Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Konumuz : Hukukçular Biz bizi konuşuruz! Konusu "hukukçular" olan ve diğer alanların konusu içine girmeyen sohbetlerimiz için.

avukat ile doktorun farkı

Yanıt
Old 16-12-2007, 09:27   #91
Mustafa ÖZCAN

Alıntı:
Gulumse
Alıntı:
Ben Sahte doktor duydum ama hiç sahte avukat duymadım.. Bence bu da büyük bir fark

Birbirimizle o kadar çok uğraşıyoruzki dışardan düşmana gerek kalmıyor. Değil sahtesini gerçeğini bile çalıştırmamak için bazen elimizden geleni yapıyoruz bu nedenle sahte avukatın barınma şansı hiç kalmıyor.

Oysa herkes önüne baksa, işini iyi yapsa, ücretini iyi istese meslek ne kadar iyi noktalara gelirdi değilmi..

Ayrıca hatası çok çabuk sırıtıyor, özellikle hukukta; Bu nedenle sahte avukat olamaz. Konuşurken iki cümlede yakalanır. Sahte doktor rol keser teşhisim şu der bir reçete yazar tamam ama avukat bilgi vermek zorunda, hukuk eğitimi yoksa yalan yanlış konuşur oda derhal kendini eleverir.

Saygılarımla...
Old 16-12-2007, 11:48   #92
Av. Canan EKE

Arkadaşlar, sahte avukat da duyulmuş bir şey.
Old 16-12-2007, 11:59   #93
Gülümse

Varsayılan avukatın sahtesi

Alıntı:
Yazan Av. Canan Timur
Arkadaşlar, sahte avukat da duyulmuş bir şey.

Ben hayatı boyunca doktorluktan parasını kazanmış bir sürü sahte doktor duydum.. Ama avukatı hiç duymamıştım.. Bence kısa zamanda yakalanmıştır..
Old 16-12-2007, 13:08   #95
Mustafa ÖZCAN

Sayın Timur ilk defa duydum, linkten okudum teşekkür ederiz bizide bilgilendirdiğin için,

Doktor daha yaygın oluyor, saheciliğe biraz daha müsait, hepimiz küçükken doktorculuk oynadık onunda etkisi ile doktorluk çabuk sarıyor, test edilmesi de oldukça zor, yine doktorlar bilebilir sahte doktoru, Hele bilmediği konularda fazla konuşmazsa Gulumse nin dediği gibi hayatını bu işten kazanabilir.

Saygılarımla...
Old 17-12-2007, 01:22   #96
Ali Basyurt

sayın Gulunse
Sahte avukat da vardır. Hem on yıl gibi uzun süreavukatlık yaptıktan sonra anlaşılmıştır. İşin garip tarafı girdiği davaların da %90 ını kazanmıştır.selamlar
Old 17-12-2007, 23:38   #97
Gülümse

Sevgili dostum,

ne olursa olsun, sahte olan avukatın kanunlardan ve hukuk siteminden haberi var.. Ama sahte doktorların çoğu yaptıkları yanlış yüzünden yakalandıkları da ayrı bir gerçek..

Üstelik bir avukatın bağlı olduğu bir baro var, oradan soruşturabilirsiniz.. Ama bir sahte doktoru nereden soruşturacağınızı tam olarak bilemezsiniz..
Old 28-03-2008, 16:15   #98
ozlemdurucan

Alıntı:
Yazan obaykan
Ülkenin birinde bir işadamı yaşarmış. Bu işadamının senelerdir hastalandığında hep gittiği bir doktoru ve her türlü hukuki sorununda başvurduğu bir avukatı varmış. Herzaman onlardan ne kadar çok memnun kaldığını defalarca vurgularmış.
Ancak günün birinde doktor, avukatın kendisinin aldığı ücretten çok daha fazlasını aldığını duymuş; bunu işadamına sormadan edememiş, aldığı yanıt ise gayet ilginçmiş:'Benim bir rahatsızlığım olduğunda hernekadar beni iyileştirmek için elinden geleni yapsan da ben iyileşene kadar hastalığımın acısını çekiyorum; halbuki hukuki bir sorunum olduğunda avukatıma yetkiyi veriyorum bütün sıkınıtıları ona yüklüyorum ve hiç bir rahatsızlık duymaksızın işime devam ediyorum, İŞTE ARANIZDAKİ FARK BU!!!

onur bey bunu size kim anlattı acaba?
Old 01-01-2012, 13:01   #99
üye19891

Aralarındaki fark şu ki ülkemiz şartlarında doktora çok ihtiyaç var ve mezun olduklarında pretisyen hekim olarak sınavsız mesleğe adım atabiliyorlar. Avukatlıkta hukuk fakültesi sayısı çok olmasından ve mesleğin devlet güdümünde olmamasından dolayı meslek şartları kötü ve insanların kendini kanıtlaması gerekiyor.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi