Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

cekismeli bosanmadan anlasmali bosanmaya donme esin gelmemesi

Konuyu Kilitleyin
Konuyu Değerlendirin Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 05-09-2011, 10:18   #1
ilknurr

Varsayılan cekismeli bosanmadan anlasmali bosanmaya donme esin gelmemesi

iyi gunler boyle bir site actiginiz icin size cok tesekkur ederim

yaklasik 2.5 yildir cekismeli bosanma davam suruyor esimle fakat artik ben anlasmali olarak bosanmak istiyorum ama gelmeme durumu var yani bana oyle geliyor bu ayain 15 inde davamiz eger gelmezse ben hakime haklarim hepsinden vazgectigimi soylesem bosanabilirmiyim cunku 350 binliralik tazminat istedim nafaka baglandi hic almadim bunlardan feragat etsem 15 inde bosanabilirmiyim cvp verirseniz cok tesekkur ederim
Old 05-09-2011, 10:51   #2
Av.Cengiz Aladağ

Alıntı:
Yazan ilknurr
iyi gunler boyle bir site actiginiz icin size cok tesekkur ederim

yaklasik 2.5 yildir cekismeli bosanma davam suruyor esimle fakat artik ben anlasmali olarak bosanmak istiyorum ama gelmeme durumu var yani bana oyle geliyor bu ayain 15 inde davamiz eger gelmezse ben hakime haklarim hepsinden vazgectigimi soylesem bosanabilirmiyim cunku 350 binliralik tazminat istedim nafaka baglandi hic almadim bunlardan feragat etsem 15 inde bosanabilirmiyim cvp verirseniz cok tesekkur ederim

Sayın konuk,
Anlaşmalı boşanma, tarafların boşanma ve boşanmanın mali sonuçları ve varsa çocukların durumu ile ilgili her konuda anlaşmalarını gerektirir. Dolayısıyla, sadece sizin taleplerinizden vazgeçmeniz, anlaşmalı boşanmayı sağlamayacaktır.
Davanızın kısa sürede sonuçlanması ve haklarınızı etkin kullanabilmek için mutlaka bir avukattan profesyonel hukuki yardım alınız.
Old 06-09-2011, 20:46   #3
Konuk

Varsayılan tazminat

iyi akşamlar

eşimle bayadır çekişmeli boşanma davamız vardı fakat ben anlaşmalı olarak boşanmak istediğimi söyledim ve karar verdik bu şekilde boşanmaya fakat 350 bin lira tazminat istemiştim bundan dolayı bir para ödemem gerek mi benim mahkemeye birde benim çehiz senedim vardı 110 bin liralık onada dava açmıştım 2000 bin lira teminat yatırarak şimdi vazgeçtiğim için bu iki bin lirayı alabilirmiyim geri dava masrafım olurmu yardımcı olursanız çok sevinirim bana davayı da eşim açmıştı zaten ben davalı konumundayım
şimdiden allah razı olsun çok teşekkür ederim
Old 07-09-2011, 20:23   #4
üye31284

Alıntı:
Yazan Konuk
iyi akşamlar

eşimle bayadır çekişmeli boşanma davamız vardı fakat ben anlaşmalı olarak boşanmak istediğimi söyledim ve karar verdik bu şekilde boşanmaya fakat 350 bin lira tazminat istemiştim bundan dolayı bir para ödemem gerek mi benim mahkemeye birde benim çehiz senedim vardı 110 bin liralık onada dava açmıştım 2000 bin lira teminat yatırarak şimdi vazgeçtiğim için bu iki bin lirayı alabilirmiyim geri dava masrafım olurmu yardımcı olursanız çok sevinirim bana davayı da eşim açmıştı zaten ben davalı konumundayım
şimdiden allah razı olsun çok teşekkür ederim

Sayın Katılımcı,

Karşı dava, cevap dilekçesiyle talep, karşı vekalet ücreti, vazgeçme, feragat vs gibi pek çok hususun incelenmesi gereken bir soru sormuşsunuz ve bu hususlarda dosyanızı incelemeden cevap vermek sizi yanlış yönlendirmek demek olabilir. Dolayısıyla hak kaybına uğramamak için mutlaka dosya fotokopinizi de götürerek bir avukatın danışmanlık ve vekillik hizmetine başvurmanız menfaatinizedir.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi