Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

Yeni Eğitim Yılından Beklentileriniz

Yanıt
Old 14-09-2007, 22:37   #1
hukukankara

Varsayılan Yeni Eğitim Yılından Beklentileriniz

arkadslar bir coğumuz bu hafta okullarımızda ders bası yapacagız bazıılarımız 1.sınıfa baslayacak bazılarımız da mezuniyet için son senesini okuyacak. işte bu cercevede yeni sezondan beklentileriniz nelerdir.?gerci değişmeyen bir gercek bu senenın de bızı zorlayacagı ve cok calişmamız geektığı ama herkesin mutlka bazı beklentilei vardır. işte bunları paylaşırsak sevinirim
Old 15-09-2007, 00:07   #2
nazlikiz

Ben hukuk öğrencisiyim.Bu sene benim için baya zor olacak galiba 3.sınıfa başlayacağım...çok çalışmam gerekiyor ama nasıl yapacağım bilmiyorum ve yolu yarıladık galiba, önümüzde daha zor yıllar var..Bu sene inşallah herkes için güzel geçer
Old 15-09-2007, 13:57   #3
ahmet67

Bu sene hukuk-hazirliği bitirip 1. sınıfa gectim. İnşallah dersler beni cok zorlamaz. Tek temennim bu
Old 15-09-2007, 20:46   #4
ÇAĞLA

Bu yıl ilkkez hukukla tanıştım.Açıkcası ilk yılımın 1.dönemi kavramlar arasında bocalamakla ve hangi derse nası çalışsam diye paniklemekle geçti.Komik gelebilir ama; öğrendiklerimi unutmaktan da çok korktum.2.dönem herşey yoluna girdi ve benim için neyin gerekli olduğu,neyin yararlı olduğu sorularıma net cevaplar bulmudum.Ve kısmen de olsa kavram kargaşasından kurtuldum.Kafamda sorularımla birlikte cevaplarımda netleşti.Çalışmalarım daha çok düzene girdi...
Ve şuan artık 2. sınıftayım Bu eğitim döneminden kendi adıma beklentilerim çok yüksek.Yapmak istediğim bana mesleki hayatta yararlı olacağını düşündüğüm birçok şey var.Daha net bir çalışma ile kendimi geliştirmek yönünde hedefim.Ve galiba buyıl için en büyük hedefim ve beklentim düşündüklerimi planlarımı varetmek için sınırlarımı zorlamak olucak
Herkese bol başarılı bir yıl diliyorum

Bu arada hukuk fakültesine bu yıl başlayacak arkadaşlar aramıza hoşgeldinizKaygı duymanız oldukça normal ama inanın geçici.Gerçekten kolay değil ama acaip zevkli.Zaten kolay olan hiçbişey güzel değildir,güzel olan hiçbişey de kolay değildir.Şu kadarını söyleyeyim oldukça iyi bir seçim yapmışsınız...
Saygılarımla.
Old 15-09-2007, 23:36   #5
ahmet67

Alıntı:
Yazan ÇAĞLA
Bu arada hukuk fakültesine bu yıl başlayacak arkadaşlar aramıza hoşgeldinizKaygı duymanız oldukça normal ama inanın geçici.Gerçekten kolay değil ama acaip zevkli.Zaten kolay olan hiçbişey güzel değildir,güzel olan hiçbişey de kolay değildir.Şu kadarını söyleyeyim oldukça iyi bir seçim yapmışsınız...
Saygılarımla.

Bu mesajını üzerime aliyorum ve tesekkur ediyorum bende bu sene baslicam ve umarim kaygilarimi kolay yenerim.
Old 16-09-2007, 11:56   #6
hukukun-üstünlüğü

3. sınıfa geçtim,hukuk fakültesinin en zor sınıfı temennim başarıyla bu sınıfıda geçerek son sınıfa adım atmak.beklentim tüm hukuk öğrencilerinin hukukla daha fazla içli dışlı olmasıdır daha fazla kitap okuyup hukuk ve hukukla ilgili diğer bilim dallarıyla ilgili seminer konferansları takip etmesidir.çağla arkadaşımızdaki bu olumlu istekli halin bu sene hukukçuluk mesleğinin en önemli derslerinde göstereceği başarıyla birleşerek ortaya olumlu neticeler çıkaracağınada eminim.herkese başarılar.
Old 16-09-2007, 19:45   #7
ÇAĞLA

Sayın Hukukçu-1987 öncelikle motive edici mesajınız için size çok teşekkür ediyorumİşallah sizde beklentilerinizi karşılayabilecek,doyurucu,başarı dolu bir yıl geçirirsiniz...
Sayın Ahmet 67 sizde tabiki mesajı üstünüze alınabilirsiniz Edindiğim 1 yıllık deneyimle sölemek istediğim çok zevkli bir dönemece başlamak üzeresiniz.Eğer isteyerek bu bölümü seçti iseniz yıllar sonra;"...keşke .."değil "...iyiki..."diyeceksiniz.
Başarı sizinle olsun Tüm hukukçu arkadaşlarım ve tabi Sayın Ahmet67,Sayın Hukukçu-1987..Yolunuz açık olsun...
Herkese başarılar..
Saygılarımla.
Old 17-09-2007, 16:55   #8
MERYEM VATANSEVER

yenı yıl ıcın temennılerınız cok guzelben de 2.sınıfa gectım ve yenı yıl ıcın cok heycanlıyım yenı dersler ve yenı deneyımler bızı beklıyor,caglanın soyledıklerıne katılıyorum ılk donem,belkı de ılk sene bocalamakla gecıyor derslere alısmak bıraz zor oluyor ama alısınca hukuk muhtesem bır alana donusuyor,yenı senemızde bocalama olmayacak cunku artık comez degılızherkese basarılar dılıyorum,umarım yenı senemız umdugumuz gıbı olur....
Old 17-09-2007, 19:31   #9
AV.TAMEL

bende bu sene 3. sınıfa geçiyorum ve inanılmaz bir tedirginlik içindeyim.3. sınıftaki arkadaşlarım geçtiğimiz yıl oldukça zorlandı.umarım düzenli bir şekilde çalışarak bu seneyi kolaylıkla atlatırız...
Old 18-09-2007, 15:02   #10
ahmet67

bide soylemeyi unutmusum adaletli bir yil bekliyorum
Old 19-09-2007, 20:34   #11
üye18563

Alttan ders bırakmayacağım bu sene.
Old 19-09-2007, 21:21   #12
Av.Görkem TURGUT

Alıntı:
Yazan Brian Molko

Bende3.sınıf öğrencisi olduğumu hesaba katmazsam tabi

Saygılarımla.......
Old 25-09-2007, 19:04   #13
muwf

Ahh ahh ben de bu temennilerle geçmiştim 3 e ama 4 e geçtim de ankara hukuk fakütesinin yeni yönetmeliğinin hezimetine uğrayıp okulumu uzattım bile umarım sizler benim gibi olmazsınız
Old 26-09-2007, 18:01   #14
Av.Didem Kutlu

Umarım başarılı ,kendimizi geliştireceğimiz bir yıl olur.Ben de ikiye geçtim Meryem'in de dediği gibi çömez değiliz en azından.
Old 27-09-2007, 21:51   #15
üye19891

İkinci sınıfta alttan dersim kalmamasını ve hukuk alanında doruğa çıkan merdivenlerden büyük kısmını aşmayı diliyorum...
Old 28-09-2007, 13:10   #16
papatya88

Alıntı:
Yazan burak.tamel
bende bu sene 3. sınıfa geçiyorum ve inanılmaz bir tedirginlik içindeyim.3. sınıftaki arkadaşlarım geçtiğimiz yıl oldukça zorlandı.umarım düzenli bir şekilde çalışarak bu seneyi kolaylıkla atlatırız...
sayın burak.tamel,yaşanılan tecrübelerden hareketle kaygılanmakta çok haklısın ama düzenli bir çalışmayla üstesinden geleceğine inanıyorum.başarılar.

arkadaşlar merhaba,bende iühf`nde 2. sınıfa geçtim.umarım hepimiz için çok verimli,eğlenceli,tabir yerindeyse tuzu biberi yerinde,adil ve zevkli bir öğrenim yılı olur!herkese başarılar,unutmayalım ki her sınıfın kendine has zorlukları var.bundan öncekilerin üstesinden nasıl geldiysek bu senenin üstesinden de öyle geleceğiz.bundan emin olun!SAYGILARIMLA!
Old 19-08-2009, 18:23   #17
üye18563

Alıntı:
Yazan Brian Molko

ey gidi günler bu mesajı yazdıgım sene gene sadece 2 dersten gecmistim.
bu sene rekor kırdım 13 ders verdim
ne günlerdi yahu sabahlara kadar gezmeler falan.
öyle olmuyormuş demek ki çalışmak lazımmış.öğrenmek bayağı zaman aldı
Old 20-08-2009, 07:50   #18
üye25928

Artık ikinci sınıf oldum. Bir sene daha hukukun çevresinde gezineceğim, sonra da içine dalacağım. Henüz gelecekte icra etmeyi düşündüğüm mesleği kararlaştıramadım. Okulumdan memnunum ilk sene alttan ders bırakmadım ama bir tane bütünleme vardı, bu sene hiç bir dersi bütünlemeye bırakmamaya çalışacağım.

Fakültemi ve hukuku seviyorum. Olduğum yerden de hoşnutum.

Umarım gelecek sene burada yazdıklarım hükmünü yitirmemiş olur.
Old 09-08-2010, 15:16   #19
Av. Pelin Rençber

başkent üniversitesi'nde okuyorum. bu yıl 3. sınıfa geçtim. tedirginlik ve stres şimdiden başgöstermeye başladı.. umarım bu yılım pek de zorlu geçmez... öğrenci arkadaşlarıma kolaylıklar diliyorum..
Old 11-08-2010, 00:18   #20
Av.Denizcan Sarıkaya

En zor yılımızda kendime ve diğer kader arkadaşlarıma yürekten başarılar diliyorum
Old 11-08-2010, 14:23   #21
Aslı Aydın

Ben de 2. sınıfa geçtim bu sene. Önümdeki sene de bocalamamak için şimdiden ilk sınıfın konularını tekrara başladım bile. Geçtiğimiz sene günü gününe çalışmamıştım ve bunu yapan arkadaşlarım çok güzel ortalamalara sahipler şu anda. Birçok şeyi de kavramış bulunmaktalar. Ben de bu sene bunu yapmayı hedefliyorum. Bunun yanında da ileride yapmak istediğim meslek konusunda kendimi geliştirmek ve katılabildiğim kadarıyla hukukla ilgili konferans, seminer ve panellere katılmak da hedeflerim arasında. Umarım gerçekleştirebilirim bu isteklerimi.
Old 11-08-2010, 18:05   #22
üye25928

Alıntı:
Yazan Raşit Tavus
Artık ikinci sınıf oldum. Bir sene daha hukukun çevresinde gezineceğim, sonra da içine dalacağım. Henüz gelecekte icra etmeyi düşündüğüm mesleği kararlaştıramadım. Okulumdan memnunum ilk sene alttan ders bırakmadım ama bir tane bütünleme vardı, bu sene hiç bir dersi bütünlemeye bırakmamaya çalışacağım.

Fakültemi ve hukuku seviyorum. Olduğum yerden de hoşnutum.

Umarım gelecek sene burada yazdıklarım hükmünü yitirmemiş olur.

Artık ikinci sınıfı bitirdim. Bu sene çok garipti, çok farklı deneyimler edindim. Henüz hangi mesleğe uzanacağım kararsızım, ama üçüncü sınıf olmanın heyecanını taşıyorum diyebilirim. Üçüncü sınıf zor derler ikiden zor olacağını sanmıyorum ama zoru severim geçen sene bu sene için hiç bütünleme bırakmayacağım demişim, halbuki dört tane bütünlemem vardı. Hayatın insana neler getireceği hiç de belli olmuyormuş. Gelecek sene umarım bütünlemem olmaz. Bu sene de alttan dersim yok, zaten bu tek tesellim.
Old 19-08-2010, 11:04   #23
hukukkızı

4.sınıfın son sınıfım olması dileğiyle başlıyorum 4.sınıfa Sanırım okulun tadı bu sene çıkacak 3.sınıfa geçen arkadaşlara tavsiyem ilk dönem derslere sıkı asılın İühf'li olarak ikinci dönemin daha rahat olduğunu söyleyebilirim,okul arkadaşlarıma
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi