Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

aldatılmak ve evsiz kalmak

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-06-2015, 14:35   #1
Konuk

İnceleme aldatılmak ve evsiz kalmak

merhaba, eşimin açtığı boşanma davası reddedildi ve dava şimdi temyizde. eşimin beni aldattığı ile ilgili olarak mahkemede beyanda bulunmuş ve deliller sunmuştum fakat ben duygusal bir insan olduğum için bazen eşime onu sevdiğime, boşanmak istemediğime, aslında barışmaktan iyi geçinmekten yana olduğuma dair mesajlar yazdım, eşim bu mesajlarımı ileride kullanabilir mi? ve eşim daha sonraları da benim mahkemeye bildirdiğim bayanın dışında da farklı bir bayanla daha beni aldattığını öğrendim onunla ilgilide delillerim mevcut, elimde eşimin sadakatsizliğini ispatlayacak birçok delil var,

eşime yazmış olduğum olumlu mesajları af olarak gösterebilirler mi? ve af sayılırsa ben diğer bayanla olan diğer aldatmalarını öne sürebilir miyim? önceki bayanla olan aldatmasını affetsemde sonradan olan diğer aldatmalarını artık affetmiyorum diyebilirmiyim?

birde ben şu aşamada evsiz kaldım ailemin yanına sığındım, evli olduğum halde ailemin evine sığınmak biraz garip karşılanıyor acaba bana ayrı bir ev tahsis etmesi için ne yapabilirim?
Old 28-06-2015, 18:20   #2
av.murat kılıç

Alıntı:
Yazan Konuk
merhaba, eşimin açtığı boşanma davası reddedildi ve dava şimdi temyizde. eşimin beni aldattığı ile ilgili olarak mahkemede beyanda bulunmuş ve deliller sunmuştum fakat ben duygusal bir insan olduğum için bazen eşime onu sevdiğime, boşanmak istemediğime, aslında barışmaktan iyi geçinmekten yana olduğuma dair mesajlar yazdım, eşim bu mesajlarımı ileride kullanabilir mi? ve eşim daha sonraları da benim mahkemeye bildirdiğim bayanın dışında da farklı bir bayanla daha beni aldattığını öğrendim onunla ilgilide delillerim mevcut, elimde eşimin sadakatsizliğini ispatlayacak birçok delil var,

eşime yazmış olduğum olumlu mesajları af olarak gösterebilirler mi? ve af sayılırsa ben diğer bayanla olan diğer aldatmalarını öne sürebilir miyim? önceki bayanla olan aldatmasını affetsemde sonradan olan diğer aldatmalarını artık affetmiyorum diyebilirmiyim?

birde ben şu aşamada evsiz kaldım ailemin yanına sığındım, evli olduğum halde ailemin evine sığınmak biraz garip karşılanıyor acaba bana ayrı bir ev tahsis etmesi için ne yapabilirim?

Sayın Katılımcı,

-Eşler birbirlerinin kusurlarını affederlerse; affettikleri kusurları için boşanma davası açamazlar. Ancak affettikten sonraki yapılan kusurlar için boşanma davası açılabilir. Olayınızda bahsettiğiniz diğer aldatmalar için dava açabilirsiniz.

-Müşterek eviniz varsa o evde oturmak için (şartları varsa) 6284 sy yasa kapsamında eşinizi o evden uzaklaştırabilir ve kendiniz orada oturabilirsiniz. Veya boşanma davası açarsanız tedbir nafakası ve tutacağınız evin kirasını karşılayacak kadar bir bedel talep edebilirsiniz.

-Eşiniz sizin ihtiyaçlarınızı karşılamıyorsa boşanma davası açmadan da tedbir nafakası davası açabilirsiniz.

-Her aşamada bir avukattan doğrudan yardım almanızda fayda vardır. Maddi durumunuz elverişsizse bulunduğunuz ilin baro adli yardım bürosuna başvurup bir avukat talebinde bulunabilirsiniz.

Kolay gelsin.
Old 28-06-2015, 21:39   #3
Konuk

İnceleme evsiz kalmak

cevabınız için teşekkürler, ev yok çünkü eşimin tayini çıktı gitti gittiği yerde ev tutup tutmadığını öğrenebilir miyim? telefon numarasınıda değiştiği için bilmiyorum, öğrenme hakkım var mı? ayrıca ortada ev olmadığı için mağdur olmuş durumdayım eşimin bana ev tahsis etme gibi bir sorumluluğu var mı? ne yapabilirim?
Old 30-06-2015, 20:21   #4
Av.Ufuk Bozoğlu

Alıntı:
Yazan Konuk
cevabınız için teşekkürler, ev yok çünkü eşimin tayini çıktı gitti gittiği yerde ev tutup tutmadığını öğrenebilir miyim? telefon numarasınıda değiştiği için bilmiyorum, öğrenme hakkım var mı? ayrıca ortada ev olmadığı için mağdur olmuş durumdayım eşimin bana ev tahsis etme gibi bir sorumluluğu var mı? ne yapabilirim?
Sayın Katılımcı,
Boşanma davası açılmakla eşler ayrı yaşamaya hak kazanır. Eşiniz sizden ayrı ev tutabilir ve yaşayabilir.
Eşinizin yeni telefonunu öğrenebilmek için başvurabileceğiniz yasal yol yok. Eşinizin size ev tahsis etme zorunluluğu yok.

Nafaka ödeme yükümlülüğü var.

Saygılar.
Old 30-06-2015, 20:36   #5
Konuk

Varsayılan evsiz kalmak

cevabınız için teşekkür ederim.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi