Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Çocuğumu Nasıl Koruyabilirim

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 28-12-2013, 13:16   #1
SibelÜ

Varsayılan Çocuğumu Nasıl Koruyabilirim

merhabalar.. ben eşimle 1.5yıl önce anlaşmalı şekilde bosandım fakat bosanmanın arkasında yatan sebep benı 3 sene baska bir kadınla aldatmasını ögrenenmem oldu ve bunu kadın benı aradıgında ögrendım bosandıktan sonra esım cocugumun nafakasını ödemedi icra yoluyla su an talep etmekteyım ve esım yaklasık 8 ay önce benı aldatan kadınla evlendı iki kere bana dava actılar karsılıklı kavgalardan kaynaklanan hakaret davası ilkinde haklı görüldüm ikincisi sonuclanmadı.. eşimin su an evlı oldugu kadın bana biz evlıykende telefonla mesajlarla sureklı rahatsız edıp psıkolojımı bozmus ve 6 cocuk sahıbı 48 yasında bir kadın ben 32 yasındayım.. su andada hala benle ugrasan cocugumla benım canımı yakmaya calısan bir kadın ve esımde tabıkı o ne derse onu yapıyor.. benım kızım 13 yasında bir kız , olan sırf cocuguma oldu ve hep korumaya calıstım fakat bu ınsanlarla ugrasmaktan bıktım usandım babasız kalmasın deyıp hep gönderiyorum fakat o kadının kızımdan 2 yas buyuk ıkı ogluyla aynı odada yatmasını tahammul edemıyorum bu nasıl babalıktır ve bana yıllardır zarar veren bir kadın benden olana elbette daha cok zarar verır dusuncesıyle gondermek ıstemıyorum tek amacım cocugumu korumak kotu şeyleri engellemek.. bir anne olarak kızımın babasından etmemek ıcın al dıyorum götür babaannesıne orda cocugunla ılgılen vakıt gecır ama asla o kadının evıne goturme fakat goturuyor rica edıyorum ben cocugumu nasıl koruyabılırım bir kadın ıcın zaten yuvasını cocugunu harcayan bir babaya nasıl guvenebılırım cocuk yada aile mahkemesıne basvurup ıstedıgım sartlarda görmesını talep edebılırmıyım. ben asla görmıcek demıyorum ama şartlarım var oda sırf cocugumu korumak amaclı ne yapabilirim lütfen yardım edermısınız.. hasta ruhlu bir kadına ve 4 oglan cocuklu bir eve kim gönderır kızını helekı o kadın sureklı bana zarar verıp canımı yakmaya calısan bir kadınsa.. artık psıkolojımde saglıgımda ınanılmaz bozuldu lütfen yardım edın..
Old 28-12-2013, 14:51   #2
Av.Ufuk Bozoğlu

Sayın Katılımcı

Boşanma ile birlikte verilen kişisel ilşikinin düzenlenmesine ilişkin hükümler kesin değildir. Değişen koşullara ve çocuğun menfaatine göre yeniden düzenlenmesi gerekir.

Kaygılarınızın ciddiliği mahkemece değerlendirilmelidir. Açacağınız yeni bir dava ile baba ile kişisel ilişkinin süresi ve şeklinin değişen koşullara göre yeniden değerlendirilmesi bir dava açabilirsiniz.

Kızınızın gelişim çağında oluşu ve baba yanına yatılı olarak gittiğinde kaldığı evdeki kişilerin sayısı, yattığı odadaki durum vs..uzman pedagog tarafından hazırlanacak bir raporla tespit edilebilir. Ayrıca çocuğunuz kendini ifade edebilecek yaştadır. Sıkıntı duyduğu hususlar varsa dile getirebilir. Babadan veya başka unsurlardan korkusu varsa bunlar konsunda uzman kişilerce fark edilebilir. Tanık anlatımlarından yararlanabilirsiniz. Endişelerinizi ve boşanmadan sonra oluşan yeni evlilik ve mevcut durum hakkındaki bilgileri dilekçenizde belirtiniz.

Mali gücünüz avukatlık ücreti ödemeye elverişli değilse, bunu kanıtlayarak davanızı bir avukatla takip edebilmek için bulunduğunz yerin il Barosuna başvurabilirsiniz.

Saygılarımla
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi