Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Stajı ve Meslek Seçimi Hukuk eğitimi sonrası meslek seçimi ile Avukatlık veya Hakimlik/Savcılık Stajı ile ilgili konular

staj yaparken süt izni var mı :)

Yanıt
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 09-04-2010, 16:55   #1
ayşekömürcü

Varsayılan staj yaparken süt izni var mı :)

Selam.Ben daha önce de staj yaparken doğum izni var mı diye sormuştum ama pek cevaplayan olmadı.Şimdi de çalışan bayanlarda olduğu gibi süt izni var mı diye soruyorum.Bu gibi durumlarda stajer avukatlar nasıl bi statü de.Yani bu yönetmelikler düzenlenirken stajerlerin anne olabileceği neden göz önünde tutulmamış.Bence bu konuda bu gibi eksikliklerin giderilmesi gerekir.Çünkü artık kimse evlenmek,çocuk sahibi olmak için okulun,stajın bitmesini beklemiyor bence.
Old 10-04-2010, 09:31   #2
666emre666

staj zaten yapısı gereği esnek olduğu için doğum iznini düzenleme gereği duyulmamış olabilir mi acaba benim stajını 1,5-2 senede bitiren çok arkadaşım oldu.
Old 10-04-2010, 09:43   #3
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan eylülkömürcü
Selam.Ben daha önce de staj yaparken doğum izni var mı diye sormuştum ama pek cevaplayan olmadı.Şimdi de çalışan bayanlarda olduğu gibi süt izni var mı diye soruyorum.Bu gibi durumlarda stajer avukatlar nasıl bi statü de.Yani bu yönetmelikler düzenlenirken stajerlerin anne olabileceği neden göz önünde tutulmamış.Bence bu konuda bu gibi eksikliklerin giderilmesi gerekir.Çünkü artık kimse evlenmek,çocuk sahibi olmak için okulun,stajın bitmesini beklemiyor bence.

Merhaba;

Önceki mesajınızı hatırlıyorum . Tek cevap yazan olarak "pek cevaplayan olmadı" cümlenize alındım doğrusu.

Şaka bir yana staja ilişkin mevzuata dair yorumlarınızda haklısınız.

Bağlı bulunduğunuz Baro ile bu konuda bir iletişim kurmanızda fayda var. Zira bu durum, Avukatlık Kanunu ve Staj Yönetmeliği'nde geçen "haklı nedenler" kavramı ile birlikte değerlendirilebilir ve "stajın kesintisiz yapılması" kuralına aykırılık teşkil etmemelidir, diye düşünüyorum.

"Deveye <boynun neden eğri?> demişler, <nerem doğru ki!> demiş." diye bir söz vardır memleketimizde. Avukatlık stajına dair o kadar çok eksiklik ve yanlışlık var ki hangisini söyleyelim...

Kolay gelsin diyorum...
Old 12-04-2010, 12:57   #4
ayşekömürcü

Stajımı uzatmamak için en iyi yol bebeğime süt bırakmak olacak sanırım.Kendi çözümlerimizi kendimiz bulmalıyız dimi
Old 12-04-2010, 13:18   #5
Av.Özgür KARABULUT

Alıntı:
Yazan eylülkömürcü
Stajımı uzatmamak için en iyi yol bebeğime süt bırakmak olacak sanırım.Kendi çözümlerimizi kendimiz bulmalıyız dimi

Ben de stajdan önce evlenip çoluk-çocuğa karışanlardanım ve "Staj kesintisiz yapılır" en nefret ettiğim cümledir.

Doğum yahut süt izni gibi sorunlarım olmasa da bu sebepten stajıma dair sorunlar yaşadım ben de... Stajımın başlangıcı 31.12.2005 iken ruhsatımı 13.01.2009'da aldım. İki defa yandı, üçüncüde 15 ay sürdü.

Siz kendi çözümünüzü bulmuşsunuz, iyi de yapmışsınız. Aman uzamasın

Tekrar kolaylıklar diliyorum...
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi