğlum bana çok düşkün bensiz yatamıyor ve ben de oğlumdan 1 ay ayrı kalamam 16 aylık çocuğun 1 ay anneden alınıp babaya verilmesi doğru mu ki babası şiddetten sabıka aldı temmize gidersem bu karar bozulabilir mi ne yapmalıyım davada nafaka maddi ve manevi tazminat ve oğlumun velayetini aldım yardım istiyorum karar bozulur mu süre daha kısaltılabilir mi???
teşekkürler
Old 04-11-2010, 15:53   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan Konuk
11 aylık evlilikten sonra şiddetten dolayı boşandık mahkeme yeni bitti eyrıldığımızda çocuğumuz 1 aylıktı arayıp sormadı ilgilenmedi mahkeme kararı ile 7 aylık olduktan sonra ayda 2 kez 4 saat görme hakkı tanındı icra görevlileri ile çocuğu aldı dava bitti boşandık çocuğum şu an 16 aylık ve ayda 2 kez yatılı alma hakkı verildi asıl srmak istediğim şu temmuz ayında 1 temmuz 31 temmuz arası 1 ay onda kalacakmış oğlum bana çok düşkün bensiz yatamıyor ve ben de oğlumdan 1 ay ayrı kalamam 16 aylık çocuğun 1 ay anneden alınıp babaya verilmesi doğru mu ki babası şiddetten sabıka aldı temmize gidersem bu karar bozulabilir mi ne yapmalıyım davada nafaka maddi ve manevi tazminat ve oğlumun velayetini aldım yardım istiyorum karar bozulur mu süre daha kısaltılabilir mi???
teşekkürler

Şiddetten sabıkalı ise ve bunu vurgularsanız(dosya içeriğini bilmemekle birlikte) Yargıtay, kararı bu yönde bozabilir. Duruşma istemli olarak temyiz etmenizi öneririm. Ancak, bir avukattan profesyonel destek almanızı da hatırlatırım.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi