Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

bekaret boşanması

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 08-12-2011, 23:40   #1
Konuk

Varsayılan bekaret boşanması

merhabalar eşimle 5 aylık evliyiz zifaf gecesi kızlık kanı gelmemişti ve eşim 5 ay sonra bunun yüzünden benımle boşanmak istiyor. ve ben bu sorun oldugunda sürekli doktora gıdelım dedıgımde hayır cevabını almıstım şuan hem beni aldaattı hemde mahkemede ben hiçbirşey talep etmeyim diye beni bununla sucşuyor. ne yapmalıyım rapor alınma gibi bir durumu olabılırmı?
Old 09-12-2011, 09:03   #2
üye38190

Dikkat

Öncelikle 5 ay öncesine yönelik dediğiniz gibi bir tespitin yapılması zor görünüyor. Ancak yinede rapor almayı bir deneyin. Eşinizin sizden boşanmasının nedeni sadece buysa kanıtlaması gerekecektir. onun açısından da bunu kanıtlaması zor görünüyor! Burada karar vermesi gerekecek sizsiniz. Eğer istemezseniz eşinizin sizden boşanması zor gözüküyor.
Old 09-12-2011, 09:39   #3
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı,

Esnek kızlık zarının tespiti her zaman mümkündür. Eşinizin kötüniyetli iddialarını ve evlilik birliğinin temelinden sarsılmasında kusurlu olduğunu her tür delille ispatlama hakkınız vardır. Gerekirse doktor raporları, en yakın akrabalarınızın tanıklığı, telefon ayrıntı dökümleri, mektup vs..Aradan geçen zaman (5 ay), eşinizin iyiniyetli olmadığının göstergesi olarak da düşünülebilir.

Boşanma davası açmaya karar vermeniz halinde veya size karşı bir boşanma davası açıldığında bir avukatla birlikte yol alın.

Maddi imkanınız yoksa bulunduğnuuz yer il barosuna tarafınıza ücretsiz avukatlık hizmeti verilmesi için başvurabilirsiniz.

Saygılar.
Old 09-12-2011, 19:51   #4
Konuk

öncelikle tşk ederim. biz 5 yıl beraberdık severek evlendık eşim beni aldattı boşanmak ıstıyorum deyıncede bunu one surdu sen kız degıldın benden hıcbırsey ısteme bosanalım dedı o yuzden boyle birşeyı sunabılırmı mahkeme ve ben rapor alabılırmıyım yanı mumkunmu?
Old 09-12-2011, 23:20   #5
Av.Ufuk Bozoğlu

Yukarıda sorularınızın yanıtları verilmiştir. İsterseniz ve gerekirse doktor raporu alabilirsiniz. İddia eden iddialarını kanıtlamak zorundadır. Kötüniyetli iddialar hukuken korunmaz. Eşinizin sadakat yükümlülüğünü yerine getirmediğini olası bir davada her tür delille ispatlayabilirsiniz.

Daha fazla ayrıntı için bir avukatla doğrudan görüşmünizde yarar vardır.

Kahdem'e gösterdiğiniz ilgi için teşekkürler.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi