Ana Sayfa
Kavram Arama : THS Google   |   Forum İçi Arama  

Üye İsmi
Şifre

Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM) Kadınlara Hukuki Destek Merkezi (KAHDEM), THS Kadın Hakları Çalışma Grubu projesidir. Bu foruma siteye üye olmadan soru gönderilebilir ancak forum sadece kadın haklarına ilişkin konulara açık olup, diğer hukuki soru ve sorunlar alanda yayınlanmaz. [Kahdem Portalı]

Darp raporu ne kadarları bir zaman diliminde alınmalı ?

Konuyu Kilitleyin
Old 12-02-2014, 12:53   #1
Konuk

Varsayılan Darp raporu ne kadarları bir zaman diliminde alınmalı ?

Merhaba, öncelikle şunu belirtmeliyim ki kadına şiddet her zaman kırsal yerlerde cahil insanlar tarafından gerçekleştirilmiyor. Ben üniversite mezunuyum ve yaklaşık 3 senelik bir ilişkim vardı okuldan sınıf arkadaşı olduğum biriyle.

Ailem önce bir şey demedi sonra ciddi olduğumuzu anlayınca babam istemedi ve bunun üzerine çok kavgalar ettik. Fakat bundan kısa bir süre önce annemin hakaretleri yüzünden 1 gün aç bıraktım kendimi ve konuşmadım ikisiyle de. Sesimi dahi çıkarmadım sonra babam sen ne yapmak istiyorsun diye diye kendi kendine sinirlendi ve üzerime saldırdı. Hiç karşılık vermedim ve bana dayak atmasına müsaade ettim. Ertesi gün haberleri olmadan Üniversite okuduğum şehre döndüm. Yükseklisansa başlayacağım ama artık kendimde hiçbir kuvvet bulamıyorum. Döndüğüm zaman erkek arkadaşım destek olmaya çalıştı,ben varım yanında gibisinden... Ama sonra o çok daha kötüsünü yaptı.

Daha önceden de şiddet uyguladı bana her seferinde özür diledi ağladı,sevdiğini söyledi. Sevdiğini de biliyorum ama fevri hareketleri bozuk psikolojisi onu başka bir insana dönüştürüyor. Daha önce 2 farklı hastaneye gittim birinde o vardı diğerinde yalnızdım ve yalnız olduğum zaman sordular darp var mı diye ama yok dedim. Onun olduğu zaman da tomografi ve röntgen çekildi bacağımda ödeme bağlı inanılmaz büyüklükte bir şişlik olmuştu. Hastane kayıtları mevcut.

Bu sabah da bana söz verdiği halde benimle gelmedi ve uyanmak istemedi. Sonra ben ısrar edince bana önce sözlü hakaretlerde bulundu sonra da bağırdı ve yumruk sallamaya itmeye kakmaya başladı. Ben yastığı çekince bana tokat attı ve ben onu ittiğimde üzerime geldi ve yarım saat boyunca bana şiddet uyguladı. Karşılık vermek istedim ama veremedim,çok kötü durumdayım.

Ailem yine maddi desteğini esirgemedi benden,aramaları açmadığım için mesajla özür diledi,annem halam aradı ara bulmaya çalıştılar ama istemedim. Şimdi çaresizim ve bu olaylar mahkemeye intikal ederse ailem öğrensin istemiyorum. Olayın üzerinden 4 saat geçti hala çok kötüyüm ne yapacağımı bilmiyorum , bütün bunlar beni intihara sürüklüyor...
Old 12-02-2014, 15:57   #2
Av.Habibe YILMAZ KAYAR

Sn.Katılımcı,

Şiddete dur diyebilirsiniz.Şiddetin sonuçlarını siz değil şiddet uygulayan üstlenmelidir.Şiddet görmekten dolayı utanmanız gerekmez.Utanç verici olan şiddet uygulayanın davranışıdır.

Yasal olarak olanaklarınız:

1-En yakın sağlık kuruluşuna başvurarak şiddetin bulgularının tespitini isteyebilirsiniz.

2-Raporla birlikte karakola/savcılığa başvurabilir ve şikayetçi olabilirsiniz.

3-Karakol veya savcılıktan veya dilerseniz doğrudan aile mahkemesinden koruma kararı verilmesini isteyebilirsiniz.

4-Şikayetiniz sonucunda açılacak dava tebligatları sizin dilekçede bildirdiğiniz adresinize gönderilecektir.Ailenize bir tebligat gitmeyecektir.

5-Yasal süre içinde dilerseniz tazminat davası da açabilirsiniz.

Tüm aşamalarda bir avukattan doğrudan destek almanız yararınızadır.
Konuyu Kilitleyin

Şu anda Bu Konuyu Okuyan Ziyaretçiler : 1 (0 Site Üyesi ve 1 konuk)

Konu Araçları Konu İçinde Arama
Konu İçinde Arama:

Detaylı Arama
Konuyu Değerlendirin
Konuyu Değerlendirin:

Forum Listesi