Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Site Lokali Edebiyat, Müzik, Spor, Sinema, Bilgisayar.. Site üyelerimizin hukukla ilgisiz konularda sohbetleri için. [Siyaset ve din bu sitede konu dışıdır!]

Meslekte Usandığınız Diyaloglar

Yanıt
Old 05-10-2007, 10:50   #211
Av.Duygu Keleş

Avukatlar odasında bir arkadaşla muhabbet ediyoruz.Dedi ki "Evlilik vaadiyle kandırıp Kızlık Bozma " suçu kaldırılmış haberin var mı?Acaba artık neye göre açılacak biliyormusun dedi.Bende bilmiyorum dedim.Oda Artık "taahhüdü ihlalden " şikayet ederler kızlar dedi)) Çok güldüm...
Old 09-11-2007, 17:12   #213
Av.Duygu Keleş

Yağmurlar başlayalı yeni adliye binasının sadece Avukatlar odası kısmının tavanı akıtıyor.(Bu bir suikast midir?)Z amca sinirden delirmek üzere.Odanın orta kısmında bebeklerin yıkandığı plastik küvetleri andıran bir leğenPıt Pıt...diye insana işkence eden bir ses yaşamaya çalışırken.Birileri Z amcanın minik havuzunun içine balıkçıdan hamsi(Dikkatinizi çekerim Hamsi Balık değildir.Bu bir altın kuraldır) alıp bırakmış Z Amca baygınlık geçiriyordu.Çok güldük...
Old 09-11-2007, 17:15   #214
Gülümse

Aa Z amca bu sefer haklı. Sonuna kadar arkasında olduğmu belirtirseniz sevinirim..
Old 09-11-2007, 17:16   #215
Av.H.Sancar KARACA

"Dikkatinizi çekerim Hamsi Balık değildir"
Hop hoop Sn.Keleş! Ya nedir? Niye değildir?
Old 09-11-2007, 17:18   #216
Av.Duygu Keleş

Valla haklı ama o olmasa bizi orda kim güldürecek.Hele leğenin önüne çöküp damlanın çeşitli açılardan görüntüsüne bakmasını görseniz sanırım karın ağrılarınız tutar.Z amcamızı çok seviyoruz.O bizim neşe kaynağımız.
Old 09-11-2007, 17:19   #217
Av.Duygu Keleş

Kesinlikle burada Hamsi balık kabul edilmez.Trabzona gelin sadece hamsi satan bir balıkçıya balık ne kadar diye sorun.Alacağınız yanıt açıktır.Paluk yok hamsi var hemşerum))
Old 12-11-2007, 20:46   #218
Av.Mehmet Saim Dikici

Bu da bir diyalog sayılabilir:

Yıl yanılmıyorsam 1993. Bursadan bir avukat arkadaşım bir iş göndermişti bana. Acayip sevinmiştim, fazla işim yok o sıralar...

Adam "Kuru sıkı tabanca" nedeniyle yargılanıyor. Maksadı ceza almamak. Ben de ceza hukukundan pek anlamıyorum ama yine de iş iştir diye atladım hemen...

Müvekkil kavga ederken kurusıkı tabancanın elinden düştüğünü savcılıkta beyan etmiş, imzalamış tutanağı... Kavgada silah çektiği iddiası var. Ben de adamı kurtaracağım ya, duruşmada: "Hakim Bey, tutanak yanlış yazılmıştır, müvekkilim elimden düştü dememiştir, "Belimden düştü" demiştir... dedim!

Hakim Bey, yaşlıca tonton bir Beydi. Gülerek: "Yapma Yaw, sen orda mıydın? Nerden biliyorsun belinden düştüğünü?... " dedi... Ben kıpkırmızı olmuştum! Sonra devam etti: "Hadi hadi neyse yedik!" deyip, G.D. : Sanığın atılı suçtan beraatine... demişti. Şimdi nerede bir kurusıkı tabanca haberi duysam o hakim aklıma geliyor... )
Old 12-11-2007, 20:50   #219
Av. Şehper Ferda DEMİREL

E güzel savunmaymış ama, neticeye de bakarsak savunmanız emsal olabilir!
Old 12-11-2007, 20:51   #220
Av.Mehmet Saim Dikici

Alıntı:
Z amca sinirden delirmek üzere

Z amcayı görmek için Trabzonda toplantı yapılmasını önereceğim neredeyse.
Old 12-11-2007, 22:06   #221
oguzhand0

Sayın Saim ben de çok merak ediyorum o Z Amcayı. THS olarak topluca görmeye mi gitsek ki; topluca gidesek indirim de yaparlar.

Yemekleri de Duygu Hanım ısmarlar herhalde
Old 12-11-2007, 23:20   #222
Av.Duygu Keleş

Başımızın üstünde yeriniz var efendim.Bir yemekle korkutamassınız beni
Old 13-11-2007, 10:32   #223
Av.Turhan Demiroğlu

Karadenizde yemek yenmez, hamsi balığı varken...
Hamsi yoksa, o başka...
Old 13-11-2007, 12:40   #224
Av. Şehper Ferda DEMİREL

Gerçekten Karadeniz'de "yemek" yenmez, "hamsi" yenir. (Hamsili pilav, hamsili börek, hamsi tava, hamsi buğulama, hamsi turşusu vs vs vs...) Bu tıpkı Karadeniz'de erkek çocuklarının çocuktan sayılıp, kız çocuklarının çocuk sayısına dahil edilmemesi gibi bir şey

Ünye'de hakimlik yaparken, babam o günkü duruşmada yaşananları anlatıyor: Sanığa soruyor, kaç çocuğun var diye.

S- 3 çocuğum var
B- Nasıl 3 canım, nüfus kaydında 5 tane görünüyor
S- Hayır 3 çocuğum, 2 de kızım var

Kız çocuğu olsun diye deli olan babama çok ters gelen bu konuda sanığı ikna edebildiğini sanmıyorum...
Old 02-12-2007, 15:03   #225
Av.Duygu Keleş

Avukat arkadaşım ilk defa Yargıtay a duruşmaya gitti.İşte anlatmaya başlamış söz hakkın verilince,sözünü bitirdiğinde üyelerden bir tanesi e avukat hanım bunları duruşmada neden anlatmadınız keşif istemediniz diye sormuş.Arkadaşımda gayet rahat bir şekilde "Efendim ben söyledim ama hakim bana dedi ki:iyi güzel söylüyorsunuz avukat hanım ama ikinci kez keşfe falan çıkamam kusura bakmayın" Bütün üyeler gülmeye başlamış.Bence karar bozulur benim arkadaşımın lehine
Old 05-12-2007, 13:13   #226
oguzhand0

Henüz öğrenci olduğumdan kendimce dilekçe alıştırmaları yapıyorum. Bazen de trafik ceza tutanaklarının iptali için kuzenime falan dilekçe hazırlıyorum. Bilenler bilir, fahri müfettişin kestiği tutanağı iptal ettirmiştim. Daha sonra sağ olsun kuzenceğizim bir de kırmızı ışık ihlali yüzünden ceza almış. Onlarca tembihime rağmen de tutanağı da imzalamış. Açtık davamızı temmuzda. Polis ifadeleridir emniyete müzekkere derken bugün karar verildi. İdari para cezasının iptali talebinin reddine….

Garip oluyormuş insan ya “Hakim amca ben şey bak dilekçeyi hazırladım öğrenciyim yazık bana bak bir de doğum günüm bugün bir ayar çeksen” diye haykırmak istedim ama yapamadım. Resmi olmasa da ilk davamı kaybettim.

Ehuehueh ben ne yapayım ama dedim o kadar imzalama diye. İmzalamış korkusundan. Zaten dava olumlu sonuçlanınca hep müvekkil kazanıyor. Aleyhe sonuç çıkınca da avukat (ben avukat değilim o yüzden dilekçe hazırlayan diyeyim kendime (: ) kaybediyor.

Ama hâkim amca… ahahahah
Old 18-02-2008, 13:10   #227
av_fikret

Varsayılan :))

Duygu Hanım..
Geröekten, Allah babanız beyefendiye kolaylıklar versin))
Bide çok teşekkürler
Old 19-02-2008, 17:33   #228
av_fikret

Bu arada icra memuru da sağolsun kaçtı..))
gülmekten hastenelik ederseniz..masrafları ödersiniz..İlamlı))
Old 12-03-2008, 17:20   #229
Av.Duygu Keleş

8 Mart dünya Kadınlar günü nedeniyle Toplum Merkezinde kadınlara eğitim semineri verdim.Ertesi dün de yerel gazetelerde kocaman bi resmimi basıp haber yapmışlar.Bugün bir borçlum arayıp "Avukat Hanım gazeteleri okuduk.Guru Duyduk " dedi.Bende teşekkür edip "S Bey siz borcunuzu ödeyin bende sizinle gurur duyayım" dedim
Old 26-03-2008, 11:01   #230
supernatural

Neşeli

-mesleğiniz?
-tütün teknoloji mühendisliği
-ya çok ilginç bunun mesleğide mi varmış?
-evet ilginç
-2 yıllık mı?
-hayır 4 yıllık mühendislik adı üstünde
-ha mühendis siniz yani?
-evet mühendisim
-hangi sigara daha kaliteli tütün var? ne içelim?
-hangisini içmek isterseniz hangisini seviyorsanız
-ama vardır önereceğiniz bişey
-

işte benim en usandığım diyalog(her seferinde de aynı diyalog olmazki canım )
Old 27-03-2008, 01:16   #231
Gülümse

Bundan 30 sene önce kardeşim Çevre Mühendisliği bölümünü kazanmıştı. Bunu duyan herkes kardeşime "Çevremizi çiçeklendireceksin ha ?" derlerdi. Bizde büyük bir sabırla onlara çevre mühendisliğinin ne olduğunu anlatmak zorunda kalırdık
Old 27-03-2008, 12:02   #232
uye8490

Alıntı:
Yazan Av.Duygu Keleş
Avukat arkadaşım ilk defa Yargıtay a duruşmaya gitti.İşte anlatmaya başlamış söz hakkın verilince,sözünü bitirdiğinde üyelerden bir tanesi e avukat hanım bunları duruşmada neden anlatmadınız keşif istemediniz diye sormuş.Arkadaşımda gayet rahat bir şekilde "Efendim ben söyledim ama hakim bana dedi ki:iyi güzel söylüyorsunuz avukat hanım ama ikinci kez keşfe falan çıkamam kusura bakmayın" Bütün üyeler gülmeye başlamış.Bence karar bozulur benim arkadaşımın lehine

Bizim bir arkadaş da temyiz ettiği bir dosyada duruşma talebinde bulunmuş.Duruşma talebi kabul edilen arkadaşımız Yargıtay'daki duruşmada "temyiz dilekçesini tekrar ederim" demiş.Kendisi anlatırken "ya bana o kadar tuhaf baktılar ki" diye de sitem ediyordu. Kendisine niye duruşma talep ettiğini sorunca da ben "savunma hakkı kutsaldır,öyle bir hakkım varsa ne diye kullanmıyorum" diye de cevap vermişti.
Yanıt

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi