Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

evlilikte 1 yıl dolmadı düğün olmadı fiilen aynı evde yaşanmadı boşanmak istiyoruz

Konuyu Kilitleyin
Old 21-09-2013, 15:45   #1
Konuk

Varsayılan evlilikte 1 yıl dolmadı düğün olmadı fiilen aynı evde yaşanmadı boşanmak istiyoruz

Merhaba değerli avukat beyler hanımlar;
24.06.2013'te işyerimden ayrılmak istiyordum o yüzden nikah yaptık düğün 1 sene sonra olacaktı eşim ve ailesi nikahtan sonra dediklerini yaptırmak için üstümde baskı kurmaya çalıştılar ailesinden hoşlanmıyorum eşimin yanında iyi davranıyolar eşim yokken eşime hissettirmeden hos olmayan davranışlarda bulunuyolardı eşimde onların kotu davrandığına inanmıyor özel günler haricinde aramazdım ama herhangi bir saygısızlıkta bulunmadım eşimi aleyhime doldurmuşlar benim ailemi aramıyorsun bayramda ziyarete gelmedin saygısızlık ettin diye benden ayrılmak istediğini söyledi.Bana hakaretlerde bulundu elimde mesajlar var kanıt olarak.Şahitlerimde var 3-4 kişi.Ben kotu söz söylemedim sadece kendimi savundum.Bende boşanmak istiyorum.2 aydır dava açmadı hala ben açmak istemiyorum çünkü o istedi o açsın ben mahkeme avukat masrafına girmek istemiyorum.Durumum yok.Şuan işsizim.Kendisi gemi kaptanı aylarca türkiyeye dönmeyeceğini duydum kendi olmadan vekille davasını açıp devam ettirebilirmi ben haklı görülürsem maddi yada manevi tazminat alabilirmiyim işsiz oldugum için nafaka alabilirmiyim
Old 22-09-2013, 13:09   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı

Alıntı:
Kendisi gemi kaptanı aylarca türkiyeye dönmeyeceğini duydum kendi olmadan vekille davasını açıp devam ettirebilirmi ben haklı görülürsem maddi yada manevi tazminat alabilirmiyim işsiz oldugum için nafaka alabilirmiyim

1-Evlilik bir yılını doldurmadığı için ancak çekişmeli boşanma dava açılması mümkündür.Bu dava vekil aracılığı ile açılabilir ve sürdürülebilir.Eşinizin duruşmalara katılma zorunluluğu yoktur.

2-Açılan davada boşanmaya karar verildiğinde maddi ve manevi tazminat ve nafakaya hükmedilmesini isteyebilirsiniz.

3-Mali durumun elverişsizliğinde baro adli yardım servisine başvurarak tarafınıza avukat atanmasını isteyebilirsiniz.Bu durumda avukata vekalet ücreti ödemeyeceksiniz.
Old 24-09-2013, 15:15   #3
Konuk

Birde eşimin aylar önce biz nişanlıyken sosyal paylaşım sitesinde tanımadığım noraml arkadaşı olmayan yabancı/türk bayanları takip ettiğini,ünlü bayan sanatçı/mankenlere iltifat mesajları attığını yeni öğrendim.Sayfaların fotoğraflarını videolarını çektim.Takip ettiği kişi yada kişilerle ilişki yaşayıp yaşamadığından emin değilim beni aldatıp aldatmadığını nasıl öğrenir ispatlarım? Zaten onları takip edip beğenmesi sadakatsizlik ettiğini göstermezmi? Cinsel ve manevi şiddet yaşamış olmazmıyım?

Birde ilk başta eşimin boşanmayı isteme gerekçesi geçerli bir sebepmidir? Ailesiyle görüşmek istememem? Birde gece ben internette dolaşıyorum ama kötü niyetle değil zaten kötü niyetim olsa 3 ay önce evlenmezdim...Bundan rahatsız olup şiddet göstericem diye tehdit etti.Bunu mahkemeye sunarsa haklımı görülür? Elinde ispat yok.Zaten kötü anlamda ispat edeceği bir durumda yok.
Old 25-09-2013, 19:24   #4
Av.Mehmet KILIÇ

Sayın Konuk, yukarıda meslektaşımızın da belirttiği üzere iddialarınızı ispat ederseniz dava lehinize sonuçlanır.Karşı tarafın ne tür iddialar ileri süreceğini ve ispatlayabilip ispatlayamayacağını bilemediğimiz için o konuda bir şey söylemek doğru olmaz.

Ailesiyle görüşmemenizin sizin açınızdan haklı gerekçeleri varsa bu durumda karşı tarafın boşanmayı istemesi haklı sebep teşkil etmez.

Bir avukattan profesyonel destek almanız, maddi durumunuz elverişli değilse bulunduğunuz yer barosunun adli yardım servisine müracaat etmenizi öneririz.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi