Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Soruları Hukukçu olmayan üyelerimizin hukukla ilgili sorularına ayrılmış iletişim alanı. Lütfen Dikkat : THS bir hukuki danışmanlık sitesi değildir ve bu foruma da "hukuki danışma" niteliği taşıyan sorular yöneltilemez. Alanda soru sormadan önce lütfen Hukuk Soruları Alanı Kural ve İlkelerimizi okuyunuz.

İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sözlü Sınavına İlişkin Hukuki Yardım

Yanıt
Old 31-03-2008, 18:35   #1
zabıt katibi

Varsayılan İcra Müdür ve Müdür Yardımcılığı Sözlü Sınavına İlişkin Hukuki Yardım

Ben 2007 yılı icra müdür ve müdür yardımcılığı yazılı sınavını ilk on içinde kazandım. Ancak yapılan sözlü mülakatta elendim. elenmem gerekçesiyle Ankara idare mahkemesine dava açtım.ancak ankara idare mahkemesi yetkisizlik kararı vererek dosyayı istanbul idare mahkemesine göndermiştir.Bu sınava ilişkin olarak açılmış bir dava sözkonusu mudur.Bu davaya ilişkin bir mahkeme kararı varmıdır.Dava işlemekte iken yapılacak bir işlem var mıdır.bu konuda yardımcı olunabilirse çok sevirim.
Old 05-04-2008, 11:01   #2
ozdemir

yetkili mahkeme ankara mahkemeleri olması gerekir. çünkü işlemin yapıldığı yer ankara. yetkisizlik kararı bence hukuka aykırıdır. o mülakatta bende elendim. ama bir arkadaş bana bu konuda davanın açıldığını söylemişti bilmiyorum belkide sizin açtığınız davadır...
Old 06-04-2008, 14:51   #3
Emin Cihan UYSAL

İYUK.

İDARİ DAVALARDA GENEL YETKİ:

Madde 32 - 1. Göreve ilişkin hükümler saklı kalmak şartıyla bu Kanunda veya özel kanunlarda yetkili idare mahkemesinin gösterilmemiş olması halinde, yetkili idare mahkemesi, dava konusu olan idari işlemi veya idari sözleşmeyi yapan idari merciin bulunduğu yerdeki idare mahkemesidir.

2. Bu Kanunun uygulanmasında yetki kamu düzenindendir. (İkinci cümle mülga: 10/06/1994 - 4001/15 md.)

TAM YARGI DAVALARINDA YETKİ:

Madde 36 - İdari sözleşmelerden doğanlar dışında kalan tam yargı davalarında yetkili mahkeme, sırasıyla:

a) Zararı doğuran idari uyuşmazlığı çözümlemeye yetkili,

b) Zarar, bayındırlık ve ulaştırma gibi bir hizmetten veya idarenin herhangi bir eyleminden doğmuş ise, hizmetin görüldüğü veya eylemin yapıldığı yer,

c) Diğer hallerde davacının ikametgahının bulunduğu yer.

İdari mahkemesidir.

Saygılar..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi