Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Kadınlar neden aldatır?

Yanıt
Konu Notu: 3 oy, 5,00 ortalama. Değerlendirme: Konu İçinde Arama Konu Araçları  
Old 07-10-2007, 19:23   #31
OLCAYK

Alıntı:
Yazan Av.Ferda Aydın
Acaba tek sebeb intikam mı? Ya kocası eşini hiç aldatmamış,bir dediğini iki etmemiş kadınların aldatma nedenleri ne?

Diğer sebepleri bilemiyorum. Ben sadece bildiğim, duyduğum, gördüğüm ihanetlerdeki sebep olarak İNTİKAM' ı biliyorum.
Old 07-10-2007, 20:20   #32
lisan_efe

Varsayılan selam

Syn.FERDA hanım bahsettiğiniz bayanların kendilerine göre tek dayanakları ilgisizlik,biz erkeklere göre(en azından bana göre)ise fazla ilgi ve sevgi(şımarıklık) vede kendilerine göre hayatın cok sıradanlaşması ,monoton birilişki sürmeleri,yeni arayışlar içine girmeleri!
Tabi istisnalar kaideyi bozmaz,içinde bir evliliğe,bir ilişkiye ömür adamayı seçmiş insanlar bu etkenlerden hiçbirine kendini kaptırmaz!
Hep bu tür insanlarla karşılaşmak dileğiyle.....
Old 07-10-2007, 22:16   #33
Kartalkanat

Aldatma konusundaki benimde bir tespitim var. Kadın erkeğine göre aldatır. Bu konudu bir kaç deneme yapıyor.( sözle , hareketle) Bakıyor ki " sözde erkek " bu konuda ılımlı , sonra faaliyete geçiyor.

Neticede konu açığa çıktığında kadının haklı olduğu anlaşılıyor. Adam ya bu işi görmemezlikten geliyor. Yada yumuşak bir süreçten sonra boşanılıyor.

Saygılar sunarım.
Old 10-10-2007, 13:00   #34
ISIL YILMAZ

Soru : kadınlar neden aldatır?
Cevap : kadınlar lüzum üzerine aldatır.
Old 10-10-2007, 13:14   #35
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Aslında, kadın ya da erkek adına, neden aldatırlar sorusuna yanıt aramak anlamlı olmasa gerek. Bir saptamaya veya prototipe ulaşılıp da, engel olunabilir saiki ileyse, hiç sanmıyorum.

Ama meydana gelen aldatma sonrasında, "ne yapılmalı" sorusuna yönelik yanıt aramanın -belki- faydası olabilir.

Saygılarımla...
Old 10-10-2007, 14:33   #36
Gülümse

Sayin Demirel size tamamen katiliyorum..

Aldatma sonrasi yapılan, söylenen yada söylenmeyen şeyler derin yaralar açtığı gibi, ciddi travmalara neden olabiliyor..

Sevgi ile
Old 31-10-2007, 13:41   #37
Kartalkanat

Cinsellik fizyolojik ihtiyaçlar arasında sayıldığına göre ; Kadınlar ve erkekler içgüdüsel olarak aldatır. Kadınlar yumurtasını dölleyecek en kaliteli spermin , Erkekler ise en kaliteli yumurtanın peşindeler. Ancak erkekler daha az kaliteli yumurtalarada razı olabiliyorlar.

Saygılar sunarım.
Old 01-11-2007, 11:42   #38
ISIL YILMAZ

Alıntı:
Kadınlar ve erkekler içgüdüsel olarak aldatır. Kadınlar yumurtasını dölleyecek en kaliteli spermin , Erkekler ise en kaliteli yumurtanın peşindeler.

Bunu aslanlar, tavuklar,kediler, inekler...için söyleyebiliriz de kadınlar ve erkekler için fazla şematik ( diyeyim bari ) bir açıklama.

Saygılar.
Old 01-11-2007, 11:46   #39
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Aslında bu felsefi görüşlerden biri. hangi filozofa ait olduğunu hatırlamıyorum ama Alain de Botton'un "Felsefenin Tesellisi" adlı kitabında bu görüşü okumuştum. Yalnız bu görüş orada aldatmanın değil de, birlikteliklerin nedenini açıklamak üzere yer alıyordu.

En uygun eş seçimini anlatıyordu. Söz gelimi aşırı uzun boylu biri ile aşırı kısa boylu birinin oluşturduğu seçmde hedefin, bilinçaltı biçimde, en uygun boyda yavruya sahip olmak olduğu açıklanıyordu ...

Saygılarımla...
Old 02-11-2007, 21:32   #40
SNOW

Bu konuda kadın içinde erkek içinde şu sebeple aldatır diye bir genellemeye varılamaz.
Bildiğim tek şey ise aldatan herkes neden aldattığıyla ilgili geçerli olduğunu sandığı bir neden bulur. Bir erkek olarak erkekler adına diyebilirim ki: Bir erkek aldatmak için önce kendi içinde kendini kandıracak fikri üretir (karım pasaklı, yeterince dişi değil, kendisine bakmıyor vs.). sonrada öteki kadında farklı birşey bulacağı zannıyla hareket eder. Farklı birşey bulamayınca hepsi aynıymış demez. bu da aynı deyip bir sonrakinin farklı olup olmayacağını düşünür. Sonunda farklı olabileceği fikrini üretir. Erkek bu konuda kendi vicdanını aşmak için kendini bile kandırabilen bir varlıktır. Sizi neden kandırmasın hanımlar? Ancak her erkeğin böyle olmadığını söyleyip kendimi de kurtarayım bari
Old 03-11-2007, 09:20   #41
Kartalkanat

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Bunu aslanlar, tavuklar,kediler, inekler...için söyleyebiliriz de kadınlar ve erkekler için fazla şematik ( diyeyim bari ) bir açıklama.

Saygılar.

Etrafınıza baktığınızda karşı cinsin hangi özellikleri dikkatinizi çeker veya çekici gelir ? Kendi kendinize sorun lütfen !

İnsanların bir düşünen birde düşünmeden hareket eden kısmı vardır. Yani bilinçaltı ; Bilinçaltında herşeyden önce hayata kalmak ve neslini devam ettirme düşüncesi yatır. İnsanların aç kaldığında birbirini yediği maddi bir gerçektir.

Sperm bankalarının stokları tükeniyor. Tercih edilen tiplere baktığızda kimse kel kafalı , göbekli , bol kıllı, sıska tipleri nedense tercih etmiyor. Sporcu, hayatta başarısını kanıtlamış, iyi iş sahibi , uzun saçlı ,renkli gözlü v. s tipler en çok tercih edilen tipler . Bilmem anlatabildim mi ??

http://www.ntvmsnbc.com/news/420642.asp

Bilinçaltımız hayatımızın özüdür ! Bazı şeyleri neden yaptığımızı bilmeyiz , sonradan yaptığımız mantıklıda gelmez ama yinede yaparız.

Bu arada hormonları da unutmayalım. Kadınları hormonları yönetir diye bir yazı okumuştur. Teoriyi destekleyen bir haber gördüm. Lütfen linki tıklayın.

http://www.sabah.com.tr/haber,D1B9C8...38ACE4EC4.html

Saygılar.
Old 05-11-2007, 11:15   #42
ISIL YILMAZ

Sn.Kartalkanat,

Kadınların seçimlerini "sağlıklı sperm arayışı"na indirgemek bana pek uygun gelmedi, gelmiyor.

Tavuk, kedi, aslan inek ...vs örneğini vermem, bu anlamda kasıtlıdır. sosyal bilimleri doğa bilimlerinin mantığı ile değerlendirmek en basitiniden indirgemeciliğin tuzaklarına düşmek olur, kanısındayım.

Sperm bankalarının stoklarını tüketenlerle ilgili pek bir bilgim ve dolayısıyla fikrim yok. Ancak gerek kendime gerekse etrafımdaki kadınlara baktığımda "seçimin" basit bir sperm koşusu olmadığını düşünüyorum.

Cinsleri biribirine çeken birçok özellik saymak mümkün. Aşk,güzellik, akıl, para, cazibe, enetellektüel birikim, anneme benziyor, babama benziyor, anneme hiç benzemiyor, babama hiç benzemiyor, vs.vs... Bunların arasında "oo spermi iyiymiş" ya da "ne yumurtalık ama" dendiğini duymadım. Bunun bilinçaltı bir seçim olduğunu düşünmek için de elimde fazla veri yok doğrusu. Ancak, bazı seçimleri bilinçaltına havale edip, onları üzerinde tartışılamaz hale getirmek de biraz mistifikasyona girme tehlikesi taşıyor, diye düşünüyorum.

Saygılar.
Old 05-11-2007, 11:18   #43
halit pamuk

Alıntı:
"ne yumurtalık ama"

Verilecek bir cevap, bu kadar güzel ifade edilemezdi.
Old 05-11-2007, 12:09   #44
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Kadınların seçimlerini "sağlıklı sperm arayışı"na indirgemek bana pek uygun gelmedi, gelmiyor.

Tavuk, kedi, aslan inek ...vs örneğini vermem, bu anlamda kasıtlıdır. sosyal bilimleri doğa bilimlerinin mantığı ile değerlendirmek en basitiniden indirgemeciliğin tuzaklarına düşmek olur, kanısındayım.

Sperm bankalarının stoklarını tüketenlerle ilgili pek bir bilgim ve dolayısıyla fikrim yok. Ancak gerek kendime gerekse etrafımdaki kadınlara baktığımda "seçimin" basit bir sperm koşusu olmadığını düşünüyorum.

Cinsleri biribirine çeken birçok özellik saymak mümkün. Aşk,güzellik, akıl, para, cazibe, enetellektüel birikim, anneme benziyor, babama benziyor, anneme hiç benzemiyor, babama hiç benzemiyor, vs.vs... Bunların arasında "oo spermi iyiymiş" ya da "ne yumurtalık ama" dendiğini duymadım. Bunun bilinçaltı bir seçim olduğunu düşünmek için de elimde fazla veri yok doğrusu. Ancak, bazı seçimleri bilinçaltına havale edip, onları üzerinde tartışılamaz hale getirmek de biraz mistifikasyona girme tehlikesi taşıyor, diye düşünüyorum.

Saygılar.

Sayın Yılmaz,

Bazı seçimleri bilinçaltına havale etmek onları tartışılmaz kılmıyor, ya da mistik bir havaya bürümüyor kanısındayım.

Üzerine sayfalarca şarkılar, şiirler, kitaplar yazılan, uğruna ölünen, sayısız fimlere konu olan aşk kavramının, karmaşık ve bilinçaltı veya üstü bir seçime dayandığı fikri, doğrusu bana da sevimsiz ve çokça basite indirgenmiş geliyor.

Ama doğrusunu isterseniz her eylediğimizin açıklamasını psşkolojide aramak mümkün gibime geliyor. Yaptığımız iyi ya da kötü her seçimin tabanında psikolojimizin egemen olduğu fikri bana inandırıcılıktan uzak gelmiyor.

Anneye benzemek,benzememek vb. kriterler de yine psikolojimizin ve kişisel geçmiş öykümüzün tezahürü değil mi? İşte çoğunlukla bilinçaltı olan ve en temel seçme nedeni olanın da, en temel dürtü, yani üreme ve nesli sürdürme dürtüsü olduğu, adına aşk dediğimiz kavramın, asıl anlamının kişinin farkında olmaksızın aşık olduğu kişiden doğacak çocuğunun tasavvuruna dayanması olarak açıklanıyor. Bu nedenle A kişisine çok çirkin görünen birinin aşık olduğu kişiye dünyanın en güzel kadınıymış gibi görünmesi (ve tersi) bu dürtüyle açıklanıyor. Çoğunlukla da bu seçme kadın tarafından gerçekleşiyor. Yani aslında en iyi yumurta değil ama, en iyi sperm aranıyor Bu nedenle çok zayıf bir kadın çok şişman bir adamı, yahut çok uzun boylu biri çok kısa boylu birine aşık olabiliyor, aslında hedeflenen, bu birleşimden meydana gelecek yavrunun kendinde kusur olarak gördüğünden uzaklaşıp normallik sınırına çekilmesi belki de. Bunun dışında belirgin bir uç özelliği olmayan kişilerin de genellikle kendilerine benzeyen kişilere aşık olduğunu görebiliriz, bunun alt anlamı da, kişi en çok kendini beğenir olabilir

Yani dogmatik bir durum söz konusu değil, örneklerle tartışıyoruz, bana akla uygun geliyor doğrusu.

Saygılarımla...
Old 06-11-2007, 09:59   #45
Kartalkanat

Varsayılan Bilinçaltına dikkat. Ama bilinçli şekilde !

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ

Saygılar.

Sn. Yılmaz

Aşk nedir ?
Akıl nedir ?
Cazibe nedir ?
Entellektüel birikim nedir ?
Anneme benziyor/benzemiyor nedir?
Babama benziyor /benzemiyor nedir?
v.s , v.s nedir ?

Yukarıdaki soruları ve eklenecek diğer sorulararı tek tek sorduğumuzda çok değişik ve farklı cevaplar alacağımız kuşkusuzdur. Müracaat yakınlarınız/yakınınızda olanlar.

Olayın mistik değil , bilinç ile bilgi deposu olan (bilinçaltının) birlikte hareket etmesi sonucu oluştuğunu ve En iyi sperm ve en iyi yumurta'ya ulaşma stratejisinden kaynaklandığı görülecektir. İnsanlar birbirleriyle ilişkiye girdiğinde elbette " oo spermi iyiymiş" ya da "ne yumurtalık ama" demesi beklenemez. Fakat bir görüşte aşık olur, Karşısındaki son derece akıllıdır, süper cazibesi vardır . Annesini çok beğendiği için annesine benzer, veya kendisine kötü davranan babasına benzememesi tercih sebebidir ! Bunları bize kim söyler , bilgi depomuz olan bilinçaltımız. Konu görüleceği üzere mistik değil bilimseldir.

Bir mankenin / sanatçının peşinden koşan yüzlerce ve hayalini kuran yüzbinlerce erkek /bayan acaba yukarıda belirttiğiniz hangi özelliğin peşinden koşmaktadır.

http://www.hurriyet.com.tr/magazin/a...608551.asp?m=1

Bu arada hiç değinmediğiniz fiziksel özellikleri herhalde " v.s, v.s " olarak değerlendirmek gerekir.

Soru:Kırkını geçmiş deyiminden ne anlıyorsunuz ? Cevap; Artık yumurtası çürümeye başlamış .

Saygılar.
Old 06-11-2007, 10:40   #46
ISIL YILMAZ

Bir kadın bir adamı seviyor ve o adam vazektomi yaptırmış ( sperm kanallarını bağlatmış ) eee?
Old 06-11-2007, 13:36   #47
Av.Turhan Demiroğlu

"Kaliteli tarla ve verimi yüksek buğday tohumu..."

Beğeninin altında yatan ve neslin sıhhati açısından genlerimize -daha doğrusu ruhumuza- kazınmış bilinçaltı sebepler, yön gösterici faktörler olabilir bunlar. Öyle de olduğunu düşünüyorum. Ancak bu mekanizmanın sadece meşru eş-seçiminde çalıştığını zannediyorum. Malumdur, nihai hedef neslin devamı-korunması vb.. Bilinçaltında bu var ama bilince yansıyan yönü türlü çeşit maskeyle örtülü: Sevgi, aşk, vs.vs.vs...

"Sağlıklı altsoy tedariki için dest-i izdivacınıza talibim!" derdik maskelerden kurtulabilseydik.

Aldatma bu konudan tamamen ayrı.. Aldatanı (kısaca "haini" diyelim ) harekete geçiren mekanizma bambaşka olmalı diye düşünüyorum. Sıradan insanın eş-seçimindeki mekanizmayla hovardanınki aynı değil gibi geliyor bana.

Saygılarımla...
Old 06-11-2007, 14:22   #48
Kartalkanat

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ
Bir kadın bir adamı seviyor ve o adam vazektomi yaptırmış ( sperm kanallarını bağlatmış ) eee?

Aynı kadın aynı zamanda çok ama çok çocuk istiyor eee ?

Saygılar.
Old 06-11-2007, 14:55   #49
Envanter

[quote=Ararat], hiç bir insanın ( istisnalar hariç, ki bu istisnaların ruh durumları tatrışılır ) hayalinde "olmasını hayal ettiği kişi" ( bireyin hayal ettiği kişi,kendisi ile bir bütün olarak uyum içinde olan, bütün yönleriyle bir birlerini tamamlayan ...) ile birlikte bir araya geldikten sonra ne erkek bir başka limana yelken açar ne de kadın düşünselde olsa bir başka hayal kurmaz diye düşünüyorum,

Bende öyle düşünüyorum ve bu fikrinizi yürekten destekliyorum
Old 06-11-2007, 15:04   #50
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Ve işte bu yüzden herkes bir diğerini değiştirmeye çalışıyor, bu yüzden ilişkiler kavga dövüş sürüyor, herkes karşısındakinde kendini arıyor, kendi gibi olmasını bekliyor. Ama kimsenin kimseyi değiştirip, dönüştüremeyeceğini ve herkesin biricik olduğunu unutuyor, unutuyoruz.
Old 06-11-2007, 15:11   #51
Envanter

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Ve işte bu yüzden herkes bir diğerini değiştirmeye çalışıyor, bu yüzden ilişkiler kavga döğüş sürüyor, herkes karşısındakinde kendini arıyor, kendi gibi olmasını bekliyor. Ama kimsenin kimseyi değiştirip, dönüştüremeyeceğini ve herkesin biricik olduğunu unutuyor, unutuyoruz.

Sizin fikrinize de katılyorum. hayalimizdekini gerçekle kıyaslama yapma imkanını bulduktan sonra aradaKİ farkın hüsranıyla yıkılmak ne kötü olsa gerek.
Old 06-11-2007, 15:18   #52
monet

Varsayılan shopenhauer

Alman felsefeci Arthur Shopenhauer'un şu an adın hatırlayamadığım bir kitabı da aynı içgüdüyü anlatıyor. Yani, insanların, eş seçimlerinin altında yatan içgüdünün sağlıklı nesilleri dünyaya getirebilmek isteği ile şekillendiğini, bu içgüdünün genç yaşlarda çok baskın olması sebebi ile bireylerin, kişilik anlamında gerçekten uyum içinde olacakları insanı seçmek yerine fiziksel olarak sağlıklı -çekici-görüneni seçtiklerini anlatıyordu özetle. Bu içgüdünün aldatma olayı ile de bağlantısı var bence.
Okumanızı tavsiye ederim.
Old 06-11-2007, 15:22   #53
Envanter

Alıntı:
Yazan OLCAYK
Diğer sebepleri bilemiyorum. Ben sadece bildiğim, duyduğum, gördüğüm ihanetlerdeki sebep olarak İNTİKAM' ı biliyorum.

İntikam bir sebeb olmak için çok saçma bana göre.
Old 06-11-2007, 15:42   #54
Envanter

Alıntı:
Yazan ISIL YILMAZ

eee? demeniz çok komik geldi bana
Old 06-11-2007, 16:16   #55
Kartalkanat

Alıntı:
Yazan Av.Şehper Ferda DEMİREL
Ve işte bu yüzden herkes bir diğerini değiştirmeye çalışıyor, bu yüzden ilişkiler kavga döğüş sürüyor, herkes karşısındakinde kendini arıyor, kendi gibi olmasını bekliyor. Ama kimsenin kimseyi değiştirip, dönüştüremeyeceğini ve herkesin biricik olduğunu unutuyor, unutuyoruz.

Sayın Demirel ;

Fikirlerin hepsine saygı duyuyorum. Çok güzel açılım ve tespitleriniz içinde size ayrıca teşekkür ederim. Yaşamın içerisinde tezler ve anti tezler herzaman olacak , önemli olan sağlıklı sentez yapmaktır.

Benim " Sağlıklı yumurta ve sperm " tezim aldatma dediğimiz olgunun sebeplerinden ancak " bir " tanesi olabilir. Değilse bu konu çok su götürür.

Saygılar
Old 06-11-2007, 16:26   #56
Gülümse

Sevgili dostlar,

"Sağlıklı yumurta ve Sperm" teorinize diyecek bir şeyim yok da.. Eşlerini aldatan kadınlar hakkında bilgi veren tüm yayınlarda ortak bir nokta var.. Bu bayanlar evliliklerinin belli bir dönemini geride bırakmış en azından çocukları olmuş artık başka çocuk istemeyen eşlerden oluşuyor.. Daha doğrusu bu benim gözlemim..

Saygı ile
Old 06-11-2007, 18:52   #57
Envanter

Geçenlerde bir erkeğin cinsiyet değiştirme ameliyatını izledim. Tüm yazılanlar garibime gitti. Adam saf değiştirip kadınların tarafına geçti.
Hormondu, yumurtaydı, spermdi, aldatmaydı. Cinsiyet değiştirme zihnimi aldatma hususunda epey bir yoracağa benziyor. O adam geçmiş yaşantısında erkekleri savunan görüşlerinin, yeni yaşantısında nasıl bir dönüşüm göstereceğini düşünerek garip bir sesizlik içinde bulunmaktayım.
Old 07-11-2007, 17:05   #58
Kartalkanat

Alıntı:
Yazan Gulumse
Sevgili dostlar,

"Sağlıklı yumurta ve Sperm" teorinize diyecek bir şeyim yok da.. Eşlerini aldatan kadınlar hakkında bilgi veren tüm yayınlarda ortak bir nokta var.. Bu bayanlar evliliklerinin belli bir dönemini geride bırakmış en azından çocukları olmuş artık başka çocuk istemeyen eşlerden oluşuyor.. Daha doğrusu bu benim gözlemim..

Saygı ile
Sayın Gülümse haklıdır ;

Aldatma konusundaki benim ikinci görüşüm , kadınların aşağılanmasıdır. Aşağılanan bir kadın bunu asla unutmamaktadır. Kendisine değer veren , önemseyen birini bulduğu zaman aldatmaktadır.

Bu arada boşanma ile ilgili çok önemli bir tespitim var. Boşanmalarının ana ve en önemli sebebi eşlerin birbirlerine karşı küçük tartışmalarda olsa ciddi olmasalar dahi " OLMAZSA BOŞANIRIZ " kelimesini kullanmalarıdır. Bu söz sihirli bir sözdür ve asla ve asla kullanılmamalıdır.

" Boşanma " kelimesini duyan bir kadın , yeni bir sığınak aramakta ve aldatma olabilmektedir.

Yeni evlenecekler veya evliler evliliğin sağlıklı yürümesi için " Boşanırız " kelimesini yasaklayın.

Saygılar.
Old 08-11-2007, 00:35   #59
ebrus

Aldatmanın kadını yada erkeği yok bence. Aldatmanın felsefesi yok çünkü.
Old 08-11-2007, 00:56   #60
Gülümse

Aldatmanın tek felsefesi olabilir o da yalan söylemek ve küçük düşürmek..

Birincisi aldatan eş, evdeki huzurun ve düzenin devam etmesi için yalan söylemek zorunda.. Eh bir yalanın ne kadar daha yalanla desteklenmesi gerektiğinin altını çizmemize gerek yok..

O yalanı devam ettirmeni dışında illaki birileri sizin bu ilişkinize tanık olduğunda yada kafasında en ufak acaba düştüğünde toplumun içinde eşinizi aldatılmış eş konuma düşürerek, onun toplumsal itibarını da zeledelemiş olacak..

Yani aldatmanın hangi nedene dayanıdırılırsa dayandırılsın önce kişinin kendisi, sonra eşini sonrada toplumu yaralayan bir tarafı olduğu kaçınılmaz bir gerçek..
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Forum Listesi