Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Hakim Ekrem Gedik'i kaybettik...

Yanıt
Old 27-09-2006, 14:56   #1
Viyola

Varsayılan Hakim Ekrem Gedik'i kaybettik...

Denizli Adliyesi çalışkan,dürüst,insancıl, adam gibi adam bir hakimini kaybetti.2 Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimimiz Ekrem Gedik geçirdiği kalp krizi sonrası hayata veda etti.Ama ben daha onun öldüğüne inanamıyorum.Mesleğe ilk başladığım günden beri kendisine derin bir saygı duyduğum,aklıma takılan herşeyi sorduğum hakimimiz Ekrem Bey artık yok.Yerinin doldurulamayacağına eminim hakim bey,toprağın bol olsun.
Old 27-09-2006, 15:11   #2
Av.Suat Ergin

Alıntı:
Yazan elvan
Denizli Adliyesi çalışkan,dürüst,insancıl, adam gibi adam bir hakimini kaybetti.2 Asliye Hukuk Mahkemesi Hakimimiz Ekrem Gedik geçirdiği kalp krizi sonrası hayata veda etti.Ama ben daha onun öldüğüne inanamıyorum.Mesleğe ilk başladığım günden beri kendisine derin bir saygı duyduğum,aklıma takılan herşeyi sorduğum hakimimiz Ekrem Bey artık yok.Yerinin doldurulamayacağına eminim hakim bey,toprağın bol olsun.

Sayın elvan,

Sizin ve sevenlerinin başı sağolsun...

Bu ülkede; "adam gibi adam=kalp krizi" maalesef...

Toprağı bol olsun.

Saygılarımla
Old 28-09-2006, 12:31   #3
AV.DEMİR

sn:elvanın bahsettiği bir hakimse eğer gerçekten adam gibi adammış hakim ekrem gedik,gerçekten yazık olmuş hukuk camiasının başı sağolsun......
Old 05-10-2006, 14:11   #4
Viyola

Sayın Suat Ergin ve Av.Demir;mesajlarınız için teşekkür ederim.Mesleği hakkıyla yapan insanların bu şekilde zamansızca aramızdan ayrılmaları beni çok üzüyor.Tekrar teşekkür ederim.
Old 07-01-2007, 14:01   #5
duha

sayın viyola haberi okuyunca çok üzüldüm
aydından duruşmalara kurum vekili olduğum için gelip gidiyordum .seri becerikli ,konusuna hakim birhakimdi.
gerçekten söylediklerinizi hakeden bir hakimdi. Allah rahmet eylesin.
Old 08-01-2007, 15:44   #6
Armağan Konyalı

Ardından güzel sözler söyletenlerin ölümleri daha acı oluyor. Sayın Hakimimizin kaybı nedeniyle tüm hukukçulara sabırlar dilerim. Saygılarımla
Old 08-01-2007, 23:27   #7
Av.H.Sancar KARACA

Varsayılan Gecikmiş bir taziye ve tatsız bir merak

Merhumu kaybedeli üç aydan fazla olmuş, baş sağlığının gecikmesi olmaz derler,hukukçuların başı sağolsun.Ailesi ve tüm yakınlarına sabır ve mukavemet diliyorum.

(Bu başlıkta iki meslektaşımızdan biri "toprağı bol olsun" derken, diğeri "Allah rahmet eylesin" diyor. Hoşgörünüze sığınarak sormak istiyorum; Bu cümlelerin anlamı farklı gibi.Dilek sahipleri bu cümleleri ile neyi kastediyorlar? Bu cümleler, merhumun hangi dine mensup olduğu bilinerek ya da tahmin olunarak mı söyleniyor? Her iki cümle de -din farkı gözetmeksizin- her vefaat eden için söylenir mi?
Nihayet; bu sitede böyle bir şeyi merak etmiş ve sormuş olmakla münasebetsizlik mi yapmış oluyorum? Saygılarımla)
Old 09-01-2007, 01:17   #8
Armağan Konyalı

Sayın hskaraca

Sizin bu sitede o kadar saygın bir yeriniz var ki, münasebetsizlik etme hakkınız da var. Sizin bu hakkınıza dayanarak ben de Sayın Hakimimizin acı haberinin altına bu konuda yazma cesareti buldum. Buldum çünkü merak ettiğiniz konu Sayın Hakimimizin dini inancı konusunda hiç gerek yokken diğer üyelerde de bir merak uyandırabilir diye de düşündüm.

Sitemizde cenazelerin ardından taziye ifadeleri seçilirken dini inançlara göre ayırım yapılmamalı kanısındayım. Kimsenin dini inancı kimseyi ilgilendirmemeli. Herkes içinden gelen iyi dileği istediği gibi ifade etmeli diye düşünüyorum.

Tarihten gelen 'Toprağı Bol Olsun'' ifadesinin müslüman olmayanlar için kullanıldığı düşüncesi de aşağıda açıklandığı üzere yanlıştır :

eskiden anadolu uygarliklarinda olen onemli kisilerin mezarlari insanlar tarafindan ziyaret edilir ve kendi memleketlerinden getirdikleri toprak meftanin mezarina eklenirmis.hatta bazi krallarin mezarlari kücük birer dag kadar olurmus.sozun ozu, topragi bol olan insanin, hayatinda onemli isler yapmis takdire sayan bir muhterem oldugu anlasilirmis.iste bu soz de gunumuze kadar yasatilmis bir iyi dilek temennisi olarak dillere pelesenk edilmistir. (kaynak) : www.eksisozluk.com

Saygılarımla
Old 09-01-2007, 10:42   #9
Av.H.Sancar KARACA

Sayın Konyalı,
"Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır" düsturunu hiç gözardı etmedim, edilmesini de arzu etmiyorum.Bu ifadelerin,sitedeki emeği ve yorumlarına saygı duyduğum dostlarımız tarafından kullanılmış olması ciddi olarak merakıma sebep oldu. Bu nedenle bu hassas konuda "münasebetsizlik" e sığındım.
"Sitemizde cenazelerin ardından taziye ifadeleri seçilirken dini inançlara göre ayırım yapılmamalı kanısındayım. Kimsenin dini inancı kimseyi ilgilendirmemeli. Herkes içinden gelen iyi dileği istediği gibi ifade etmeli diye düşünüyorum"un her harfine iştirak ediyorum.
Zarif açıklamanızla aydınlandım, teşekkür ederim.Bu merak umarım kimseyi incitmemiştir.Selam ve saygılarımla.
Av.Hanifi Sancar KARACA
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi