Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Hukuk Lisans Eğitimi Hukuk Lisans Eğitimi ile ilgili sohbetler ve konular

İstanbul Üniversitesi Öğrencileri Nerdesiniz?

Yanıt
Konu Notu: 4 oy, 3,50 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 25-08-2008, 17:01   #241
hukukkızı

ikinci sınıfta hangi saçmeli dersi almamı tavsiye edersiniz
Old 27-08-2008, 15:04   #242
erkanaga

Diğer dersler neydi tam olarak hatırlamıyorum ama size Demokrasi Kuramı dersini önerebilirim.Dersler çok eğlenceli ve dolu dolu geçiyor.Ayrıca dersi veren Oktay Hoca dır.
Old 27-08-2008, 15:05   #243
endersav

kriminoljiyi alabilrsin füsun hoca giriyo pek zorlamıyor ancak biraz erkenden seçmelisin çünkü sonradan dolar.
Old 28-08-2008, 21:53   #244
hukukkızı

ilk sene ikinci dönem sayın Oktay Uygun hocamızın secmelı dersını secmiş ayrıca diğerine de girmiştim gerçekten zevkli geçiyor ve çok şey öğreniyorum teşekkürler erkanaga

kriminoloji seçeceğim görünüşe göre teşekkürler endersav
Old 30-08-2008, 10:05   #245
hukukun-üstünlüğü

İstanbul üniversitesi öğrencileri olarak biz buradayız fakat internette yayımlanan transkript 4 şubatta kalmış aradan aylar geçmesine rağmen henüz günümüze erişememiştir.

Bu arada dünyanın ilk 500 üniversitesi arasındaki tek Türk üniversitesi olan İstanbul Üniversitesini kutluyorum,bir kez daha en köklü ve en büyük üniversite olduğunu gösterdi.
Old 30-08-2008, 11:30   #246
Rıdvan Çetiner

Arkadaşlar hepinize kucak dolusu selamlar...
İstanbul Hukuk'u bu sene kazandım ve inşallah da ayın 4 ünde kayıt yaptıracaz ilk sene hangi dersi secmeliyim bu konuda yardım ederseniz sevinirim..
Şimdiden teşekkürler...

Arkadaşlar bu arada İ.Ü.H.F eğitim ne zman başlıyacak resmi sitenin akademik takvimi güncellenmemiş de onun için soruyorum
Old 30-08-2008, 22:36   #247
hukukkızı

sevgili Rıdvan tebrik ederim hoşgeldin aramıza

ben ilk dönem seçmeli roma kurumları dersini almıştım ikinci dönem roma dersi zorunlu ders olunca ve birçok kavram tanıdık olunca gayet rahat bir dönem geçirdim yine de ders programını inceleyip ilgi alanına göre karar vermeni tavsiye edebilirim
Old 31-08-2008, 10:53   #248
yener_ata

Rıdavab öncelikle seni tebrik ederim. Bende bu senen 2. sınıfa gectim. Sana tavsiyem secmeli dersi karsılastırmalı hukuk sec çünkü rahat edersin not bakımından.
Old 31-08-2008, 12:31   #249
istanbul hukuklu

Ben de İstanbul Hukuklu'yum. 3. sınıfa geçtim.Ayrıca okulun sitesinde transkriptlerin hala şubatta kalmış olması beni de şaşırtıyor. Bu dönem Aydın Gülan Hoca'nın dersi olan İmar Hukuku'nu seçmeyi düşünüyorum. Bu konuda önerisi olan var mı? Teşekkürler
Old 02-09-2008, 19:54   #250
bfr_ugur

selamlar.
ben de bu sene istanbul hukuk a kazandım.fakat buyuk bi sorun var sanırım.yurt sorunu.bana genel yurtlar için 4583. sıradan y.ucretli yurtlar için 1463. sıradan yurt cıktı.bu rakamlara gore bana yurt gelir mi.gelirse ne zaman gelir.hiç gelmezse ev kiralarından haberiniz var mı.bu benim için su anda buyuk bi sorun bu yuzden yardmcı olursanız sevinirim.teşekkurler.
Old 06-09-2008, 19:50   #251
mc_cruzie

ben de 2004 kazandığım zaman 2bin küsür yedektim ilk hafta hemen çıktı ..seninde ilk hafta olmasa bile ikinci hafta çıkar büyük ihtimalle..evlerden uzak dur derim ilk zamanlarda hem çok masraflı hem de zamanla arkadaş çevresi yaptıkyan sonra ev daha iyi olur..
diğer bir arkadaşın sorusu da;3.sınıfta ben vergi ceza almıştım vize ile final aynı soruları soruyor bu dersi tavsiye edebilirim..Saygılar
Old 08-09-2008, 14:07   #252
bfr_ugur

cok tesekkur ederim.bu beni oldukça rahatlattı.kayıtta da beklememi soylediler zaten.ben de oyle yapacagım.
Old 11-09-2008, 14:17   #253
erkanaga

http://www.istanbul.edu.tr/hukuk/lisans_egitimi.htm
Dersler hakkında kısa kısa bilgiler var bu linkte özellikle seçmeli dersler konusunda işinize yarayacağını düşünüyorum.
Old 11-09-2008, 21:45   #254
poetry

Herkese burdan selam ederimBu sene istanbul hukuğa kayıt yaptıranlardanım ben de..Ve fakat yurt benim için çok büyük bir sorun olmaya başladı.Yedeklerdeyim 3000 küsürlü olarak.Ama yurt çıksa bile gider miyim bilmiyorum,kafamda soru işaretleri var duyduklarım neticesinde,kızların kaldıkları yurtlarda ders çalışmak için pek de sağlıklı bir ortam olmuyormuş sanırım.Bu konuda beni aydınlatırsanız çok sevinirim..Çok karıştı kafam ciddi anlamda..Şimdiden teşekkür ederim cevap yazıcak olan arkadaşlara..
Old 12-09-2008, 00:05   #255
sare_

2.sınıfa başlayacak olanlar bence kesinlikle kriminolji seçmeli. Çok rahat bir ders.

Ama 3. sınıfta hangi dersi seçmek gerekir =( yardımcı olabilcekse varsa sevinirim. en azından şöyle söyleyim vergi ceza ile tüketici arasında düşünüyorum...
Old 13-09-2008, 15:29   #256
HANDE_

Varsayılan Bu yıl istanbul hukuk kazandım

sormak istediğim bir soru var. gazi üniversitesini kazanan bir arkadaşım okulla ders almak için bağlantı kurdu. bu istanbul üniv. içinde geçerli mi eğer geçerli ise ne zaman yapılır?
okulun sitesinde bilgi yok.
umarım yardımcı olursunuz. Teşekkürler.
Old 13-09-2008, 21:32   #257
endersav

fakültemizin sitesinin duyurular kısmında aradığın bilgi mevcut.buraya kopyalayıp yapıştırıyorum.

13.7.2008 KATKI PAYI YATIRMA, KAYIT YENİLEME, DERS SEÇME İŞLEMLERİ
T.C.
İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ
HUKUK FAKÜLTESİ
DEKANLIĞI

İLAN

FAKÜLTEMİZ
2008-2009 ÖĞRETİM YILI
GÜZ YARIYILI
KATKI PAYI YATIRMA, KAYIT YENİLEME, DERS SEÇME İŞLEMLERİ
(BÜTÜN SINIFLAR İÇİN)
15.09.2008-10.10.2008
TARİHLERİNDE
(09:00-11:30)-(13:30-16:00)
SAATLERİ
ARASINDA YAPILACAKTIR.

ÖĞRENCİLERİMİZE
ÖNEMLE DUYURULUR.

DEKANLIK
Old 14-09-2008, 17:57   #258
öğ.dilek

Bidiğim kaarıyla gazi üniversitesinde online olarak ders kaydı yapılabiliyor;ancak İstanbul Üniversitesinde böyle bir durum mevcut değil.Bizzat ders kaydı yapılması gerekir.Yeni kazanan arkadaşlarımızın ders kaydı yaptırmalarına gerek yoktu bildiğim kadarıyla(eğer bir değişiklik olmadıysa).Çünkü okul kaydı sırasında ders kayıtları da yapılmış oluyor.İkinci dönem başındaysa ders kaydı yapmak zorundasınız.Şimdilik bağlantı kurmanıza gerek yok sanırım.
Old 22-09-2008, 23:15   #259
irem k.

Okulumuzun açılmasına az bir süre kaldı,herkese kolay gelsin
Old 26-09-2008, 23:08   #260
yukselayca

mrb arkadaşlar ben bu yıl mezun oldum ist hukuktan.ben birinci sınıftayken siyasi tarih ve sosyolji seçmiştim(o zaman iki tane seçmeli ders seçiliyordu)mehmet tevfik özcan'dan ders almanızı tavsiye ederim çünkü tevfik hoca düşünmeye ve yorum yapmaya teşvik ediyor.ikinci sınıf için bence de kriminoloji en ideal seçimlik derstir
Old 27-09-2008, 12:41   #261
Av.Didem Kutlu

Alıntı:
Yazan sare_
2.sınıfa başlayacak olanlar bence kesinlikle kriminolji seçmeli. Çok rahat bir ders.

Ama 3. sınıfta hangi dersi seçmek gerekir =( yardımcı olabilcekse varsa sevinirim. en azından şöyle söyleyim vergi ceza ile tüketici arasında düşünüyorum...
bende kesinlikle kriminolojiyi tavsiye ederim.ancak kontenjanın ilk iki günde dolduğunu söylediler.bu dönem tüketici hukukunu seçtim.imar ya da tüketiciyi tavsiye ediyorlar genelde.(bu arada imarda dolmuş)
Old 05-10-2008, 13:39   #263
sare_

Alıntı:
Yazan judge
bu dönem tüketici hukukunu seçtim.imar ya da tüketiciyi tavsiye ediyorlar genelde.(bu arada imarda dolmuş)

ben de tüketici seçtim. araştırmalarıma göre de rahat geçen derslerden biriymiş. hem günlük yaşama da katkısı olur diye düşündüm.
Old 05-10-2008, 15:48   #264
hukukun-üstünlüğü

Yeni dönemde tüm İstanbul Hukuklulara başarılar diliyorum.
Old 05-10-2008, 16:07   #265
Av.Didem Kutlu

sizin de iyi bir eğitim yılı geçirmeniz dileğiyle..
Old 08-10-2008, 14:21   #266
o.berk

Ya bugün okula gittim ne kadar kalabalık olmuş öyle 1. sınıfa 800 kişi gelmiş.Bence kalite adına kötü birşey bu.Sınıflar zaten kalabalık zaten kalabalık,şimdi tam olmuş.
Old 09-10-2008, 15:33   #267
Av.Didem Kutlu

Alıntı:
Yazan o.berk
Ya bugün okula gittim ne kadar kalabalık olmuş öyle 1. sınıfa 800 kişi gelmiş.Bence kalite adına kötü birşey bu.Sınıflar zaten kalabalık zaten kalabalık,şimdi tam olmuş.
haklısın bende bu konuda dertliyim.okulda zaten kısıtlı bir alanda eğitim görüyoruz,bu kadar kişi gelince eğitim kalitesi de düşecek.sınavları artık nerde yaparlar çok merak ediyorum bahçeye masa koyma olasılıkları yüksek
Old 10-10-2008, 20:43   #268
o.berk

Hocalaradan da Korkut bey idmanlıdı zaten adam önceden kestirmiş herhalde böyle olacağını.Artık 1500-2000 kişi falan girer anayasa sınavına.
Old 11-10-2008, 10:09   #269
Av.Didem Kutlu

Alıntı:
Yazan o.berk
Hocalaradan da Korkut bey idmanlıdı zaten adam önceden kestirmiş herhalde böyle olacağını.Artık 1500-2000 kişi falan girer anayasa sınavına.
Doç.Dr.Korkut Kanadoğlu her halukarda sınıfa hakim olan ve çok iyi ders anlatan bir hocadır. onun için bu kadar kişinin sorun olacağını sanmıyorum...
Old 11-10-2008, 19:27   #270
hukukkızı

Korkut Kanadoğlu'nun derslerini zevkle takip edenlerden biriyim bütün arkadaşlara ders takibini tavsiye ediyorum
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi