Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Sanık-mağdur

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 01-03-2016, 13:21   #1
Konuk

Varsayılan Sanık-mağdur

İyi günler.Ben 28 yaşında bayanım.6 yıl ayrılığımdan sonra bir erkek hayatıma girdi.Alkol alıp kapıma dayanarak benimle beraber oldu ve ben gebe kaldım,bu kişi benimle evleneceğini söyledi beni sonrasında darp edip kanamaya sebep olarak bebeğimin düşmesine sebep oldu kendi adım soyadım üzerinden hastanede gebelik testi ve düşük için Dr bana vermiş olduğu ilaçları kullandım düşük yapmamak adına ama ben düşük yaptım sonrasında ben yaşadıklarımı kimseye anlatamadım ve bazı seylere göz yummak zorunda kaldım,kimseye açıklayamadım hastanede darp edildim diyemedim rapor da almadım (darp) bu kişi beni sürekli psikolojik baskı altına sokuyor.mecbur kaldım doğruyu söylemek gerekirse yaptığı herseyi kabul edercesine çünkü evli değildim susuyordum kabulleniyordum peşimi bırakmayacak beni hakaret ve rezil edeceğini söylediği için.bu kişi benim evime gelerek bundan 5 ay öncesi yine cinsel saldırıda bulundu boğuşma oldu ve sperm halı üzerinde mevcut.ilk evime geldiğinde ailesini aradım fakat beni dinlemediler beni darp ettiğini ark şahit kızım 6 yaşında şahit.suratıma kapatılan tel sonra annesi oğluna Msj atıyor ben ama ben öleceğim ama o o ölecek diye benim için.pencereden bas bas bağırıyor benim evimin pencereleri yumruklandı hakaretlerin haddi hesabı yok.bende ailesine cani katiller diye Msj attım sahsın ailesi bana hakaret adı altında dava açtı.mahkeme ilk celsede tabi ayrı yer ve gün ilk benim mahkeme oldu benden şikayetlerini vazgeçeceklerini söylediler ben olay uzamasın kapansın diye o şekilde ifade verdim vazgeçekler diye benim konuşmamdan korktuğu içindi Belkide.ama bunlar şikayetlerinden vazgeçmemişler.2 celse geldi kesin bu bu kelimelere karşılık ceza alacaktım ve mahkemede dayanamayıp herseyi anlattım benim evime gelerek darp ettiğini hakaret ettiğini ki bu olayda gidip darp raporu aldım ben şu an için bu kişi ile mahkemelik olmama rağmen cinsel içerikli fotolar atmış olup cıplak fotolar tel vardır.2. Kez 1 yıl öncesinde gebelik oldu bebeği hiç bir şekilde aldırtamazdım evli olmadığım için yasal olmadığını düşündüğüm için bana kürtaj olmam için banka yoluyla o kişinin adı soyadı makbuz aldım atm den özel klinikte kürtaj olmamı istedi bebeğim 6 haftalıktı ama onun imza yok sanki ben kendi isteğimle olmuş gibi herseyi inkar edecektir çünkü mitomani diye düşünüyorum şahsı ve öyle bişi ki atmış olduğu msjda aldırdığını dair bişi yazmış ben bu konu için ceza alır mıyım kendimi Nasıl savunabilirler sanık ben idim ve su an savcılık onun için yasal işlem başlattı diye biliyorum Hast kayıtlarında çıkar diye düşünüyorum.Bana kredi çektirdiğini ark şahittir şahitlerim vardır.yardımınız için tesekkürler
Old 03-03-2016, 14:52   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Karmaşık bir anlatımda bulunmuşsunuz.Hangi olay,dava için hangi soruyu soruyorsunuz,tarafımızca anlaşılamamaktadır.

Genel olarak suç oluşturan eylemler için suç duyurusunda bulunabilir ve savcılıktan bulunduğu aşama hakkında bilgi edinebilirsiniz.Bu aşamada tarafınıza barodan avukat atanmasını isteyebilirsiniz.

Devam eden ceza yargılamasında da barodan tarafınıza avukat atanması için Mahkemeden istekte bulunabilirsiniz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi