Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Cocuklarım

Konuyu Kilitleyin
Old 03-02-2017, 10:01   #1
Cocuklarım

İnceleme Cocuklarım

Hayırlıcumalar anlasmali olarak Boşandık bana cok borc birakti çocukları baba aldi nafaka vermesin diye ama çocuklar bende kalıyordu 2 sene bende kaldılar her masraflarını ben karşılıyordum yeni evlilik kararı aldım diye aldı çocuklarımı bagra çağra götürdü çocuklar alıyorlar çığlık atıyorlar kalmak istemiyorlar al bizi anne diye yalvariyorlar velayet davasi acicam çocukların dinlenmesini isteyecem ya baba getirmesse mahkemeye ne olur mahkeme kapanırmı onların yaşadığı şehirdemi acmaliyim kendi yaşadığım şehirdeki adliyede mi peki işte gelirlermi nasıl olur Teşekkürler
Old 03-02-2017, 11:09   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Boşanma kararı ile beraber velayet babaya verilmişse de baba,velayet hakkını fiilen kullanmamıştır.Bu sebeple dahi velayetin değiştirilmesi davası açılabilir.Davayla beraber çocukların tedbiren tarafınıza teslimine karar verilmesini isteyebilirsiniz.

Davanın boşandığınız eşinizin bulunduğu yer mahkemesinde açılması gerekir.

Mahkemece çocukların dinlenmesine karar verildiğinde ,davalı çocukları uzmanla görüştürmeye getirmez ise ,bu durum davalının aleyhine yorumlanacaktır.

Her aşamada bir avukattan hukuki destek almanızı öneriyoruz.
Old 03-02-2017, 17:09   #3
Konuk

İnceleme Cocuklarim

Allah razi olsun ilk öncelikle ve bu arada çocukların bende kalması gerektiği zamanda çocukları götürdü yaşadığı şehirde başka okula kayıtlarını yaptırmış hemen velayet davasi açacağım ilk durusmada iyi sonuç çıkarmı
Old 05-02-2017, 22:07   #4
elzemseyler

Sayın Konuk,

İlk duruşmada sonuç çıkmasını beklemeyin; zira ilk duruşmada öncelikle ön inceleme duruşması yapılır ve her iki tarafa da tanık isimlerini ve varsa diğer delillerini bildirmesi için 2 haftalık süre verilir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi