Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Boşandım ama tehdit, hakaret devam ediyor..çocuğumla görüşmesi sorunlu

Konuyu Kilitleyin
Old 14-06-2007, 02:26   #1
Konuk

Önemli Boşandım ama tehdit, hakaret devam ediyor..çocuğumla görüşmesi sorunlu

merhaba; 1.5 yıl önce anlaşmalı olarak boşandım.Aslında fiziksel psikolojik sosyal her türlü şiddete maruz kalmıştım.Çok utandığım için rapor almadım.Bu evlilikten hemen kurtulmak için çokta düşünmeden anlaşmalı olarak boşandım.Sadece giyeceklerimi alarak aileme sığındım.Aradan bunca zaman geçmesine rağmen eşim hala beni ve ailemi tehtit ediyor, telefonda rahatsız edip hakaret ve küfürler ediyor.Aslında öğretmendim ama bu durum yüzünden istifa etmek zorunda kaldım hala da çalışmıyorum. Şu anda kızım 4 yaşında.mahkeme yılda 1 ay eşimin yanında kalarak şahsi ilişki tesisi kararı verdi.Geçenyıl daha 3 yaşındayken günlük görüşme diyerek kızımı aldı haber vermeden tüm bağlantıları keserek ortadan kayboldu ve 22 gün sonra getirdi. yerini öğrendik ama yasal hakkı olduğu için birşey yapamadık.3 yaşındaki bir çocuğun bu şekilde annesinden ayrılmasını doğru bulmuyorum.Şimdi gene okullar tatil oluyor.kendisi de öğretmen diken üstündeyim.Benim yaşadığım şehre gelecek ve sürekli bizi rahatsız edecek..geçen yaz evimizin yakınında karşılaşmıştık arabasını üzerime sürdü ve inip beni tartakladı..direndim..koşarak kaçtım.. aynı şeyleri yaşayacağıma eminim..korkuyorum..istediği zaman çocuğu görüyor ve telefonda konuşuyor.hiç engel olmadım...bu kararı değiştirmek için ne yapmalıyım?? kendimi bu tehditlerden nasıl koruyabilirim?? çok uzattım biliyorum ama yardım edin ...aslında avukatımın bu konularda beni uyarmış olmasını dilerdim..bir an önce boşanmanın bitmesi için çok yanlış ve eksik şeyleri kabul etmişim..Çalışmalarınızda başarılar dilerim..
Old 14-06-2007, 16:13   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Boşadığınız eşinizin çocukla görüşme süresi boşanma kararında düzenlenmiş bulunuyor.Baba bu kararın tüm koşullarına uymakla yükümlüdür.

Çocukla görüşme hakkının olması, keyfi davranma hakkını vermez.Kararda belirtilen süre sonunda çocuğun teslim edilmemesi şikayete bağlı suç oluşturmaktadır.

Çocuk ile baba arasındaki görüşme sürelerinin çocuğun menfaatlerine aykırı olduğunu düşünüyorsanız bu konuda dava açma hakkınız her zaman bulunmaktadır.

Diğer yandan boşandığınız eşinizin size ve ailenize yönelik eylemleri de suç oluşturmaktadır.Yasal hakkınızı kullanarak şikayet edebilirsiniz.

Yukarıda çok kısaca belirtilen yasal işlemler için bir avukattan hukuki yardım almanızı,mali durumunuz uygun değilse bulunduğunuz yer barosu adli yardım servisine başvurmanızı öneriyoruz.

Saygılarımla.
Old 14-06-2007, 21:39   #3
Konuk

yardımcı olduğunuz için teşekkür ederim.kendimi ve çocuğumu korumak için yasal yardım alacağım...başarılarınızın devamını dilerim..
Old 16-06-2007, 17:42   #4
Aydinho

Varsayılan el-cevap

size tavsiyem cumhuriyet başsavcılığınz gidip telefonunuzun dinlenilmesini sağlamak böylece tehditler ve hakaret kayıt altına alınır ve gerekli işlemler yapılabilir. ayrıca aile mahkemesine başvurarak çocuğunuzun görüşme saatlerini yeniden düzenlenmesini isteyebilrsiniz.

ayrıca muhtemelen mahkeme size yapılan hakaret ve tehditleri göz önünde bulundurarak size belli bi mesafe yasağı koyabilir bu sizin oldukça işinize yarar bence..
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi