Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM) Hasta Hakları Hukuki Destek Merkezi (HASDEM), THS Hasta Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece hasta haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [HASDEM Portalı]

Endoskopi Sırasında Oluşan Sorunlar

Yanıt
Old 04-06-2013, 00:41   #1
Konuk

Varsayılan Endoskopi Sırasında Oluşan Sorunlar

sayın site sahipleri
benim sorunum söyle annem 10-05-2013 de bir devlet hastanesinde endoskopiye girdi.çıktıktan hemen sonra bogazı şişti nefes alamadığını söyleyebildi.yapan doktor bana mideye yakın meme gibi birşey varmış ona zarar vermiş olabiliriz o çok hasas bişeymiş burda müdehale edemeyiz araştırma hastanesine gitmesi gerektiğini söyleyip arada birde rontgen çekmeye çalıştılar ama şişliği görünce hemen hastanenenyoğun bakım ünitesine aldılar. bana bazı sorular sorup bir takım evraklar imzalattıktan sonra bir üniv. hastanesine gideceğimizi söylediler ambulansla annemi götürdüler. bu hastanedede annemin endoskopi sırasında boğazının delindiğini ve yemek borusunun gögüs altına kadar yırtıldığını hemen ameliyata almaları gerektiği söylendi. ameliyat oldu hala yoğun bakımda. arada bir sürü olayda var tabi mesela endoskopi öncesi oluşa bilecek kompilikasyonlar hastanemizi şikayet edemezsiniz diye kafadan bir kağıt imzaladık ayrıca buda bence önemli bir durum işleme başlamadan önce annemin sağlık durumu ile ilgili hiç bir soru sormamış olmaları. annem sle hastası artı astımı var. üniversite hastanesinde sırtı göğüs altına kadar. boynuda kulak altından gırtlağın ortasına kadar kesildi. hala solunum sorunu devam etmekte ve ameliyat yerinde oluşan bir enfeksiyonu var. yoğunbakımda daha ne kadar kalacak bilmiyorum ama nefes için gırtlağında bir delik açılması için onay verdim.

ben şimdi ne yapmalıyım?

hukuka inanıyorum. herşeyi doğru yapmak istiyorum. annemin hala çekmekte olduğu bu acıların bir başkasının daha çekmesini istemiyorum. düştüğü bu maduriyetin bbedeli nedir?

yardımlarınız için şimdiden çok teşekkür ederim.
Old 05-06-2013, 08:45   #2
üye7160

Sayın Konuk,öncelikle geçmiş olsun.
Endoskopi sıklıkla yapılan ve genel olarak hastaların sıkıntısız atlattığı bir teşhis yöntemidir.Elbette ki tedavi esnasında bazı komplikasyonlar yaşanması beklenilebilir bir durumdur.Lakin sonucun komplikasyonun ötesine geçtiği ve hastanın ; doktor hatası yada ihmali neticesinde zarar gördüğü bir durum oluşmuş ise,öncelikle bu durumun tespiti gerekir.Şu an bulunduğunuz Üniv.Hastanesinden annenizin önceki durumu ve oraya geldiğinde ki ve acil ameliyata sebep olan durumun net olarak belirtildiği bir rapor almanız yararınızadır.
Akabinde Raporunuzla birlikte endoskopiyi yapan hastanenin Hasta Hakları Birimine,İl Sağlık Müdürlüğüne ve Sağlık Bakanlığına yazılı olarak şikayet için başvurabilir,Sorumlular hakkında Savcılığa suç duyurusunda bulunabilir,ve yine maddi manevi zararlarınızın telafisi için sorumlular hakkında tazminat davası açabilirsiniz.
Hak kaybına uğramamak için bir avukattan hukuki yardım almanız yararınızadır.
Acil şifalar dileriz...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,02694607 saniyede 15 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.