Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

ne yapmalıyım

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 02-02-2012, 13:27   #1
köylü kızı

Mutsuz ne yapmalıyım

Mrh. ben 28 yaşındayım, 5 yıllık bir evliliğim ve 3 yaşında bir çocuğum var. Bir eğitim kurumunda çalışıyorum. İşim gereği sürekli değişik insanlara görüşmek durumda kalıyorum. Bu zaman kadar hiç bir sıkıntı çekmedim. Lakin şu aralar öle bi sıkıntım var ki ne yapacağımı bilemiyorum.
Benim erkek müşterilerimden beri bana acayip takmış durumda.Aşık olduğunu ve benden karşılık beklediğini sürekli söyleyip duruyor. Ben eşimi seviyorum ve böle bişey istemiyorum die kendisini uyardım. Benim tlfla kendine bi iki msj atmış sanırım. Şimdi benden bir karşılık alamayınca eşime ulaşmaya çalışıyor ve üstü kapalı bi şekilde tehdit edildiğimi hissediyorum. Bu meseleyi eşim duymadan nasıl aşabilirim.
Old 03-02-2012, 16:37   #2
üye38190

Dikkat

Öncelikle sizi rahatsız eden kişi yönünden savcılığa başvurmanızı öneririm. Bu başvuruda, başınızdan geçenleri anlatın ve şahıs hakkında gerekli bilgileri yazın. Olay yönünden tehdit ve sair hususlar savcılıkça incelenecektri. Ancak durum yönünden her ne kadar eşinizin haberinin olmaması olumlu görünse de ileride sıkıntı yaşabilirsiniz. Eşinize uygun bir dille durumun anlatılması yararınıza olacaktır. Ailenizden destekte alabilirsiniz. Hukuki başvurular açısından, bir meslektaştan yardım alınız.
Old 06-02-2012, 22:46   #3
üye31284

Avukat vasıtasıyla şikayetçi olursanız tebligat size değil avukata geleceğinden eşinizin haberdar olma ihtimali azalır. Ancak aksi ihtimali, yani eşinizin bunu duymamasını sağlamanın kesin bir yolu yoktur.

Eşiniz sizin tarzınızı, yazı dilinizi biliyordur diye tahmin ediyorum. Dolayısıyla şahıs, sizin telefonunuzdan 1-2 mesaj atmışsa bile o mesajların sizin yazı dilinize uygun olmadığını anlayabilir. Telefonunuzu eline geçirebilmesinin de çalıştığınız kurum dolayısıyla uygun bir açıklaması vardır ve bunu da izah edebilirsiniz sanırım. Rahatsız edildiğinizi bilen arkadaşlarınızı şikayet ve eşinize izah aşamasında değerlendirebilirsiniz. Olaylar çok ciddi boyuttaysa başkasından duymadan sizden duysa iyi olur, zira aksi takdirde inandırmanız daha zor olacaktır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi