Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

aldatma şiddet icra

Konuyu Kilitleyin
Old 01-10-2012, 11:13   #1
Konuk

Önemli aldatma şiddet icra

çok zor durumdayım lütfen yardım edin. 11 yıllık evliyim iki çocuğum var 10 ve 6 yaşlarında. eşim beni 4 yıl önce aldatmaya başladı yanında çalışan elemanı ile 2010 yazında mesajlarını yakaladım. evi terk ettim. yalvarmalar özürler sonucunda geri döndüm. iki ay iyiydik sonra yine başladı. bu arada hep inkar etmeye başladı okuduğum mesajları bile inkar etti. bu arada maddi durumumuz kötüye gidiyor. 1 yıl içinde 4 kez eşyalarımız haczedildi. bu durumda bile kızıma beraber olduğu kızla bir örnek bileklik almış bunuda facede gördüm. yani hala devam ediyor. bu arada sadece o kız olmadığını öğrendim. aracına dinleme cihazı koydum bir gecede 3 ayrı kadınla telefonla konuştu gayet samimi bir şekilde sabaha kadar bilgisayar başında ne yapabilirim. oturduğumuz ev benim üzerime 2004 yılından beri, geçen yıl evi ipotek verdik şiddete uğradığım için vermek zorunda kaldım. o gün beni öldürecek sandım aileme anlatamadım iki gün onun bir akrabasının evinde kaldım. bu arada kredilerini eşimin ödediği iki arabada benim üzerime ama borçlarına karşılık arabaları verdi. ama hala benim üzerime kayıtlılar. bu durumda boşanma davası açsam çocuklarımı bana verirlermi birde bu evde oturabilirmiyim lütfen yanıtlayın...
Old 01-10-2012, 15:00   #2
suskun_juliette

Sayın Konuk,
Çocuklarınız kendilerini ifade edebilir yaşta olduklarından, görüşleri mahkeme için önemli olacaktır. Kardeşlerin birbirinden ayrılması da istenmez. Çocuklarınıza karşı bir ihmaliniz bulunmadığı sürece velayet için öncelikli düşünülürsünüz. Burada esas göz önünde bulundurulan çocuğun yararı, sağlıklı kişisel gelişimidir.

Eşinizin aracına dinleme cihazı koyduğunuzu belirtmişsiniz; bu dinleme neticesinde elde ettiğiniz delilleri mahkemeye sunamazsınız. Yasal olmayan deliller itibara alınmaz, yasak deliller mesnet edilerek hüküm kurulamaz. Aynı zamanda, bu fiil TCK'ya göre suç teşkil etmektedir.Eşinizin konuştuğu bayanlar ve eşinizin şikayeti halinde hakkınızda kamu davası açılabilir.

Sosyal medyadaki aldatmaya yönelik delillerinizi sunabilirsiniz.

Diğer eşin sebep olduğu icra işlemleri neticesinde sıkça eve haciz maksadıyla gelinmesi elbette diğer eş için evlilik birliğinin devamını sekteye uğratan bir durumdur. Bu konuyu dile getirebilirsiniz.

Profesyonel bir hukuki yardım için avukata başvurmanız önerilmektedir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi