Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Siyasilerimizden unutulmaz gaflar

Yanıt
Old 20-08-2006, 22:15   #1
Av.Ayşe

Varsayılan Siyasilerimizden unutulmaz gaflar

yedi yedi daha ne edeerr? ?
kalabalik: - ondöört
- haayyiiirr. . yedi yedi daha ne edeeer?
kalabalik: ? ? kirkdokuuzz
- haayiiirr. . bugün günlerden neee?
kalabalik: cumartesiiii
- haayiiirr. . bugün ayin kaçiii? ?
kalabalik: yedisiii
- aylardan neee?
kalabalik: temmuuuuzz
- yedi yedi daha ne edeerr?
kalabalik: ? ? ?

(tansu çiller, bir 7 temmuz günü yalovalilar'a 77. il olduklari müjdesini
vermeye çalisiyor . . . )

ege bir yunan gölü deeldir,
ege bir turk gölü de deeldir,
binaenaleyh ege bir göl deeldir.

(süleyman demirel)

turkiye'de petrol vardi da, tankerlerin hortumuna agzimizi dayayarak biz mi
ictik?

(süleyman demirel)

bir koyup üc alacagiz"

(t. ozal - turkiye'nin korfez savaşı'na katilmasi babinda)

- erken seçim olmasaydi 2084' e kadar iktidar' da kalacaktik.

(bülent ecevit)

"saadet partisi bir fabrikadir. müslüman'ı alııııır şuurlu
müslüman yapar. nasıl şuurlu müslüman yapıyor?
alıyor müslüman'ı basina üç tane çivi çakıyor. bir tanesi cihat çivisi,
ikincisi haftalık toplantı
çivisi, üçüncüsü de milli gazete çivisi. bir insanın başına cihat
çivisi, haftalik toplanti çivisi, milli gazete çivisi çakilmissa bu
insan artik şuurlu müslüman olmustur. . . "

(necmettin erbakan)

sevgili samsunlular, mübarek ramazan bayramınızı (kurban
bayramıdır ve arkadan bir görevli "kurban bayrami efem" diye uyarır), . . .
..
mübarek ramazan bayramınızı olmasa daaaaaaa en az onun kadar
mubarek kurban bayramınızı kutlarıııııııımmm. . . .

(tabi ki tansu çiller)

gazeteci: efendim şehit anaları da asker anaları da ağlıyor,
terör konusunda ne yapacaksınız (gibi bir soruydu)
mehmet gölhan: benim oğlum da amerika'da, benim karım da aglıyor. . . sabretsinler!
zamanin milli savunma bakanı mehmet gölhan

60'lı yıllarda kıbrıs meselesinden ötürü ingiltere'yle aramız
iyi değilken ve ingiliz dişişleri bakanı'na kamuoyu acayip gicik
olmakta iken ingiltere ziyareti donusunde gazetecilerle
suleyman demirel arasinda geçen diyalog:
- efendim neden ingiliz dişişleri bakanı'nin elini sıktınız? - neresini
sıkacaktık kardesim

"sayın öcalan. ..... . sayın değil tabii"

tansu ciller
Old 21-08-2006, 03:00   #2
Av.Ayşe

"Füzelerle savaş kazanabilirsiniz, ama füzelerin üzerine oturamazsınız..." (Deniz Baykal)

"Afrikalı zombiler gibi..." (Bülent Arınç)

"Powell'ın ziyareti daha önce yapılsaydı daha iyi olurdu, ancak bu ziyaret tam zamanında yapılmıştır..." (Abdullah Gül)

"Ben 1960'larda çalışma bakanlığı yapmıştım. Yani tam hatırlamıyorum ama 1995'e kadar sürdü bu görevim..." (Bülent Ecevit)

“Cenab-ı allahı size emanet ediyorum..."(Tansu Çiller)

Mesut Yılmaz'a mecliste "Mesut Yılmaz iktidarsızdır..." (Tansu Çiller)

“Haydar Aliyev için Haydar Ali Bey...” (Tansu Çiller)
Old 21-08-2006, 03:22   #3
Av.Ayşe

Mutlu Gaf sadece bizim siyasetçilerimize özgü değil elbette.George Bush'u dinleyelim

.
''Karım Laura ile birimiz diğeri için mutlu bir yıl geçirdik.''
''Eğer işten çıkarıldıysanız yüzde 100 işsizsiniz demektir.''
''Bizim üçüncü önceliğimiz eğitime birinci önceliği vermektir.''
''Bu perşembe günü Reagan havalimanının uçakları ve gişeleri havalanacaklardır.''
''Bu sizin paranız. Bunu kazanmak için para ödediniz.''
''Eğer hiçbir konuda tavır alamıyorsanız, hiçbir konuda tavır alamıyorsunuz demektir.''
''Görebildiğinizi düşündüğünüz şeylerin görünmeyen yanlarını göremezsiniz.''
''İnsanlar bekliyor ki, biz başarısız olalım. Biz onların bu beklentilerinin ötesine geçmek zorundayız.''
''Ulusumuz birleşmek için birleşmek zorundadır.''
''Bu seçimi kazanıp kazanmayacağımı bilmiyorum. Sanıyorum ki kazanacağım ve başkanlık görevine hazırım. Eğer hazır değilsem o da sizin şansınız.''
''Başkan yardımcısına ilettiğim özel bir notun havayoluyla dağıtılmasından dolayı çok üzgünüm.''
''Tahminlerimiz tahmin edilenin ötesine geçecek.''
''Vergilerin düşürülmesine inanmamın nedeni her şeyden önce ona inanmamdır.''
''Bütçenin fazla vermesi, fazla bir para olduğunu gösterir. Fazla para olmasa bütçe fazla vermezdi.''
''Benim için en önemli olan şey en önemli şeyin ne olduğunu hatırlamamdır.''
''...Sonra köpeğimi gezdirmeye çıktım. Yürüdüm, yürüdüm... Ve bir sürü şey yapabileceğimi düşündüm. Ne olduklarını şimdi hatırlamıyorum ama bu açıklamalarım işte o, orada aklıma geldi.''
''Her Amerikalının şunu bilmesini isterim ki, aldığım kararlardan ben sorumluyum ve siz de en az benim kadar sorumlusunuz.''
''Size burada konuşulanları dinleyeceğimi vaat ediyorum, hatta burda olmasam bile.''
Beyaz Saray'ın nasıl bir yer olduğunu soran gence cevabı: ''Beyaz.''
''Düşünüyorum ki, burada olmamın nasıl hayal edilemez bir onur olduğunu hayal ediyorsunuzdur.''
Linda Chavez 'le ilgili yorumu:
''Bu bayana tamamıyla güveniyorum. O mükemmel bir çalışma bakanı olacak. Basında onunla ilgili yazılanlardan öğrendiğime göre o çok kompetan birisi.''
''Ben doğduğumda dünya savaş halindeydi. Karşımızdakilerin kim olduğunu ve nerede olduğunu tam olarak biliyorduk. Bugün artık onların kim olduğunu bilmiyoruz ama onlar yine oradalar.''
''Kardeşim Jeb, Teksas Valisi...''
- Teksas değil Florida Başkanım!
''Florida, Florida Devleti'nin başkanı...''
''Ölümle sonuçlanan her silahlı çatışmaya karşılık ölümle sonuçlanmayan üç silahlı çatışma oluyor. Bu kabul edilemez bir şeydir. Bunu iyileştirmek zorundayız.''
''Düşünüyorum ki Amerikan halkı... Umut ediyorum ki Amerikalılar... Bir dakika düşünmüyorum, umut ediyorum ki Amerikan halkı bana güveniyor.''
Old 03-09-2006, 12:49   #4
genç osman

Kim olduğunu hatırlayamadığım bi siyasetçimiz de tüpçüler bayramını kutlamış...Böyle bir bayram olmadığını çevresindekiler söyleyince... Nasıl bir manevra yaptığını ben de merak ettim...
Old 03-09-2006, 13:46   #5
Av.Ayşe

Mutlu

İl yapmanın moda olduğu zamanlardır. Tansu Çiller Samsun'da halka seslenir:
- Samsun'u il yapalım mııı?
- ???

Kaş ve Kale ilçelerinde halka hitap eden Çiller, Kaş içme suyu şebekesinin açılışını yapar. Çiller, açılışı yaparken, Saklıkent'ten gelen suyun sel felaketiyle adını duyuran Senirkent'ten geldiğini söyler. Ardından Kale ilçesine geçen Çiller, burada da yaptığı gaflara yenilerini ekler. Kale'nin Kınık beldesinde, 'Kınık' adıyla yapımı düşünülen havaalanından bahsederken, 'Demre Havaalanı' der. Hükümeti eleştirirken de, 'Kuran kurslarını kapattılar' yerine, 'ezan kurslarını kapattılar' diye konuşan DYP lideri, hızını alamayınca elma ile portakalı da karıştırır. Çiller, elma yetiştiriciliği yapılmayan Kale ilçesinde portakal üreticisine, "yazık, elmalarınız para etmedi" diye seslenir.

Tansu Çiller, Meclis Grubu'nda Kemal Derviş'i eleştirir: "...Ancak Türkiye gibi bir ülkeyi halüsanattan, bir tür hayali girişimlerle, halusi, halus, halis..." (Cümle bu kadardır. Ve Tansu Çiller sadece 'halüsinasyon' demek istiyordur.)

Tansu Çiller yıllar önce Şereflikoçhisarlı’lara fındık ve çay alım fiyatlarına zam müjdesi verdi.
( Şereflikoçhisar'ın iç anadolu'da kara iklimin hüküm sürdüğü bir ilçe olduğunu hatırlatmakta fayda var)

türkiye en geç 1998'de avrupa birliği'ne tam üye olacaktır.

Tiyatrocu Ali Poyrazoğlu yeni oyununda, 23 ciltlik Anıtkabir özel defterinden seçtigi bazı bölümleri seyircileriyle paylaşıyor. Poyrazoğlu, "Bu ülkede Başbakanlık yapmış Tansu Çiller, Anıt Kabir’de Atatürk'ün huzuruna 5 kez çıkmış ve Beş kez yazı yazmış deftere. Dördü hiç okunmuyor... Beşincisini de simdi ben okuyacagim sizlere..." diyerek Çiller'in Atanın huzurunda özel deftere yazdığı şu metnini okudu:

"Yüce önder. Ulu ve büyük Atam! Doğru Yol Partisi'nin 14'üncü yılını idrak ediyoruz. (Sonra 14'ün üzerini karalamış, 15 yapmış) Laik Türkiye Cumhuriyeti'nin ve demokrasinin bekçileri olarak 16'ncı yılımızda huzurundayız... Davamız yarım asırlık yani 65 yıllık bir davadır. Milliyetçilik ve çağdaşlık yolunda yarım asırdır yani tam 40 yıldır yürüyoruz. Bu ülkenin çimentosu olmanın sevinci içindeyiz. Biz bu ülkenin çimentosuyuz. Bizimle tuğlaları yapıştıracaklar, duvar örecekler, bina yapacaklar, içimize girecekler. İlkelerinin ışığı altında partimizin 17'inci yılını kutluyor, saygılar sunuyorum.
Görüşmek üzere

Bu bacınız Trabzon'u Akdeniz'in incisi yapacak

Benim memurum işini bilir.(Turgut Özal)

Ben zenginleri severim… (Turgut Özal)

Bülent Ecevit; sel felaketi yaşayan Hataylılara deprem felaketi için geçmiş olsunda bulundu.

Bülent Ecevit; Eylül ayının ortasında 30 Ağustos'u kutladı.

Old 04-09-2006, 22:21   #6
Av.Ayşe

Mutlu bitecek gibi değil

-Barajı aştık tek parti olarak geliyoruz (Doğu Perinçek)

-Van gölü canavarı CIA denizaltısıdır (Doğu Perinçek)

-Bu konunun manasını anlamlandırmak için bu bağlama anlam katmak gerekir (Ali Kırca`nın programında, Devlet Bahçeli)

-Bisiklet sosyal demokrat bir taşıttır (Deniz Baykal)

- Madem ki adamları yoluyoruz; yolarken gücendirmeyelim bari(Atilla Koç)

Süleyman Demirel:
S. Demirel emsallerinin içinde en veciz konuşanıdır. Hemen hemen her durum için karakteristik söz bulmakta ustadır.

- Millete plan değil pilav lazım.
- Türkiye’de üs yok ortak tesisler var
- Yollar yürünmekle aşınmaz!(öğrenci eylemlerine bakış açısı)
- Bu anayasa bize bol gelmiştir.
- Verdiysem ben verdim.(akrabalarına verdiği devlet arazileri için)
- Dün dündür, bugün bugündür…
- Kendim için bir şey istiyorsam namerdim.

Tansu çiller
Tansu Çiller Afyonlu mermercileri kabul eder. Mermercilerden biri söz alarak sorunlarını anlatmaya başlar.
Bir süre sonra Çiller, "Boş verin onları, siz ihracat yapın." diyerek ihracatın önemini anlatmaya başlar.
Mermercilerden birisi araya girme ihtiyacı hisseder:
- Efendim ben geçen yıl, bin ton taş ihraç ettim.
Çiller'in cevabı ise tam anlamıyla şoke edicidir:
- Nereden buldunuz bu kadar taşı?

-Çekiç güce 'çekici güç'.

-Esat Kıratlıoğlu'na 'Atlıoğlu'.

-DYP'nin amblemi Kırat'a, 'ak at', 'bizim at', 'white horse' ve 'beyaz at'.

-Zabıta memurlarına 'Merhaba asker'.

-Havacı askerlere 'Merhaba polis'.

-Güvenoyuna 'güvenlik oyu'.

-Ayan beyan'a 'ayan bayan'.

-Karabüklülere 'Karagümrüklüler'.

-İnebolululara ‘Sevgili inebolulular, sizi ikinci lige çıkarayım mı ?..’(İnebolu'nun futbol kulübü yok)

-Samsunlulara ‘Sizi ikinci lige alayım mı ?...’(Samsun birinci ligde)

Başbakanlıktan ayrılmış, muhalefet yapıyor: Avrasya Türk Dernekleri Federasyonu üyeleriyle düzenlediği basın toplantısında 'kobi 'yerine 'fobi', 'türkmen' yerine 'kürtmen', 'ateşkes' yerine 'savaşkes' diyor. Daha önceki bir konuşmasında da yine 'ateşkes' yerine, 'barışkes' demiş bulunuyor ki, kendisi açısından bir ilerleme olarak kabul ediliyor.
Old 06-09-2006, 14:44   #7
Av.Ayşe

Başbakan Tayyip Erdoğan, Toplu Konut İdaresi tarafından Balıkesir'de yapılan konutların anahtar teslim töreninde konuşurken,
"Şehit cenazesi görmek istemiyoruz" diye bağıran bir vatandaşa, "Askerlik yan gelip yatma yeri değil" dedi.

(Bana göre büyük bir gaftır)
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi

THS Sunucusu bu sayfayı 0,09982991 saniyede 13 sorgu ile oluşturdu.

Türk Hukuk Sitesi (1997 - 2016) © Sitenin Tüm Hakları Saklıdır. Kurallar, yararlanma şartları, site sözleşmesi ve çekinceler için buraya tıklayınız. Site içeriği izinsiz başka site ya da medyalarda yayınlanamaz. Türk Hukuk Sitesi, ağır çalışma şartları içinde büyük bir mesleki mücadele veren ve en zor koşullar altında dahi "Adalet" savaşından yılmayan Türk Hukukçuları ile Hukukun üstünlüğü ilkesine inanan tüm Hukukseverlere adanmıştır. Sitemiz ticari kaygılardan uzak, ücretsiz bir sitedir ve her meslekten hukukçular tarafından hazırlanmakta ve yönetilmektedir.